Kretyńskie zasady RAPR

/ 13 odpowiedzi
Siemaneczko :)

Jak już większość z was wie, jestem początkującym wędkarzem i jeszcze dużo rzeczy nie jest dla mnie w pełni zrozumiałych (nawet członkowie koła, nie potrafią mi sensownie wytłumaczyć niektórych rzeczy). Chodzi tu o zasady połowu. Według mnie są one naprawdę bezsensowne. Czemu łowiąc na spławik czy też grunt na jedną wędkę, nie mogę sobie spinningować w pobliżu? Rozumie oddalenie się na 500m lub więcej ale czemu nie mogę spinningować na około miejsca w którym mam zarzuconą wędkę i jestem zmuszony ją zwinąć jeśli chce spinningować? Co to za durny wymysł? Oczywiście następną zasadą która jest jeszcze bardziej kretyńska, jest wymóg zwijania wędek gdy człowiek idzie się odlać lub też opuszcza na chwilę swoje stanowisko (oczywiście nikt tego nie przestrzega, ale po co to?). Czym różni się oddalenie na chwilę od wędek, od tego że ktoś śpi na rybach i nie pilnuje wędek? Jest jeszcze wiele durnych zasad, ale te 2 są najbardziej irytujące.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jurek


Jak sam napisałeś kolego jesteś początkującym wędkarzem ( niecałe 6 miesięcy ) , więc dobra rada , najpierw poczytaj Ten RAPR i niektóre Ustawy , a także wiadomości i tematy z tego portalu i również regulamin portalu , bo tytuł wątku jest z błędem .

Co prawda RAPR nie jest doskonały i ma pewne niedociągnięcia , lecz trzeba przestrzegać przepisów i Ustaw , jak chce się wędkować . (2012/12/03 11:15)

u?ytkownik139802


Kiedyś zadałem pytanie "Dlaczego nie" .........i opisałem sytuację dlaczego RAPR nie zezwala połowu jednocześnie na; 1.wędkę z gruntu.
                                  2.spining w granicach swojej miejscówki.
Zdania były podzielone, ale najbardziej nie zrozumiałe dla mnie były tłumaczenia jak pogodzę sytuacje gdy mam branie na gruntówce i jednocześnie mam branie na SPINNINGU !
Tym samym jak można pogodzić dwa jednoczesne brania na gruntówce !
RAPR nie zabrania również łowić na dwie bolonki i można pogodzić ???
RAPR jest dziurawy i skostniały jak jego autorzy, którzy w większości (podejrzewam) nie mają nic wspólnego z wędkowaniem :((((
RAPR niestety trzeba przestrzegać, nawet jego nieścisłości z bólem ale trzeba :(((( (2012/12/03 11:23)

Imatyta


Jak sam napisałeś kolego jesteś początkującym wędkarzem ( niecałe 6 miesięcy ) , więc dobra rada , najpierw poczytaj Ten RAPR i niektóre Ustawy , a także wiadomości i tematy z tego portalu i również regulamin portalu , bo tytuł wątku jest z błędem .

Co prawda RAPR nie jest doskonały i ma pewne niedociągnięcia , lecz trzeba przestrzegać przepisów i Ustaw , jak chce się wędkować .


RAPR czytałem wzdłuż i wszerz i jest tam pełno bzdur (taka jest moja opinia). Nie muszę wędkować 10 lat by mieć swoje zdanie na owy temat (kieruje się logiką, której niestety brak owym regulaminie). Czytałem różne wątki na forach i nic konkretnego nie znalazłem. Uzasadnienie dla każdej z reguł można znaleźć, ale to nie znaczy że jest to sensowne.

Ps. Sorry za błąd w tytule. Dziwi mnie że Moderator tego nie skorygował... (2012/12/03 11:34)

jarekk


Będąc nad wodą bardzo często spotykam się z wędkującymi nawet na kilka gruntówek, a do tego machających spinningiem. Rekordzista miał 5 wędek plus spin i też dawał radę. Przecież nie ma to nic wspólnego z wędkarstwem. Chodzi wyłącznie o możliwie szybkie pozyskanie rybiego mięsa. Zapytam więc - po co chcesz łączyć te dwie metody, do czego ma to służyć ? Może po prosty idź do sklepu, kup np. pangę. Przecież będzie taniej.

