Lin w płytkiej wodzie

/ 7 odpowiedzi
Czy mógłby ktoś doradzić jak łowić liny na głębokości ok 0.7 m w bardzo płytkim, zarośniętym i mulistym jeziorze?
Piotras0303


WITAM Ja mam też takie łowisko i używam lekiego zestawu,i dzienń predzej wyrywam zielsko włowisku POZDRAWIAM I POWODZENIA (2011/05/12 04:54)

bednar14


Czy mógłby ktoś doradzić jak łowić liny na głębokości ok 0.7 m w bardzo płytkim, zarośniętym i mulistym jeziorze?



Jeżeli łowisko jest naprawdę takie płytkie to najlepszym sposobem będzie łowienie metoda odległościową lub na grunt z koszyczkiem bez obciążenia lub na przynętę pływającą ale na tym to już się nie znam. (2011/05/12 11:54)

u?ytkownik66617


Lekki zestaw spławikowy przegruntowany tak by przynęta leżała na dnie. Można nęcić tylko nie tuż przed łowieniem, donęcanie w trakcie łowienia też nie jest wskazane na tak płytkim łowisku. Poza tym to siadaj dalej od brzegu bądź zestawy posyłaj dalej. Tak aby być możliwie najdalej od spławików. Lin to bardzo ostrożna ryba która na płytkim łowisku pilnuje się podwójnie. Tak więc cisza spokój i zero łażenia. (2011/05/12 11:58)

Ferdek69


Ja robie w ten sposob. Wchodze do wody( glebokosc 1-1,5 m ) i robie nieduze oczko grabiami. Nece 3-4 dni i zaczynam lowic. Zestaw mocny jezeli chodzi o plecionke bo lowisko jest prawie cale zarosniete grazelami, trzcina a splawik max. 2gr. Nece ziemniaczkami, pocietymi robaczkami oraz cieciorka ktora robie na slodko. No i zestaw oczywiscie lezy na dnie. Połamania (2015/11/26 12:24)

Wedkarstwo z Pasja


Ja robie w ten sposob. Wchodze do wody( glebokosc 1-1,5 m ) i robie nieduze oczko grabiami. Nece 3-4 dni i zaczynam lowic. Zestaw mocny jezeli chodzi o plecionke bo lowisko jest prawie cale zarosniete grazelami, trzcina a splawik max. 2gr. Nece ziemniaczkami, pocietymi robaczkami oraz cieciorka ktora robie na slodko. No i zestaw oczywiscie lezy na dnie. Połamania



Zważywszy na fakt, kiedy powstało pytanie odpowiedź sobie daruję, ale mam pytanie do kolegi Ferdek69. Jak wejść do wody na głębokość 1,5 metra w łowisku, które ma 70 cm głębokości?? :) Tak czy owak kolega Marcin G doczekał się rzeczowej podpowiedzi już po 4,5 roku:):)
(2015/11/26 21:02)

marciano


Lepiej pozno niz wcale (2015/12/05 07:58)

u?ytkownik130601


Jeśli nie ma konieczności czyszczenia grabiami,umieśc zestaw na pograniczu czystego a zarośniętego dna,zaprezentuj poprawnie swoją przynęte na warstwie mułu,możesz to zrobić kuleczkami ze styropianu lub specjalną pianką pływającą za 5zł,przynęta ma się unosić nad dnem max 1cm lub,delikatnie stykać dna.Nie użuwaj jasnych zanęt(np żółtych) duże ryby w plytkich zbiornikach boją się tego. Nęć delikatnie do nęcenia używaj ziaren,robactwa i protein stwórz dywan zanetowy na rośliności jak i na dnie.Pamietaj że Lin-Karaś to ryby które mają swoje ulubione miejscówyki wybieraj je dokładnie. (2015/12/05 09:32)