Kiedy najlepiej łowić szczupaka?

/ 20 odpowiedzi
Mam pytanie kiedy szczupak bierze najlepiej?
SpinerZbok


Mam pytanie kiedy szczupak bierze najlepiej?

Ja osobiście zawsze najlepsze wyniki miałem od września do końca listopada, choć czasem jak lato nie było upalne miałem także wtedy dobre połowy. Jednak pamiętaj, że wszystko zależy od danego łowiska. Na niektórych wodach świetny będzie początek sezonu szczupakowego czyli w maju, na innych te okres jest martwy...Musisz sam "przetestować" pod tym kątem wody na których łowisz:) (2012/02/07 11:38)

gomez7


Wg. mnie najlepiej bierze w maju po tarle i na jesien. (2012/02/07 12:18)

Lucasix


W tym roku złapałem ponad 30 szczupaków, z czego ponad 20 złowionych zostało w okresie między połową września a października. Pozostałe sztuki były przyłowem podczas połowów gruntowych w lipcu i sierpniu. 

Zatem jak już ktoś zauważył okres między wrześniem a listopadem uchodzi za istny szczupakowy sezon. O maju się nie wypowiadam, gdyż nie próbowałem w tym okresie połowów, choć mój znajomy złapał parę "majowych" sztuk. (2012/02/07 12:28)

nata


Najlepszy okres tak jak piszą koledzy od wrzesnia nawet do połowy grudnia przynajmniej ja tak kończę sezon szczupakowy. W tym okresie łowie tylko na spining. Jeśli od maja to na żywca, ale jesień jest zdecydowanie lepsza na szczupaka. (2012/02/07 12:39)

u?ytkownik102158


No to trzeba będzie poczekać.

Dzięki za info

Pozdrawiam. (2012/02/07 12:45)

Bernard51


SWzczupaki najlepiej sie lowi gdy nie ma nikogo nad woda wtenczas lapiemy same okazy (2012/02/07 13:30)

kwasek12345


Okres ochrony szczupaka trwa do końca kwietnia czy mogę w tedy spinningować (łapać szczupaki) jeśli będę wszystkie złowione wypuszczał. (2012/02/09 17:04)

JOPEK1971


Każda ryba ma swoje optimum żerowania względem temperatury otoczenia,dla szczupaka temperatura optymalna to 10-15c,taka temperatura najczęściej występuje wiosną i jesienią,ale to zależy od danej wody,jedna jest płytka przez co się szybciej nagrzewa,a druga jest głęboka w której optymalna temperatura przypada na czerwiec,warto zapolowac na szczupaka w płytkich wodach latem o brzasku na płyciznach,woda schładza się nocą do optimum,tam trawią szczupłe jedzonko,i są bardzo głodne,warto obserwowac przyrodę i uczyc się zwyczajów ryb. (2012/02/09 17:59)

mastifff


Są dwa bardzo dobre okresy jesień i wiosna. Kolejność nie jest przypadkowa a znam się na tym..no sami wiecie. (2012/02/09 19:07)

u?ytkownik135521


maj oraz  wrzesień październik spining i do tego gumeczka:) (2012/09/13 20:14)

Lujski


a mam pytanie - lepsze sa brania popoludniu (wieczorem) czy rano ...skoro świt - tak do poludnia ...??? (2012/09/27 16:21)

egzekutor


szczupaki wg mojej oceny biorą caly rok. tylko, że w maju nawet małe rzucaja sie na przynęty a jesienią jest szansa na duże okazy. (2012/09/27 17:35)

Barnaba


oczywiście najlepszy okres do połowu szczupaka to od wrzesnia do listopada ale dla klasycznych spiningistów a nie dla śmierdzących leni czyli trolingowców (2016/08/07 21:41)

kubakns


Okres ochrony szczupaka trwa do końca kwietnia czy mogę w tedy spinningować (łapać szczupaki) jeśli będę wszystkie złowione wypuszczał.

kwasek 12345  miałeś egzamin na kartę wędkarską, że takie kretyńskie pytania zadajesz? Chyba ktoś i po coś te okresy ustanowił. 
RAPR IV Zasady wędkowania pkt 3.2.
Zachęcam do lektury... (2016/08/08 11:18)

florek13


Na szczupaki szczególnie dobre jest lato i jesień, przy czym im gorsza pogoda tym lepiej. Ostatnio podczas dwóch wyjazdów przy wietrze i deszczu złapałem prawie 30 szt. ! W zeszłym roku miałem tak samo. Dobry jest tez pocztek zimy (tłusciochy), oczywiście poza okresem ochronnym - to jest karalne (RAPR) bez względu czy wypuszczasz czy nie. Od stycznia - pstrag ,okoń. Weekend majowy to nad wodami raczej zlot mięsiarstwa, ja odpuszczam. (2016/08/08 17:56)

LeoAmator


Szczupaki,tak jak inne ryby,najlepiej łowić będąc nad wodą :-) Jeżeli tylko mamy czas to brać klamoty i nad wodę. (2016/08/08 19:48)