(2012/12/03 12:17)

Wonski79


W każdych przepisach można dopatrzeć się braku sensu, kretynizmu i innych dziwnych zapisów. Nie zmienia to faktu że trzeba tych przepisów przestrzegać.

Z własnego doświadczenia wiem, że jedynie sąd może uwzględnić bezsens przepisu. Miałem kiedyś wojnę z ubezpieczycielem samochodu który sprzedałem. Trwało to 2 lata, zanim sąd przyznał mi racje.

Więc dla oszczędności czasu, spokoju ducha radzę przestrzegać przepisów nawet kiedy są kretyńskie.

Przed sądem wcale nie jest łatwo dochodzić swoich racji zwłaszcza gdy przeciwnikiem jest jak w moim przypadku korporacja mająca prawników na etacie.
(2012/12/03 12:18)

Imatyta


Będąc nad wodą bardzo często spotykam się z wędkującymi nawet na kilka gruntówek, a do tego machających spinningiem. Rekordzista miał 5 wędek plus spin i też dawał radę. Przecież nie ma to nic wspólnego z wędkarstwem. Chodzi wyłącznie o możliwie szybkie pozyskanie rybiego mięsa. Zapytam więc - po co chcesz łączyć te dwie metody, do czego ma to służyć ? Może po prosty idź do sklepu, kup np. pangę. Przecież będzie taniej.



Chodzi o to że przy długiej zasiadce, człowiekowi nie chce się siedzieć przez 20+ godzin wpatrując się wędkę, czekając na branie. Fajnie by było wstać i porzucać spinem. W czym to komuś przeszkadza? (2012/12/03 12:32)

u?ytkownik139802


Będąc nad wodą bardzo często spotykam się z wędkującymi nawet na kilka gruntówek, a do tego machających spinningiem. Rekordzista miał 5 wędek plus spin i też dawał radę. Przecież nie ma to nic wspólnego z wędkarstwem. Chodzi wyłącznie o możliwie szybkie pozyskanie rybiego mięsa. Zapytam więc - po co chcesz łączyć te dwie metody, do czego ma to służyć ? Może po prosty idź do sklepu, kup np. pangę. Przecież będzie taniej.


To samo można powiedzieć o wędkującym na gruntówkę i bolonkę...też może kupić w sklepie pangę i będzie taniej :)))) Tu nie chodzi o 5 wędek i spin lecz o jedną wędke gruntówkę i spin (2012/12/03 12:36)

Wonski79


idę na spining to biorę tylko spining. Ide na zasiadkę, na spław czy gruntówkę to raczej nie zabieram sprzętu na spining.
Trzeba mieć niezłą podzielność uwagi. (2012/12/03 12:42)

pawelz


idę na spining to biorę tylko spining. Ide na zasiadkę, na spław czy gruntówkę to raczej nie zabieram sprzętu na spining.
Trzeba mieć niezłą podzielność uwagi.

Nie koniecznie. Wg mnie o wiele latwiej kontrolowac np. DS'a lowiac na druga wedke na spinning niz na przeplywanke.
Ale jak zwykle jakis beton myslal i myslal, a ze mial maly rozumek (ostatnio moje dziecko oglada Kubusia Puchatka na video :) - kto zna bajke wie co mam na mysli :))) ) to i wymyslil. (2012/12/03 12:50)

jurek


Ze względu , że ten temat do niczego Nas nie zaprowadzi ( oprócz waśni i sporów ) , wątek zamykam -- moderator .

Temat był już wiele razy przerabiany i to nie tylko na tym portalu . (2012/12/03 13:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik120039


Połów powinien być dozwolony tylko i wyłącznie na jedną wędkę bez względu na metodę lub licza wędzisk powinna być bez limitu np. jeśli ktoś chce może wędkować 18-toma muchówkami. Czemu nie jak kto sprytny?I po problemie.  (2012/12/03 13:00)

piotr-strzalkow


podobne przepisy obowiązują nie tylko w Polsce. To samo dotyczy np. Niemiec, a na pewno niektórych landów.

ja, jak idę na grunt, to tylko na grunt (dwie wędki). Jak spławik, to spławik (prawie zawsze, tylko jedna wędka). Na spinning ostatnio zabieram dwie, ale łowię oczywiście na jedną ;)

Pewnie znaleźliby się i tacy, którzy na dwa spinningi by łowili, gdyby nie te przepisy ;) (2012/12/03 13:01)