Shimano Catana-wielkość kołowrotka

/ 16 odpowiedzi
Potrzebuję pomocy ... Mam dylemat czy kupić do mojego kija ATTHIS 275/ 10-40g tysiączka czy większą catane ?? Łowię głównie na żwirowni czy innych wodach stojących ... Ale mam zamiar wybrać się kilka razy na Solinę ... A tam wiadomo jest spora ryba ;] Głównie nastawiam się na szczupaka ,sandacza ,okonia ... Ale widaomo może trafić się coś większego jakiś sum ... Przynęty max do 10 cm ... Jako mało doświadczony spinningista proszę ,o poradę ... Jak to wygląda w praktyce przy powiedzmy 5-7kg szczupaku ?? Da się złowić przy tym najmniejszym kołowrotku ?? Czy ten kołowrotek służy jedynie do małej ryby max 2-3kg ?? I proszę się nie śmiać ... Kto pyta nie błądzi ...
Ptaku86


Grubość żyłki 0,22 to max  ... (2012/03/29 12:19)

przemo1980


1000 to może do podlodówki :) Jak jesteś zdecydowany na Catanę to bierz 2500 ,chociaż wydaje mnie się że przy cięższych przynętach jej żywot też nie będzie zbyt długi.
Zerknij na kołowrotki Spro Passion. Nie wiele droższe, a o wiele lepsze , wytrzymalsze.
W sklepie wedkarski.com  Spro Passion od 145zł.
(2012/03/29 13:21)

DelTor0


Popieram Kolege Przemo1980, jak masz juz brac to model 2500. Ale jak chcesz lowic ciezszymi przynetami to raczej powinienes sie zastanowic nad innym kolowrotkiem. Ja wymienilem moja Catane 2500 na Cormoran Black Bull 3000 (wedka 10-30g), niestety Catana niezbyt sobie radzi z przynetami kolo 30g. (2012/03/29 13:42)

Ptaku86


Hmm kołowrotki Spro Passion wyglądają całkiem przyzwoicie tylko brak szpuli zapasowej to troszke minus ... Jaki model dla mnie byłby odpowiedni ?? FD 720 czy 730 ??

(2012/03/29 15:51)

plikone


Weź sobie Catane 2500 i spokojnie Ci styknie.
Sam osobiście używam i jestem zadowolony :) ! (2012/03/29 15:58)

Ptaku86


 Dodam ,że w ubiegłym sezonie łowiłem kołowrotkiem  Dragon Medium Spin 530  który może mieć dobrych ok 7-8 ,a może i 10 lat :D:D:D  Jest ładnie zużyty ,trochę się zacina ... Ale ma prawo ,swoje wysłużył:P Więc co bym teraz nie kupił czy Catane czy inny będzie to dla mnie ,że tak powiem rarytas :P  (2012/03/29 16:20)

Ptaku86


A lepiej kupić z przednim czy tylnim hamulcem ?? Ma to w ogóle jakieś znaczenie ?? :P (2012/04/01 12:15)

Ptaku86


Mam jeszcze jedno pytanie nie chcę zakładać nowego wątku ... Jaką wędkę nie drogą wybrać do lekkiego spinningu ... Ile g wyrzutu długość ... Głównie rzeka dokładnie chodzi o San ... Wiadomo lekkie przynęty jakieś owady coś tego typu na klenie ,bolenie ,jaźie czy okonie ...  I kołowrotek też jakiś bym chciał do tego z mniejszych leciutkich ... :] (2012/04/01 12:31)

plikone


Do spinningu lepszy będzie z przednim hamulcem - tak jak pisałeś wczesniej Catana 2500 - 3000 będzie super! Co do wędki - zalezy ile kasy chcesz przeznaczyć na lekki spinning ? Podaj jakiej długosci ma być ta wędka i do jakiej kwoty, a coś wymodzimy ;)

