Karta wędkarska 2014

/ 21 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo gruntoweAmur
Pytanie od mojego kolegi.Czy można już wyrobiać kartę wędkarską na sezon 2014?
Romuald55


Kartę wędkarską można wyrobić o każdej porze roku.Zdanie egzaminu,złożenie dokumentów w starostwie i kartę wędkarską się otrzymuje.Natomiast opłaty uprawniające do wędkowania na wodach PZW wnosi się najprędzej na przełomie roku.W tej chwili nie można wnieść opłat za wędkowanie na wodach PZW za rok 1014. (2013/10/12 17:06)

u?ytkownik155838


Natomiast opłaty uprawniające do wędkowania na wodach PZW wnosi się najprędzej na przełomie roku.W tej chwili nie można wnieść opłat za wędkowanie na wodach PZW za rok 2014.


Czyli np. w Maju 2014 nie można już opłacić karty ?
(2013/10/12 17:10)

u?ytkownik155302


Kartę wędkarską można wyrobić o każdej porze roku.Zdanie egzaminu,złożenie dokumentów w starostwie i kartę wędkarską się otrzymuje.Natomiast opłaty uprawniające do wędkowania na wodach PZW wnosi się najprędzej na przełomie roku.W tej chwili nie można wnieść opłat za wędkowanie na wodach PZW za rok 1014.


Dziękuje,już rozumiem.Kolega dopiero zrobić i łowić będzie mógł w 2014 (2013/10/12 17:27)

Romuald55


Teraz też może opłacić za 2013 rok.Będzie mógł łowić do końca tego roku.Składka jest pełna jak za cały rok.Tylko,że mowa była  o roku 2014 stąd moja wypowiedż mówiąca o terminie opłat za rok 2014. (2013/10/12 17:46)

Romuald55


Kolego gamerovsky...naucz się czytać ze zrozumieniem.Końcówka ...vsky nie uprawnia do bycia idiotą. (2013/10/12 17:49)

czester1111


Możesz, ale zapłacisz członkowskie (2013/10/12 18:33)

Artur z Ketrzyna


Kartę wędkarską można wyrobić o każdej porze roku.Zdanie egzaminu,złożenie dokumentów w starostwie i kartę wędkarską się otrzymuje.Natomiast opłaty uprawniające do wędkowania na wodach PZW wnosi się najprędzej na przełomie roku.W tej chwili nie można wnieść opłat za wędkowanie na wodach PZW za rok 1014.


Dziękuje,już rozumiem.Kolega dopiero zrobić i łowić będzie mógł w 2014

A ile ten kolega ma lat?
Bo może i ma spore zniżki. I wtedy za ten rok będzie się mu opłacało opłacić, by jeszce troszkę powędkować.
Bo jako członek uczestnik. Czyli do 16 roku życia to płaci bardzo mało;
W Olsztyńskim;

 Składka członkowska 75%  = 16 zł.

członkowie uczestnicy do lat 16.

wpisowe;

członka uczestnika PZW = 12 zł.

Zwalnia się członków uczestników z opłat za legitymację członkowską. =0zł.

Składka okręgowa - uczestnika

członek PZW - 20 zł (tylko wody nizinne)


Czyli jedyne 48 zł, i łowi we własnym limicie.


(2013/10/12 19:22)

u?ytkownik155302


Kartę wędkarską można wyrobić o każdej porze roku.Zdanie egzaminu,złożenie dokumentów w starostwie i kartę wędkarską się otrzymuje.Natomiast opłaty uprawniające do wędkowania na wodach PZW wnosi się najprędzej na przełomie roku.W tej chwili nie można wnieść opłat za wędkowanie na wodach PZW za rok 1014.


Dziękuje,już rozumiem.Kolega dopiero zrobić i łowić będzie mógł w 2014

A ile ten kolega ma lat?
Bo może i ma spore zniżki. I wtedy za ten rok będzie się mu opłacało opłacić, by jeszce troszkę powędkować.

