Kołowrotek do Mikado Inazuma Flash Perch 260

/ 16 odpowiedzi
Witam wszystkich, nie ukrywam , że przejrzałem forum i ile pytań o sprzęt to tyle samo odpowiedzi ;)
Kilka słów o mnie kiedyś za małolata człowiek wędkował, czas mijał studia , żona , dziecko praca i zapomniałem o hobby;)Chciałbym wrócić do pasji z dzieciństwa.
Jestem a raczej chciałbym być niedzielnym wędkarzem , iść nad wodę porzucać zrelaksować się.Głównie zalew koronowski i płatne łowiska w ok Bydgoszczy .Ost studiowałem dosyć mocno forum , żeby ułatwić Wam pomoc :-nastawiam się na okonia, szczupaka -woda stojąca łowienie z brzegu lub z łodzi -przynęta to wahadłówki , obrotówki, gumy
Jak już wspominałem ile pytań o wędkę w miarę uniwersalną tyle odpowiedzi (na forum), każdy ma swoich faworytów.
Ja wybrałem Mikado Inazuma Flash Perch 260 Cork cw jest do 20gr, pewnie kilka osób skrytykuje może ktoś pochwali.
Chętnie wysłucham opinii lub innych propozycji.

1)Nie mam pojęcia jaki kołowrotek do tej wędki wybrać? 
2)Odwieczne pytanie żyłka czy plecionka?

Budżet jest elastyczny ale raczej 300-350 zł wszystko - jak już wspominałem raczej będę niedzielnym wędkarzem, więc staram się podejść pragmatycznie.

Pozdrawiam
pawel-dursky


Dopiero zamierza, pewnie coś innego mi zaproponujesz?


Nie ukrywam, że przejrzałem opinie pooglądałem filmy na yt i wędka zbiera dobre recenzje.. (2015/11/11 19:01)

Wedkarstwo z Pasja


Na szczupaka 20g CW trochę mało bo łowi się cięższymi przynętami ale wtedy trudniej o okonia więc wybór może nie jest zły. Na wiadomość prywatną w ciągu 30 minut postaram się wysłać propozycję kompletu zachowując wspomniany budżet. Opisz może trochę łowiska na jakich będziesz łowił. To pozwoli mi precyzyjniej dobrać sprzęt. (2015/11/11 19:06)

pawel-dursky


Zalew koronowski-  woda stojąca raczej płytkie zatoczki z konarami drzew, okolice linii brzegowej z trzciną ;)
,2 prywatne łowiska dobrze zarybione w szczupaki, okonie i sandacze (podobno) - 5-7 hektarowe stawy(?) jeziora chyba bardziej - tak to wygląda.
Dziękuje za pomoc. (2015/11/11 19:14)

Wedkarstwo z Pasja


Propozycja wysłana Zachęcam do dyskusji i pytań na Prywatną pocztę (2015/11/11 19:44)

florek13


Kijek bardzo dobry. Mam tylko mniejszą gramaturę. Sprawuje się rewelacyjnie.
Niestety kołowrotki i przynęty ! mikado robi badziewne jak jaxon.
Z solidnych kręciołków na szczupłego poszukaj dragona fishmaker, okuma i spro.
Dobre, tanie wytrzymałe
Co do dylematu żyłka czy plećka zależy od przynęt. Mocna żyłka jest niezastąpiona przy woblerach, blachach
Ja łowię głównie na gumy , dlatego używam plecionek od 0.12 - 0.2 gł. power pro i dragon
(2015/11/11 21:50)

