Kopanie stawu 1000 m2

/ 38 odpowiedzi / 4 zdjęć

Witam

Chcę wykopać stawo powieszcni ok 1000m2 niewiem od czego zacząć. Ile to może kosztować, do kogo zgłosić takie działania. Kto wykopie taki staw.

Prosze o wszelkie informacje na ten temat

Z góry dziękuje

DARO2165


Witam norbert.Powierzchownie tylko mogę podpowiedzieć , ponieważ troszkę wiem , bo mój kolega coś takiego planował i ma.Zaczynasz , tak jak u nas jest od prezesa spółek wodnych (być może u was to inaczej się to nazywa).Opłacasz , ustalasz ,co i gdzie i czy nie będzie to kolidować z sąsiadami (ewentualne przesiąkanie i pamiętaj tylko papier jest najważniejszy).Napewno duża kopara z dużym wysięgiem i pamiętaj nie zrób to co mój kolega , że zaraz po 3 m-cach wpuścił rybę.STAW MUSI ODCZEKAĆ SWOJE. (tzn.pamiętaj o groblach , a najlepiej w około powbijaj przy ujściu grobli do wykopu wierzbę średnicy ok.3 cm , i żeby wystawała ok 40 cm . Szerokość między patykami ok0,5m,przeplatając długimi gałązkami ok.2,3m i uciskając w dół po te 40 cm . Najlepiej jeszcze do tego wkomponuj cypel w staw .Pamiętaj odczekaj ok 2 lat i wtedy wpuść rybę(nie zrób co moj kolega).Wierzba bardzo szybko odrasta , jest mozolne , ponieważ musisz obcinać odrosty. Starałem się Tobie pomóc, wiem natomiast iż póżniej mói kolega zaczerpnął prawdziwych wiadomości od staryćh rybaków.W tej kwestii nie jestem w ogóle fenomenem , to są spostrzeżenia mojego kolegi i o kolejne doświadczenia jest mądrzejszy (acha, pamiętaj o posianiu trawy w około grobli i delikatnie przy spadku do stawu ) Starałem się Tobie pomóc , na tyle co wiem od kolegi, od kilku dni narazię na urlopie po parę godzin łapiemy japońce, karasie,linka.Sprawdzonei wiem ,że ryba narazie jemu nie pada.(Pamiętaj o natlenianiu wody , koleś ma studnię głębinową i wężem od góry natlenia , a ty jeżeli masz ew. rzeczkę w pobliżu to postaraj się  o przepływ przez przyszły staw.pozdro (2010/06/09 23:02)

norbert851


ile taka przyjemność go kosztowała i jaki duży jest jego staw?? dlaczego trzeba natleniać wodę widziałem już kilka stawów w życiu a żaden niebył natleniony i tej wierzby też niestosowali ale widziałem jak to wygłąda, faktycznie nie głupie. 

Dzieki za pomoc

Pozdro

(2010/06/10 21:08)

DARO2165


Witam.o tej przyjemności ile kolegę kosztowało nie dostałem odp.Natomiast natlenianie musi być , są gorace dni i zimy mrożne więc tlen musi być, a jeżeli chodzi o wierzbę , to ona umacnia groblę.pozdro. (2010/06/10 23:28)

limakryba


Też bym sobie taki wykopał, ale ile to kosztuje?                                                            
                                                                      (2010/06/11 08:53)

u?ytkownik997


też bym taki wykopał ale nie sobie tylko wędkarzom,w celach zarobkowych.Opłaty za godzinę a nie za złowione ryby.Umocnione brzegi a na brzegach budki gdzie można schować się przed deszczem,ławki i kosze na śmieci.potem znajdę fotkę podobnego stawu to wstawię jak to by miało wyglądać.pływały by w nim trocie,jesiotry,karpie,szczupaki itp.... (2010/06/11 09:09)

u?ytkownik24522


też bym taki wykopał ale nie sobie tylko wędkarzom,w celach zarobkowych.Opłaty za godzinę a nie za złowione ryby.Umocnione brzegi a na brzegach budki gdzie można schować się przed deszczem,ławki i kosze na śmieci.potem znajdę fotkę podobnego stawu to wstawię jak to by miało wyglądać.pływały by w nim trocie,jesiotry,karpie,szczupaki itp....