Kolega ma 14 lat.Ale w tym roku nie będzie raczej wędkować,bo on bardziej woli na spławik-grunt (2013/10/12 19:23)

u?ytkownik155838


Kolego gamerovsky...naucz się czytać ze zrozumieniem.Końcówka ...vsky nie uprawnia do bycia idiotą.


Nie obrażaj ... złe to przeczytałem i zrozumiałem, ale normalnie się zapytałem a ty mnie obrażasz. Co do nicku to jest z gry i ... (2013/10/12 19:26)

Romuald55


Przepraszam Kolego...to było upomnienie.VIP powinien moim zdaniem wypowiadać się na podstawie adekwatnej wiedzy.Ja niestety nie jestem VIPem bo za małą mam wiedzę wędkarską. (2013/10/12 19:40)

u?ytkownik155838


Spoko, ja nie jestem członkiem PZW wiedz kilku rzeczy na ten temat mogę nie wiedzieć. (2013/10/12 20:00)

zenfr


Spoko, ja nie jestem członkiem PZW wiedz kilku rzeczy na ten temat mogę nie wiedzieć.

Kolego ,jak nie jesteś członkiem PZW to najpierw przeczytaj Ustawe o rybactwie sródladowym i Prawo wodne.To sa najważniejsze przepisy,bo one określają zasady wedkarstwa. (2013/10/14 21:42)

Zibi60


Kolego @zenfr, ulewa mi się już, jak muszę czytać Twoje "mocno przemyślane i szczegółowe" odpowiedzi na posty - nawet 14-to latkowi. Zmień płytę, bo odnosisz odwrotny skutek. (2013/10/15 06:35)

yba


Kolego @zenfr, ulewa mi się już, jak muszę czytać Twoje "mocno przemyślane i szczegółowe" odpowiedzi na posty - nawet 14-to latkowi. Zmień płytę, bo odnosisz odwrotny skutek.


:-) (2013/10/15 07:48)

adler


Spoko, ja nie jestem członkiem PZW wiedz kilku rzeczy na ten temat mogę nie wiedzieć.

Kolego ,jak nie jesteś członkiem PZW to najpierw przeczytaj Ustawe o rybactwie sródladowym i Prawo wodne.To sa najważniejsze przepisy,bo one określają zasady wedkarstwa.

Kol. zenfr - tłamsisz, klepiesz na okrągło z tą ustawą. Zapytam inaczej ; czytałeś RAPR ( już kiedyś , niedawno Cię pytałem w innym wątku o to). Zamilkłeś, nic nie odpowiedziałeś. 

Bo gdzie zwykły wędkarz 12, 40, 50, 70 - letni ma szukać tych wszystkich ustaw, przepisów, uzupełnień. Nie każdy ma internet, komputer dojście do monitorów rządowych i to ma właśnie wszystko  w RAPR. To jest zbiór najważniejszych przepisów które nas interesują i powinny interesować. Są niektóre przepisy zaostrzone w RAPR, bo zaostrzyć wolno, lecz obniżyć ustawowe normy nie. Więc wydaje mi się że Ty nawet tych ustaw nie doczytałeś lub rozumiesz je inaczej. Więc proszę porównaj, przeanalizuj, a pierw zamilcz bo klepiesz  na okrągło, jak papuga, lub jak niemowlę " mama, mama papu". 



