Koszyk do metody i nęcenie

/ 74 odpowiedzi
zbynio 33


Sorry chłopaki ale nikt nie pisze o metodzie...... Nawet autor przestał tym się interesować jak widzę.... Ja w kierunku karpia mogę jedynie napisać ... Temat jest koszyk do metody..... Szok.. Pomyślcie chwilę zanim napiszecie. (2015/09/16 23:47)

RewersWtf


Gorąco tu...ale się nie wpierdzielam.
Dobrze reagujesz zbynio33. Nastawiałem się jakiś czas temu na karpia.
Szczerze mówiąc nie uderzałem nigdy konkretnie w karpia ale od dłuższego czasu również interesują mnie techniki związane z poławianiem tej ryby.
Kupiłem sobie rzekomo wytrzymałą 3 częściową wędke MIKADO pod karpia założyłem plecionkę na kołowrotek MISTRALA którym łowię na morzu na plecione wiadomo ciężarek przypon z włosem i na nim kulka.
Niestety efekty słabe dwa puknięcia ale podejrzewam że to nie karp tylko jakiś krąp nawet dziobał kulkę i nie miał siły unieść zestawu na odjazd.
Nie wiem do końca jak się zabrać za to. Więcej łowię na grunt w tym koszyk zw czy też spławik.
Myślałem jednak też własnie o koszyku do metody i o karpiach (jak i leszczach)  które są w pobliskich jeziorach.
Czy konieczne jest nęcenie po kilka dni w wybranej miejscówce np kukurydzą, peletem czy też inną zanętą ? 
Zbynio 33  :
jakieś rady może dla początkującego w stronę karpii co najbardziej istotne w tych metodach ?!
Mówisz że coś o karpiach możesz napisać więc może doradzisz coś co jest 100 % podstawą by iść w tym kierunku.
Łowię od 15 lat lecz nie upiększałem nigdy sprzętem drogimi gadżetami zanętami peletami itd tych moich połowów mimo to efekty miałem nie raz zaskakujące przez dziadkowe metody. Teraz chcę trochę się wgłębiać w to wszystko.


Jak komuś się zachce chętnie poczytam porad i napewno coś z nich wyciągnę.


PS. Kłócić i dogadywać się nie warto przypominam.
     Jest to miejsce do dzielenia się doświadczeniami i dobrymi radami :)




Dzięki 
Pozdrawiam  (2015/09/17 07:07)

zbynio 33


RewersWtf nie jestem ekspertem i też zaczynam z metodą, ale kolega łowi i w porównaniu do klasycznego koszyka, to dosłownie kosi ryby. Samo podanie przynęty i prezentacja jest o niebo lepsza. Metoda nie jest do łowienia rekordowych ryb. Choć nie jest powiedziane, że się nie trafi jakiś okaz. Ja teraz w weekend zrobię tak. Jeden zestaw postawie klasycznie na karpia z ciężarkiem i obstrzelam kulkami, na drugim będę łowił na metodę....
W temacie jest płoć więc się nie wtrącałem. W zeszłym roku miałem ochotę pobawić się z płociami i założyłem klasyczne sprężyny i jako sygnalizacje brań była bombka. Okazało się totalna porażką taka sygnalizacja. płocie zacinałem gdy widziałem drgania żyłki, a bombka stała jak wryta. Nawet nie drgnęła i tu mi się wydaje, że sygnalizacja szczytówki byłaby o niebo lepsza. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...
(2015/09/17 10:18)

SVT


RewersWtf nie jestem ekspertem i też zaczynam z metodą, ale kolega łowi i w porównaniu do klasycznego koszyka, to dosłownie kosi ryby. Samo podanie przynęty i prezentacja jest o niebo lepsza. Metoda nie jest do łowienia rekordowych ryb. Choć nie jest powiedziane, że się nie trafi jakiś okaz. Ja teraz w weekend zrobię tak. Jeden zestaw postawie klasycznie na karpia z ciężarkiem i obstrzelam kulkami, na drugim będę łowił na metodę....
W temacie jest płoć więc się nie wtrącałem. W zeszłym roku miałem ochotę pobawić się z płociami i założyłem klasyczne sprężyny i jako sygnalizacje brań była bombka. Okazało się totalna porażką taka sygnalizacja. płocie zacinałem gdy widziałem drgania żyłki, a bombka stała jak wryta. Nawet nie drgnęła i tu mi się wydaje, że sygnalizacja szczytówki byłaby o niebo lepsza. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...

Masz racje płoć kiedy bierze, nie zawsze uniesie bomkę, jej brania to intensywne drganie szczytówki. Ale kiedy stosujemy jakiś pelet, czy nawet kukurydzę na włosie, brania są bardziej intensywne, kilka drgań i agresywne nagięcie wędziska. Koszyk do metody sprawdził mi się nawet na rzece Nogat o średnim uciągu. Dzięki takiemu łowieniu na metodę selekcjonuję się dane gatunki, drobnicy mniej i każdy gatunek inaczej pokazuje branie. Ja stosuję nawet ciężki hanger, jak już podskoczy kilka razy, to czekam kilka sekund i jest mocne uniesienie lub spada na dół. Brania podobne do karpia, który kieruję się do brzegu. Co do płoci , to na rzekach sprawdził się pellet 10mm (krab). Na Leszcza scopex, aznowu na Karaś i lina, kukurydza lub truskawka. (2015/09/17 10:45)