(2012/04/02 14:53)

u?ytkownik109116


Shimano to japoński szmelc rozreklamowany bardzo dawno temu wśród skundlonych Polaczków - być może do komitywy tej doszło jeszcze w czasach Demoludów - kiedy to tamtejsi krajanie zazdrościli sprzętu wędkarskiego z zagranicy ? Trudno powiedzieć . Faktem jest jednak ,że nie można mieć zaufania ani do kołowrotka Shimano za 120 zł ani za 1200 zł. W przypadku tego pierwszego : strach łowić , w przypadku drugiego : szkoda brać nad wodę 1.200 papieru . Albo te czerwone barachła z serii " Catana " , których nikt nie chce kupować w związku z czym rozdają je w konkursach ... Albo te Catany I Nexave - gdzie 75 % części to plastyk .... I te wędki z ciężarem wyrzutowym od 0 (!) - 25 g -Japończyk wie jak wyrzucać zestaw złożony z próżni.  (2012/04/02 15:12)

piotrcarp


Shimano to japoński szmelc rozreklamowany bardzo dawno temu wśród skundlonych Polaczków - być może do komitywy tej doszło jeszcze w czasach Demoludów - kiedy to tamtejsi krajanie zazdrościli sprzętu wędkarskiego z zagranicy ? Trudno powiedzieć . Faktem jest jednak ,że nie można mieć zaufania ani do kołowrotka Shimano za 120 zł ani za 1200 zł. W przypadku tego pierwszego : strach łowić , w przypadku drugiego : szkoda brać nad wodę 1.200 papieru . Albo te czerwone barachła z serii " Catana " , których nikt nie chce kupować w związku z czym rozdają je w konkursach ... Albo te Catany I Nexave - gdzie 75 % części to plastyk .... I te wędki z ciężarem wyrzutowym od 0 (!) - 25 g -Japończyk wie jak wyrzucać zestaw złożony z próżni. 

Hyba nie miales nigdy kolowrotka z napisem shimano i dlatego wypisujesz takie brednie bo jakos wieksza czesc uzytkownikow chwali te krecioly i stawia je na pierwszym miejscu i nie tylko w polsce ale i za granica (2012/04/02 16:48)

u?ytkownik104372


Shimano to japoński szmelc rozreklamowany bardzo dawno temu wśród skundlonych Polaczków - być może do komitywy tej doszło jeszcze w czasach Demoludów - kiedy to tamtejsi krajanie zazdrościli sprzętu wędkarskiego z zagranicy ? Trudno powiedzieć . Faktem jest jednak ,że nie można mieć zaufania ani do kołowrotka Shimano za 120 zł ani za 1200 zł. W przypadku tego pierwszego : strach łowić , w przypadku drugiego : szkoda brać nad wodę 1.200 papieru . Albo te czerwone barachła z serii " Catana " , których nikt nie chce kupować w związku z czym rozdają je w konkursach ... Albo te Catany I Nexave - gdzie 75 % części to plastyk .... I te wędki z ciężarem wyrzutowym od 0 (!) - 25 g -Japończyk wie jak wyrzucać zestaw złożony z próżni. 


Ja uzywam catane 4000FB przy odleglosciowce i super sie spisuje. Moze dla ciebie to jest barachlo, ale dla mnie nie,nie moge zlego slowa powiedziec o tym kreciolku. Uzywales go chociaz ze tak oceniasz??? (2012/04/02 16:54)

u?ytkownik109116


Przykro mi ,ale jest wiele innych kołowrotków w tej cenie albo nawet tańszych od Shimano Catana itp . Cena jest jak sądzę zawyżona z powodu znanej nazwy. (2012/04/02 17:20)

henryk58


Potrzebuję pomocy ... Mam dylemat czy kupić do mojego kija ATTHIS 275/ 10-40g tysiączka czy większą catane ?? Łowię głównie na żwirowni czy innych wodach stojących ... Ale mam zamiar wybrać się kilka razy na Solinę ... A tam wiadomo jest spora ryba ;] Głównie nastawiam się na szczupaka ,sandacza ,okonia ... Ale widaomo może trafić się coś większego jakiś sum ... Przynęty max do 10 cm ... Jako mało doświadczony spinningista proszę ,o poradę ... Jak to wygląda w praktyce przy powiedzmy 5-7kg szczupaku ?? Da się złowić przy tym najmniejszym kołowrotku ?? Czy ten kołowrotek służy jedynie do małej ryby max 2-3kg ?? I proszę się nie śmiać ... Kto pyta nie błądzi ... 


 Jeśli masz zamiar łowić na Solinie to  moim zdaniem  350-400 do połowu jaki planujesz, co do kołowrotków Catana nie wypowiadam się , bo nie używałem . Do cięższego spina używam Mikado Abrams 400 a teraz Fishmaker 1135 .Jeśli chodzi o hamulec to myślę jest to kwestia gustu

(2012/04/02 17:38)