aldente


Inazuma Flash Perch 260  do 20gr- Dobry wybór! Sam posiadam tego kijaszka i bardzo go sobie chwalę. Tym bardziej będziesz zadowolony z niego jako tak zwany "niedzielny wędkarz". Ośmielę się stwierdzić, że w przybliżeniu posiada on cechy kija uniwersalnego.
Jest dość "szybki". Połowisz więc okonia na przykład z opadu. Wyczujesz pracę główki jigowej zarówno 10 gramowej jak i 20 gramowej.
Również rzucisz  dobrze np. blaszką meppsikiem czwóreczką. Ostatnio łowiłem nim okonie z opadu na głębokości 8 metrów. Jako przyłów dostałem szczupaka 89 cm. Bez problemu kij ten sobie z  zębatym poradził. Co ciekawe...miałem wtedy plecionkę Power Pro 0,1 mm łączoną z fluorocarbonem 0,23mm. Jako przynęta...ulubiona cykada spinmad king 18 g. Bez typowego przyponu szczupakowego.
Rozgiął jedną kotwicę i odpiął się w podbieraku :-). Co do kołowrotka...do 350 zł to spokojnie nabędziesz spro red arca, albo ryobi zauber 3000. Jeśli chcesz wydać trochę więcej, to polecam shimano stradica 3000. Do niego zdecydowanie plecionka. Wtedy czujesz pracę przynęty w opadzie. Jednak kiedy zamierzasz łowić szczupaki na łowiskach  szczupakowych, to zdecydowanie powinieneś dokupić sobie drugi kij szczupakowy...taki w przedziale c.w. 10 do 40 gramów.
(2015/11/11 21:50)

u?ytkownik142580


A ten stradic nie będzie za "szybkim" kołowrotkiem? Patrząc na przełożenie 6,0:1 to sporo. (2015/11/12 09:19)

gamer19966


Na szczupaka 20g CW trochę mało bo łowi się cięższymi przynętami ale wtedy trudniej o okonia więc wybór może nie jest zły. Na wiadomość prywatną w ciągu 30 minut postaram się wysłać propozycję kompletu zachowując wspomniany budżet. Opisz może trochę łowiska na jakich będziesz łowił. To pozwoli mi precyzyjniej dobrać sprzęt.

CW nie dobiera się tylko pod rybę, a pod warunki danego akwentu między innymi głębokość... Ja używam takiej inazumy do 18g i szczupaki przedziału do 80cm bez problemu..
(2015/11/12 09:47)

Wedkarstwo z Pasja


Na szczupaka 20g CW trochę mało bo łowi się cięższymi przynętami ale wtedy trudniej o okonia więc wybór może nie jest zły. Na wiadomość prywatną w ciągu 30 minut postaram się wysłać propozycję kompletu zachowując wspomniany budżet. Opisz może trochę łowiska na jakich będziesz łowił. To pozwoli mi precyzyjniej dobrać sprzęt.

CW nie dobiera się tylko pod rybę, a pod warunki danego akwentu między innymi głębokość... Ja używam takiej inazumy do 18g i szczupaki przedziału do 80cm bez problemu..

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem:)

(2015/11/12 10:48)

gamer19966


Na szczupaka 20g CW trochę mało bo łowi się cięższymi przynętami ale wtedy trudniej o okonia więc wybór może nie jest zły. Na wiadomość prywatną w ciągu 30 minut postaram się wysłać propozycję kompletu zachowując wspomniany budżet. Opisz może trochę łowiska na jakich będziesz łowił. To pozwoli mi precyzyjniej dobrać sprzęt.

CW nie dobiera się tylko pod rybę, a pod warunki danego akwentu między innymi głębokość... Ja używam takiej inazumy do 18g i szczupaki przedziału do 80cm bez problemu..

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem:)


"Na szczupaka 20g CW trochę mało bo łowi się cięższymi przynętami" (2015/11/12 12:08)

Draq


Na moje to nie ma sensu kupować Stradica pod taki lekki patyk ze wzgledu na to, że tańszy o 2/3 Red Arc w zupełności wystarczy pod takie lekkie przynęty. Sam mam Red Arca 10200 i używam go pod okoniówki do 18gr. Też bardzo dobrze radzi sobie z plecionką (używam 0,06-0,10). Myślę, że wybranie plecionki to tylko formalność :) (2015/11/12 12:25)

aldente


...z tym , że red arc  itp. będą ważyły ok. 300 g . Stradic waży 200g. 200g wyważa ten patyk. Co do przełożenia...wolniej skręcać jak trzeba ...na brak brań nie narzekałem nigdy :-) (2015/11/12 12:53)

pawel-dursky


Dziękuje wszystkim za udział w dyskusji oraz propozycje.

