Kupno łódki wędkarksie jak gdzie i za ile

/ 9 odpowiedzi
Witam

Kupiłem dziś na allegro łódke z przyczepką i mam kilka pytań, może ktoś z was bedzie tak miły i mi pomoże:

- jak powinna wyglądać umowa kupna-sprzedaży przyczepki
- jak powinna wyglądać umowa kupna-sprzedaży łódki
- w jaki sposób i gdzie rejestruje się łódkę i ile to kosztuje
- czy po zakupie przyczepki trzeba coś wypełniać i płacić w urzędzie skarbowym?
- ile kosztuje rejestracja przyczepki.

Z góry dziekuje za info
Pozdrawiam
ventix


i jeszcze jedno ile mam czasu na załatwienie formalności, jest jakiś termin? (2009/07/01 00:30)

u?ytkownik8030


Jeśli kupujesz łódkę od osoby prawnej, bądź fizycznej, a jest to zakup traktowany jako zwykłe nabycie przedmiotu majacego służyć Tobie do prywatnych celów, to sprawa jest bardzo prosta. Taka umowa powinna zawierać informacje o sprzedającym, kupującym, czasie zawarcia transakcji, a jesli to łodź produkaowana przez wytwórnię sprzętu pływającego, to w umowie powinne sie znaleźć dane łodzi uzyskane od producenta, i jeśli łodź posiada numery seryjne, to takie tez nalezy umieścić w umowie. Jeśli jest to łódka samoróbka, to wystarczy dokładny opis tej łodzi. W moim starostwie nie wymagado przy rejestracji żadnych umów kupna, ani dokumentów, czy atestów. Musiałem tylko określić jaki to rodzaj łodzi - wiosłowa, i iluosobowa jest łódź - podałem 4. Zapłaciłem chyba 27, czy 17 złotych i otrzymałem dokument rejestracyjny łodki, zawierający numer boczny, który trzeba było napisać na burtach łódki z obu jej stron. Nie wiem jak w innych starostwach, bo słyszałem różne zdania, ale u mnie nie było najmniejszych problemów z rejestracją. Chyba zarejestrował bym nawet balię jako łódź. Jeśli zas chodzi o bezpieczeństwo, to do Ciebie należy określenie, jaka łódke chcesz kupić. Ja zbudowałem sam i jest spoko. Jesli nie pomogłem to napisz prezesowi KYLONOWI, on pewnie wie więcej na temat, tylko nieśmiały jest. (2009/07/01 18:34)

ventix


Dziekuję za info

Pozdrawiam (2009/07/01 20:24)

u?ytkownik8030


Nie ma sprawy, ale o więcej dowiedz sie w starostwie. Pozdro. (2009/07/01 20:25)

ventix


Do starostwa dzwoniłem i już wszystko wiem, rejestracja kosztuje 17zł, potrzebny jest dowód i karta wędkarska. Sprawę załatwiają od ręki (2009/07/02 09:44)

u?ytkownik8030


No widzisz. Nie ma żadnych problemów. (2009/07/02 09:48)

u?ytkownik8030


Aco do przyczepki to nie mam wiedzy. (2009/07/02 09:56)

saw


Ostatnio rejestrowałem łódkę i wygląda na to że opłata jest ujednolicona (również zapłaciłem 17zł opłaty skarbowej) swoją drogą to dziwne, że ktoś wymaga karty wędkarskiej przy rejestracji sprzętu pływającego.. Jeśli chodzi o przyczepkę to musisz udać się na stację diagnostyki pojazdów gdzie przejdzie przegląd dopuszczający do ruchu drogowego a następnie do Wydziału komunikacji celem rejestracji (dokładnie tak jak z samochodem) Jeśli zakup przyczepy jest udokumentowany powinieneś również wypełnić odpowiednie papiery w urzędzie skarbowym i dokonać opłaty od tzw. wzbogacenia. (2009/07/02 10:14)

Figaro


Karta wędkarska jest potrzebna z racji umieszczenia na końcu numeru rejestracyjnego literki "A". Oznacza to ,że łódka jest przeznaczona do amatorskiego połowu ryb. Bez tej literki organ kontrolujący miałby prawo ukarać wędkarza mandatem. (2009/07/02 13:25)