(2013/10/15 18:01)

JKarp


Krzysiu równie dobrze ci wędkarze mogą nie mieć  dostępu do RAPR.Bez przesady - wszystko można znaleźć tylko trzeba chcieć.
" Bo gdzie zwykły wędkarz 12, 40, 50, 70 - letni ma szukać tych wszystkich ustaw, przepisów, uzupełnień. Nie każdy ma internet, komputer dojście do monitorów rządowych i to ma właśnie wszystko  w RAPR. To jest zbiór najważniejszych przepisów które nas interesują i powinny interesować. Są niektóre przepisy zaostrzone w RAPR, bo zaostrzyć wolno, lecz obniżyć ustawowe normy nie. Więc wydaje mi się że Ty nawet tych ustaw nie doczytałeś lub rozumiesz je inaczej. Więc proszę porównaj, przeanalizuj, a pierw zamilcz bo klepiesz  na okrągło, jak papuga, lub jak niemowlę " mama, mama papu". "
Ja jakoś potrafię i mogę znaleźć, a jak ktoś chce mogę podesłać linka :-)JK (2013/10/15 18:45)

adler


Krzysiu równie dobrze ci wędkarze mogą nie mieć  dostępu do RAPR.Bez przesady - wszystko można znaleźć tylko trzeba chcieć.
" Bo gdzie zwykły wędkarz 12, 40, 50, 70 - letni ma szukać tych wszystkich ustaw, przepisów, uzupełnień. Nie każdy ma internet, komputer dojście do monitorów rządowych i to ma właśnie wszystko  w RAPR. To jest zbiór najważniejszych przepisów które nas interesują i powinny interesować. Są niektóre przepisy zaostrzone w RAPR, bo zaostrzyć wolno, lecz obniżyć ustawowe normy nie. Więc wydaje mi się że Ty nawet tych ustaw nie doczytałeś lub rozumiesz je inaczej. Więc proszę porównaj, przeanalizuj, a pierw zamilcz bo klepiesz  na okrągło, jak papuga, lub jak niemowlę " mama, mama papu". "
Ja jakoś potrafię i mogę znaleźć, a jak ktoś chce mogę podesłać linka :-)JK


Witaj Janusz. 

Dobrze wiemy że w każdym kole taką niebieską, malutką książeczkę można zakupić, cena 2 zł. W każdym! Każdy skarbnik ma je  do dyspozycji członków. Nie ma, powtarzam, nie ma i nie słyszałem od zaprzyjaźnionych kolegów w całym kraju ( lekko licząc ponad sto członków różnych kół) by mieli, lub były problemy w ich kołach z zakupem regulaminu. Janusz, cieszę się że Ty potrafisz znaleźć, lecz jak wspomniałem nie każdy ma komputer lub jeśli chodzi o starsze pokolenie to nie lgną już do poznawania komputera, woli jeden z drugim 60, 70 - latków , a i młodsi także na działeczkę, na rybki, do lasu, zamiast jak my tu siedzieć i się chandryczyć o sprawy jasne i oczywiste. I za to im chwała będą zdrowsi. (2013/10/15 20:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


CześćKrzysztof czym innym jest " szukanie problemu " w zdobyciu treści ustaw a czym innym zakup RAPR. Ci młodzi co jak piszesz wolą spędzić czas na rybach zamiast czytać ustawy na 99,9% nie przeczytają też RAPR co wielokrotnie zadając pytania na forum udowadniali ;-)Ci starsi też nie przeczytają RAPR ( ustawy oczywiście też ) bo im się zwyczajnie nie chce ;-)
Dlatego jak kiedyś napisał Zbyszek egzamin powinien być pogadanką, rozmową  z zakresu przepisów z ustawy a nie  zadawaniem pytań o wymiary ochronne.
JK (2013/10/16 06:55)

bultan


Teraz się nie opłaca robić karty bo kolega będzie musiał opłacić za rok 2013 a potem ponownie za 2014 to bezsensu niech poczeka do nowego roku i po sprawie (2013/12/19 20:22)

notaki


Teraz się nie opłaca robić karty bo kolega będzie musiał opłacić za rok 2013 a potem ponownie za 2014 to bezsensu niech poczeka do nowego roku i po sprawie




Co kolega będzie musial opłacic za rok 2013 ?
Opłata za karte jest jednorazowa , a kartę wydaje się bezterminowo.

Mylisz kolego Karte wedkarską z opłatami za prawo wedkowania na wodach PZW . (2013/12/20 19:24)