Z tą trocią to chyba troszkę przesadziłeś .......................

 

(2010/06/11 09:13)

u?ytkownik997


we włoszech (italii) na takim stawie łowiłem trocie,czemu przesadziłem? (2010/06/11 09:20)

dany21


Też myślę o wykopaniu stawu tylko nie wiem jak go wycenić tzn ile może kosztować jego wykopanie. (2010/06/11 09:48)

u?ytkownik32021


firma z prawdziwego zdarzenia skasuje ciebie z jakieś 10 zł a metr sześcienny ziemi. więc przy takiej powierzhcni bardziej opłacalne jest zakup koparki i po wykopaniu ją sprzedać. (2010/06/11 09:51)

u?ytkownik997


tak właśnie wyglądał by mój staw gdybym oczywiście miał odpowiednią sumę pieniążków,ten na fotkach znajduje się w San Donato w prowincji Pisa w Toscanii (2010/06/11 11:18)

u?ytkownik997


http://www.lagooasi.it/catture.php?pagina=2 a to link z tego łowiska,jeśli ktoś tam kiedyś będzie to polecam (2010/06/11 11:36)

u?ytkownik29889


pmożemy kopać staw jak dasz połowić hehehhe (2010/06/11 23:25)

u?ytkownik997


dostałeś coś w tym kraju kiedyś za darmo??
hehe (2010/06/11 23:30)

saw


Krystian:) ten staw na którym łowiłeś ma z 20.000m2 to zupełnie inny kaliber:)). Na stawie 1000m2 możesz uchować kilka karpi trochę lina i karasia. Jak będziesz bardzo pilnował zimą to może się utrzymają a może i nie. 1000m2 to trochę mało, wyobraź sobie łowisko 35 x 30 m, troci i szczupaka nie utrzyma.pozdr. (2010/06/12 18:45)

saw


Dobrze rzuci spławikiem 4gr i koledze na drugim brzegu oko wydłubie. (2010/06/12 18:47)

zaku81


Witam. W mojej miejscowości (wieś) są ludzie którzy dysponują koparkami i biorą jakieś 120-160 za godzinę. Jeżeli znajdziesz takie osoby to super oby były prywatne a nie jakiś firmy które o wiele więcej biorą. No i jeszcze żeby miały jakieś pojęcie o kopaniu ,bo nie sztuka wywalić kasę za darmo. sąsiadowi taki gość także kopał mniej więcej podobny ( jakieś 600-700m2) zajęło mu to 3-4 dni (na gł. ok 1,2m) tylko ile dokładnie wziął to nie wiem bo i tak mi się nie przyznał. Ale myślę że  jakieś porównanie już będziesz miał- reszta co do papierków to już nie pomogę bo nie mam zielonego pojęcia. (2010/06/12 19:38)

limakryba


Jest tutaj ktoś na forum co wie ile kosztują te wszystkie pozwolenia??????                           (2010/06/14 09:28)

norbert851


znalazłem firmę która za kopanie skasuje ok 12,000zł + pozwolenia geodeta itp ok. 5000zł

i co wy na to???

Bo mi się odechciało

(2010/06/30 19:44)

Sniper64


Wiesz...:( szkoda że marzenia tak człowiekowi uciekają! wiem jak pragnąłeś mieć swój stawek!znam to uczucie...nawet gdy już byś miał wszystko to zawsze znajdzie się ktoś co mu gula skoczy i znajdzie jakieś nie dopatrzenie...i wtedy dopiero zaczyna się horror!!! ...a już myślałem że pojadę do ciebie na ryby!! Pozdrawiam:) i nie łam się...tylko kop swój staw,jak masz kasę!!! (2010/06/30 20:11)

zaku81


znalazłem firmę która za kopanie skasuje ok 12,000zł + pozwolenia geodeta itp ok. 5000zł

i co wy na to???

Bo mi się odechciało


Spróbuj poszukać coś innego. tak jak pisałem wcześniej spróbuj poszukać osoby prywatnej ze sprzętem do kopania- na pewno będzie taniej kwestia dogadania. (2010/07/01 07:43)