RewersWtf


W sumie jutro i sobotę już jadę tylko chodzę o kulach po operacji ale zajawka może bić wszystko 😀 mniejsza o to. Jedną wędkę chce wyrzucić na koszyk zw na żyłkę właśnie bombka na haczyk z zwykłym przyponem biały i kuku druga wędka na koszyk do metody i na włos na zmianę kuku i kulka Nie chodziło mi konkretnie o płotki tylko o leszcze. karpie i krapie ktore masowo wchodzą w łowisko do żarcia. Zobaczymy jak nic nie wejdzie to i tak będzie ok Jadę sie odprężyć na ryby a nie po ryby 😀 (2015/09/17 11:20)

RewersWtf


Ps. Pytanie już moje padło wcześniej tradycyjny koszyk okrągły na jezioro z dnem otwartym oczywiście stosujecie? (2015/09/17 11:22)

SVT


Ps. Pytanie już moje padło wcześniej tradycyjny koszyk okrągły na jezioro z dnem otwartym oczywiście stosujecie?

Jeżeli chodzi o stosowanie koszyczków zwykłych ja stosuję nawet na dużych rzekach, bez dna (wyrywam denko). Zanęta ma się swobodnie uwalniać, a nawet przy zwijaniu unosi się na powierzchnię nie stawiając oporu. (2015/09/17 12:07)

RewersWtf


Mam gotową zanętę na leszcze Będę nią podrzucał procą i dawał do koszyków czy mogę jako dodatek dodać kukurydzy dla tuningu :) (2015/09/17 16:00)

RewersWtf


Czy lepiej osobno sypać kukurydzę ?
Tyle że jak luzem ją cisnę z procy to niezbyt dokładnie będzie dolatywać do miejsc koszyków będzie zapewne rozproszona wszędzie (2015/09/17 16:32)

SVT


Mam gotową zanętę na leszcze Będę nią podrzucał procą i dawał do koszyków czy mogę jako dodatek dodać kukurydzy dla tuningu :)

Kukurydza może być spokojnie. Chociaż ja zbyt wiele bym nie dodawał, lepiej wtedy widoczna jest ta na haku. (2015/09/17 17:38)

Eryk S


Witam korzystając z okazji dolaczym bym się do wątku z moim pytaniem czy koszyki do methody można używać na zwykłych karpiowkach czy tylko na federach? (2015/09/17 20:23)

Jędrula


Witam korzystając z okazji dolaczym bym się do wątku z moim pytaniem czy koszyki do methody można używać na zwykłych karpiowkach czy tylko na federach?





Oczywiście , trzecia minuta filmu -
                                    (2015/09/17 21:13)

zbynio 33


Mam gotową zanętę na leszcze Będę nią podrzucał procą i dawał do koszyków czy mogę jako dodatek dodać kukurydzy dla tuningu :)

Zależy jaka masz ta zanętę. Jeśli ta do koszyka co się rozpada po kontakcie z wodą to bym dodał gliny, żeby drobnica się do niej za szybko nie dostała i w to dałbym kuku. Zrób z tego kule i wtedy zanęć plus. Ja ostatnio używam zanęty karp leszcz z peletem, która pięknie się skleja i podejrzewam, że i do metody by się nadawała. Do takiej zanęty nie trzeba nic dodawać, ale oczywiście można... (2015/09/18 06:42)

RewersWtf


koszyki do metody są przelotowe i stałe.
czy te NIE przelotowe 20 g będzie w stanie pociągnąć nie wielki krąp do 1kg i zasygnalizować mi branie ? (2015/09/18 11:42)

Jędrula


Oczywiście , że będzie w stanie , tu chodzi o samo zacięcie . Gdy ryba się ukłuje to ucieka z hakiem w pysku , to skutkuje często przy metodzie ostrym zgięciem szczytówki  . W ten sposób możesz łowić nawet niewielkie płocie . (2015/09/18 12:05)

pstrag222


koszyki do metody są przelotowe i stałe.
czy te NIE przelotowe 20 g będzie w stanie pociągnąć nie wielki krąp do 1kg i zasygnalizować mi branie ?

Ja łowie na 35gramowe koszyki i nawet takie karpiki po 25cm jak przyfasolą to trzeba wędkę w wodzie łapać:)

(2015/09/18 19:57)

RewersWtf


To fest tedy 😁 ja od 3 w nocy siedzę w miejscu gdzie zawsze łapie dużo krapi leszczy karpikow Dziś wszelakie metody połowów aż do teraz i wszelkie przynęty nie dają efektu ani jednej ryby tylko delikatne brania Wybredne sie robią (2015/09/19 13:10)

zbynio 33


RewersWtf spokojnie i cierpliwie siedź i czekaj... Zaraz się rozkręci ;)) (2015/09/19 14:07)

Bernard51


Siedziałem od czwartku do 11 dziś i w trójke byliśmy bez brania (karp) natomiast leszczyk na metodę brał ale ten mocno głodny30+  , w nocy przeszła burza i liczyłem że coś przed i po ruszy ale przeliczyłem się, ciśnienie nagle spadło.

(2015/09/19 14:41)

RewersWtf


Dupa...niestety bywają takie dni jak wczoraj.
Niestety o godz 15 musiałem zakończyć połów tzn posiedzenie na jeziorem :)
Holowałem jakiegoś grubasa, chyba karp niestety puścił i na tym się brania zakończyły. Ani jednej rybki.
Pierwszy raz od ohohoho. 
Myślę że zmienna pogoda daje się już we znaki bo nie jestem jedyny któremu nie wypalił połów i to nie na tym samym łowisku.
A jak u Was panowie ostatnio. (2015/09/20 07:59)