Karta członka uczestnika - Mam pytanie !

/ 10 odpowiedzi
Witajcie, mam mały problem... Mianowicie mam 15 lat i w ostatnim czasie wyrobiłem kartę wędkarską, zapłaciłem składkę członka uczestnika* i z tego co się orientuję to chyba mogę wędkować na wodach PZW w całym kraju... Tylko jak to wpisać w tabelę połowów ? Chodzi o to że danego odcinka rzeki Wisły nie ma w mojej książeczce a co za tym idzie nie wiem jaki nr łowiska wpisać w tabelce... Czy mogę nr łowiska wziąć, wydrukować z internetu i po prostu wpisywać w tabelkę ? Jak to z tym jest ? 

*Członek uczestnik - Młodzież do lat 16. 
I jeszcze jedno pytanie, bo różne opinie od wędkarzy słyszałem... Czy jak mam 15lat mogę samodzielnie wędkować ? Jedni mówią że tak a drudzy że nie... w r.a.p.r jest taki punkt:"4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki." No ale nie wiem, trochę się boję iść, czy czasami by mi karty nie skonfiskowano lub coś w ten deseń... 
Za każdą odpowiedź, z góry dziękuję. :)
Fix


co do 2 pytania
możesz sam wędkować ;) jeśli masz wszystko opłacone (2012/04/10 19:56)

xxxczokxxx


co do 2 pytania
możesz sam wędkować ;) jeśli masz wszystko opłacone

ale do 16 lat tylko w dzień po ukończeniu możesz także w nocy chyba że regulamin łowiska to zabrania , a co do pierwszego pytania  jak dostałeś książeczkę to musisz mieć ten odcinek rzeki jeżeli nie masz to niestety nie masz prawa tam wędkować ;( (2012/04/11 10:23)

koal


Kolego wg mnie właśnie tak jest, pytałem u siebie i zostałem poinformowany, że ta uchwała nie straciła ważności i w dalszym ciągu obowiązuje (2012/04/11 18:42)

pawlo698


A jak to wpisywać to w tabelkę, Pan nie wie może ? ;x  (2012/04/11 21:14)

koal


Dlaczego mamy mylić 2 kwestie ?
Członek uczestnik to osoba która jest członkiem PZW i opłaciła składki członkowskie na dany rok i nie ma skończonego 16 roku życia ;).
Z uchwały o podziale składki jasno wynika że osoba taka po opłaceniu składki okręgowej może wędkowac na wszystkich wodach PZW !!!

Co do wpisu do rejestru jak pytałem w okręgu katowickim poinformowano mnie że wogóle nie trzeba takowego prowadzić ;) ( mowa o członku uczestniku ).

Mój 6 letni syn rejestr posiada ale nie musi go wypełniać i ma prawo połowów na wszystkich wodoach a ja tylko na tych gdzie mam opłacone składki członkowskie lub ważne porozumienia:)

Chyba wszystko w temacie. (2012/04/12 17:42)

Jack14


Witajcie, mam mały problem... Mianowicie mam 15 lat i w ostatnim czasie wyrobiłem kartę wędkarską, zapłaciłem składkę członka uczestnika* i z tego co się orientuję to chyba mogę wędkować na wodach PZW w całym kraju... Tylko jak to wpisać w tabelę połowów ? Chodzi o to że danego odcinka rzeki Wisły nie ma w mojej książeczce a co za tym idzie nie wiem jaki nr łowiska wpisać w tabelce... Czy mogę nr łowiska wziąć, wydrukować z internetu i po prostu wpisywać w tabelkę ? Jak to z tym jest ? 

*Członek uczestnik - Młodzież do lat 16. 
I jeszcze jedno pytanie, bo różne opinie od wędkarzy słyszałem... Czy jak mam 15lat mogę samodzielnie wędkować ? Jedni mówią że tak a drudzy że nie... w r.a.p.r jest taki punkt: "4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma  wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania  w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki." No ale nie wiem, trochę się boję iść, czy czasami by mi karty nie skonfiskowano lub coś w ten deseń... 
Za każdą odpowiedź, z góry dziękuję. :)   Czyli jest "członkiem" czy uczestnikiem? No nie mogłem się powstrzymać :-)))  
(2012/04/12 17:51)

pawlo698


W karcie mam nalepkę z napisem uczestnik... 

@Koal dobrze się składa, bo ja też jestem w okręgu Katowice. :) (2012/04/12 18:45)

Jack14


To jesteś uczestnik?

I lat masz ? No właśnie?

Ile?

 

(2012/04/12 18:53)