Kiedy na śledzie?

/ 18 odpowiedzi

Witam kolegów. mam kilka wolnych dni w lutym i przyszło mi do głowy, żeby wyskoczyć na 3-4 dni do Kołobrzegu.

W związku z tym mam kilka pytań:

Czy w lutym można łowić śledzie?

Ile kosztuje i gdzie kupić pozwolenie?

Gdzie można łowić? Na molo? Na falochronie?

Pozdrawiam i czekam na informacje.

kasztelan15


w lutym nigdy nie byłem nad morzem ale śledzie łapałem w lipcu z falochronu na tzw.choinkie pięć haczyków.  Wpłacałem 16zł pozwolenie na miesiąc czasu z brzegu,ze statku, na poczcie Urząd Miasta Gdyni bank Nordea S.A nr.36144010260000000000334995 potem z pokwitowaniem do kapitanatu portu i odbierasz zezwolenie  potrzebny dowód osobisty. (2011/01/07 18:10)

kasalka


Albo napisz do kolegi "baloonstyle" "chłop" ma wielką wiedzę, i postara się pomóc w morskim temacie.
(2011/01/07 18:23)

bobus86


czesto jezdze nad morze ale na kutry i nie na sledzie tylko dorsze tam placisz szyprowi i wszystko zalatwione,napewno bedziesz musial cos wykupic. (2011/01/08 12:41)

poznaniak5


Dziękuję za podpowiedź.
Latem łapałem śledzie w Darłówku, efekty rewelacyjne!
A teraz pomyślałem o zimie. (2011/01/08 13:16)

u?ytkownik60775


witam kolego na śledzie w lutym trochę zawcześnie,ja wędkuje w łebie.SEZON na śledzie zaczyna się miejwięcej od połowy marca zaczynają się pokazywac,ale w kwietniu to jest prawdziwa uczta dla śledziarzy.W zeszłym roku w połowie kwietnia 10 kg sledzi łowiło się w niespełna 2 godz.weszły na kilka dni aż do portu jachtowgo,ale po kilku dniach brały już tylko z główki portowej,brały do końca kwietnia,potem przez cały maj mieliśmy zakaz ze względu na zarybianie trocią.Trafiały się też latem ale już w miejszych ilościach no troche na jesieni. (2011/01/08 20:29)

poznaniak5


Dzięki za informacje! Nie wiem jednak, czy w kwietniu będę miał wolne, a w lutym mam, chciałem więc połączyć jedno z drugim.
Czy któryś z Kolegów próbował śledzi o tej porze? Czekam na kolejne wiadomości. (2011/01/11 16:55)

Mefokiller


Raczej marzec i poczatek kwietnia. (2011/01/11 18:53)

poznaniak5


A jednak...
Myślałem, ze ktoś poprawi mi humor i powie, że w lutym też biorą... (2011/01/11 18:57)

Mefokiller


A jednak...
Myślałem, ze ktoś poprawi mi humor i powie, że w lutym też biorą...
zalezy czy cieplo bedzie. (2011/01/11 19:04)

poznaniak5


Czuję nutkę optymizmu!
Kolega sądzi, że w przypadku cieplejszych dni są jakieś szanse? Myślałem o połowie lutego, może akurat??? (2011/01/12 17:12)

u?ytkownik60775


Czuję nutkę optymizmu!
Kolega sądzi, że w przypadku cieplejszych dni są jakieś szanse? Myślałem o połowie lutego, może akurat???


kolega ma całkowita racje co,do tych cieplejszych dni ,ja praktykuje to jesienią w łebie jak jest kilka cieplejszych  mało wietrznych dni to raczej sie trafia trochę śledzia ale to nietosamo co marzec-kwiecień,ale jak będzierz miał urlop to próbuj<powodzenia (2011/01/13 11:01)

poznaniak5


Dzięki, napiszę później, jak mi poszło.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy w Kołobrzegu wolno łowić z mola? (2011/01/13 18:05)

u?ytkownik60775


Dzięki, napiszę później, jak mi poszło.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy w Kołobrzegu wolno łowić z mola?


tak wolno w kołobrzegu wędkować z mola życze połamania kija<pozdro (2011/01/13 19:27)

pysiek


jestem mieszkańcem Darłowa i chcę Wam przekazać że śledzie praktycznie biorą cały rok,z tym że po odejściu ich z tarła w okresie letnim , trzeba po prostu trafić na dzień i porę.Miałem już przypadki że we wrześniu czy pażdzierniku bywałem sam na falochronie,spokój ,cisza,rzucałem sobie raz po raz,wcale nie z myślą o nałapaniu nie wiadomo jakiej ilości tych przepysznych ryb-a tu raptem kilkanaście zaciągnięć po niekiedy pełnym zestawie śledzi-niesamowite przeżycie-kij aż trzeszczał od okazałych śledzi.potrwało to chwilę ,i dalej spokój.Wędrują one po całym Bałtyku ławicami.Latem biorą niekiedy nawet po zachodzie słońca.-połamania kijów. (2011/09/03 11:40)

krapiotr69


Kiedy na śledzie? Ja bym już pojechał, ale nie mogę i żal mi d...ściaska. Wszystkim, którzy mogą zazdroszczę i życzę połamania kija. (2011/09/04 08:52)

pysiek


witam-wczoraj śledzie brały sporadycznie,lecz intensywnie żerowały belony,pływając stadami atakowały wszystko co spotkały na swej drodze.Brały z gruntu 1,5m przy powierzchni zestaw na spławik żywcowy ,na filecika ze śledzia.Pięknie się je holuje ,walczą niesamowicie. (2011/09/05 21:23)

pysiek


od końca września aż do maja możemy już zapomnieć o śledziach z falochronu-na sondach kutrów widać że spłynęły w głębsze obszary Bałtyku na okres jesienno zimowy,teraz możemy pomachać sobie kijem dla treningu,a najlepiej wybrać się na kanał za ładnym okoniem z gruntu.Do wiosny musimy zadowolić się śledziem w occie ze słoika .Kilka dni temu trafiały się jeszcze pojedynczo na zestawie-ale niestety to już ostatnie zabłąkane sztuki. (2011/10/01 11:49)

marcin 1977


Koledzy jak tam śledżie w Kołobrzegu wybieram się 04.04 2014. (2014/03/29 22:48)