Więc zakupy zrobione podam listę - mam nadzieje, że mnie nie skrytykujecie za bardzo , mogłem popełnić błędy (ponad 15lat nie miałem styczność z wędką..) :
Mikado Inazuma Flash Perch (CORK) 260 - 20g
Power Pro Super 8 Slick 0,15mm-10kg Hi-Vis Yellow x12 - tutaj chyba dałem ciała (za grubą kupiłem....)
KEITECH EASY SHINER 2'' #426 Sexy Shad x2
KEITECH EASY SHINER 3'' #424 Lime Chartreuse x2 
KEITECH EASY SHINER 3'' #441 Orange Shiner x2
KEITECH EASY SHINER 2' #445 Black shiner x2
KEITECH EASY SHINER 4'' #447 Watermelon PP Yellow x2
KEITECH EASY SHINER 4'' #449 Fire Tiger x2
KEITECH EASY SHINER 2' #442 Bubblegum Shad x2
Główka Jigowa Provocator Jigit 14g 5/0 op.3szt.
Główka Jigowa VMC 8g 1/0 na Haku 9247 BN x4
Główka Jigowa Provocator Jigit 7g 4/0 op.3szt. 

Ryobi ECUSIMA FD 3000Vi 6+1 5 Lat Gwarancji (to samo co polecany na forum spro passion 730 - taki miał być w 1 wersji) ,ale że wszystko od jednego sprzedawcy to już tak zostawiłem.





Co do gumek to pewnie "zjedziecie" ;)
Kierowałem się "intuicją kobiecą" co do koloru, mam nadzieję , że chociaż główki w miarę ok kupiłem.

Teraz czekam na przesyłkę i nad wodę zweryfikować zakupy.
(2015/11/12 13:24)

aldente


...no z plecionką to pojechałeś po bandzie:-) . (Na troć morską mam 0,13mm a na dorsza 0,15mm) Kup na te okonie 0,1mm. Naprawdę wystarczy.
Keitech...bardzo dobra przynęta, ale 2" to 5 cm...2" i 3" używane są najczęściej do drop shota i do bocznego troka. Haki tej wielkości zaopatrzyłbym do spinningowania  w Keitech'e 4" i 5". Ecusima jest O.K. Polecam Ci w Bydgoszczy na ulicy Fordońskiej Centrum Wędkarstwa, oraz "Duża Ryba" na Nakielskiej.  Chłopaki doradzą Ci co z czym. Samemu na początku ciężko to ogarnąć i...przez to wydasz niepotrzebnie więcej kasy. Sam tam kiedyś kupowałem sprzęt i stwierdzam, ze są kompetentni. No to połamania.... (2015/11/12 14:32)

pawel-dursky


Co do plecionki to trochę się sugerowałem tym
"Ja łowię głównie na gumy , dlatego używam plecionek od 0.12 - 0.2 gł. power pro i drago" ;)
wyciągnąłem średnią arytmetyczną i wszystko mi tak 0.15 ;)

Rozumiem , że kupiłem "lekko za grubą" plecionkę? Ale chyba nie będzie to bardzo uciążliwe?
Musze się jeszcze pod edukować ( drop shota i do bocznego troka) i to sporo...

Dziękuje za adresy na pewnie skorzystam (ten na ul. Nakielskiej mijam prawie codziennie).

Fajnie , że nie zostałem "zjechany" - np, że kupiłem kija na suma do tego kołowrotek morski i przynęty na okonie ;)

Nie ukrywam , że czekam na przesyłkę i może już w weekend nad wodę :):):):)


Btw 1 czy w/w gumy , które kupiłem nadadzą się do metody opadu?

(2015/11/12 14:47)