Jezioro Ostrowite dojazd

/ 20 odpowiedzi

  • konto usunięte

           Witam!

   Ostatnio co nieco słyszałem na temat właśnie tego jeziora. Wiem, że znajduje się w pobliżu Trzemeszna. Chciałbym się dowiedzieć przede wszystkim jak wygląda dojazd do tego jeziora, kto jest jego właściecielem i gdzie oraz za ile można kupić zezwolenie. No i nie pogardzę również wiadomościami na temat tamtejszych rybek. ;)
 
  Serdecznie proszę o pomoc, jeśli ktoś z was choć trochę zna tą wodę...
  Z góry dziękuje i pozdrawiam. ;)
Kryhu


Dojedziesz pewnie od Trzemeszna lub np od strony Ćwierdzina jak się nie myle... Sprawdz na maps.google.pl.  A gospodarzem jest Grzybowski ze Skorzęcina.

(2012/08/22 14:29)

masa400


Witam, mógłby ktoś napisać coś więcej o tym jeziorze jakie tam są ryby?? Bo nie mogę żadnych informacji znaleźć. :( (2012/09/02 22:56)

u?ytkownik80087


No i właśnie ryby...
Niegdyś będąc na rybach pewien wędkarz, który mi mówił o tym jeziorze powiedział, że kiedyś łowiąc tam ze szwagrem złowił bodajże 58 sztuk leszczy takich po kilogram każdy i musieli zawiązać siatkę i ja toczyć po wodzie, bo nie mogli unieść...:0 Jednak ja podchodzę do tego z dystansem, bo w końcu mógł trochę "podkoloryzować" to co było naprawdę :D ale myśle, że coś w tym musi być... więc również chętnie bym się czegoś więcej dowiedział.
No i pozostaje kwestia od której strony tego jeziora najlepiej łowić...? (2012/09/04 18:33)

Kryhu


58 kg leszczy a limit dzienny 5kg:). btw... ponoć to jedyne jezioro gdzie grzybol nie trzepie wody. A okoniach czy szczupakach słychać jakieś historie? (2012/09/14 00:11)

withanight88


58 kg leszczy a limit dzienny 5kg:). btw... ponoć to jedyne jezioro gdzie grzybol nie trzepie wody. A okoniach czy szczupakach słychać jakieś historie?







Leszcz niestety do tego limitu się nie zalicza. (2012/09/14 07:26)

Kryhu


58 kg leszczy a limit dzienny 5kg:). btw... ponoć to jedyne jezioro gdzie grzybol nie trzepie wody. A okoniach czy szczupakach słychać jakieś historie?







Leszcz niestety do tego limitu się nie zalicza.


Zalicza się. (2012/09/15 01:43)

withanight88


58 kg leszczy a limit dzienny 5kg:). btw... ponoć to jedyne jezioro gdzie grzybol nie trzepie wody. A okoniach czy szczupakach słychać jakieś historie?







Leszcz niestety do tego limitu się nie zalicza.


Zalicza się.





Na tej konkretnej wodzie? (2012/09/15 08:05)

Kryhu


58 kg leszczy a limit dzienny 5kg:). btw... ponoć to jedyne jezioro gdzie grzybol nie trzepie wody. A okoniach czy szczupakach słychać jakieś historie?







Leszcz niestety do tego limitu się nie zalicza.


Zalicza się.





Na tej konkretnej wodzie?


Tak. Zarówno jak na pozostałych należących do tego gospodarza, czyli skorzęcińskim i białym. (2012/09/15 13:11)

withanight88


58 kg leszczy a limit dzienny 5kg:). btw... ponoć to jedyne jezioro gdzie grzybol nie trzepie wody. A okoniach czy szczupakach słychać jakieś historie?







Leszcz niestety do tego limitu się nie zalicza.


Zalicza się.





Na tej konkretnej wodzie?


Tak. Zarówno jak na pozostałych należących do tego gospodarza, czyli skorzęcińskim i białym.







Wychodzi na to, że prywatni gospodarze maja więcej oleju w głowie niż większość okręgów PZW. (2012/09/15 21:48)

pawel8420


Witam jestem tu pierwszy raz więc przepraszam za wszystkie błędy. Powiem wam tak jezioro Ostrowite było zaznaczam było najlepszym jeziorem w Wielkopolsce takie jest moje zdanie piękna linia brzegowa bardzo czysta klarowna woda głębokość przy trzcinach wacha się są miejsca gdzie przy trzcinach jest 2m i zchodzi gwałtownie w dół nawet do 10m była to woda typowo sandaczowa ale i okoń,szczupak,lescz też występuje.Powiem wam tak 2lata temu ciagłem tam leszcze po 1,5kg liny po 2kg szczupaki po 90cm,ale niestety w tym roku "Pan" Grzybowski właściciel który dzierżawi to jezioro pokazał co potrafi i zademonstrował jak zniszczyc jezioro w 12miesięcy na raz potrafił zastawić 3mikometry wątonu i potrafił jechać prądem raz przy razie tak 3razy w tygodniu jak nie siatki to prąd i tak na okrągło byłem swiatkiem jak z jednego 5 kilometrowego wypadu łowił na prąd 150kg szczupaka i takie ilości wyciągał z wody kilka razy w tygodniu powiedział bym wam więcej lecz szlak mnie trafia jak pomyśle o grzybolu! apropo na wodzie w 2012 roku byłem ok 150dni tylko spinning moje wyniki okonia dość sporo nie można nażekać sczupak 3sztuki do 1 kg sandacz niestety 0 więc wyniki  marne spinninguje już 20lat NIE POLECAM TEGO JEZIORA!!! ZE WZGLĘDU NA GRZBIESZCZĄ GOSPODARKE WŁAŚĆICIELA (2012/12/27 16:11)

u?ytkownik80087


Dobrze czytać opinie kogoś kto zna tą wodę... szkoda że ta opinia taka a nie inna no ale coż jaki właściciel taka opinia.
Osobiście myślę gdzie w tym sezonie wybierać się na ryby. Mieszkam w Gnieźnie i w zeszłym roku łowiłem głownie na Strzyżewie jednak wyniki... no powalające nie były delikatnie mówiąc. Więc zastanawiam się odnośnie łowiska.
Może ktoś poleci jakieś sensowne w okolicy Gniezna? :) (2013/01/06 22:03)

cierpliwy1


Witam jestem tu pierwszy raz więc przepraszam za wszystkie błędy. Powiem wam tak jezioro Ostrowite było zaznaczam było najlepszym jeziorem w Wielkopolsce takie jest moje zdanie piękna linia brzegowa bardzo czysta klarowna woda głębokość przy trzcinach wacha się są miejsca gdzie przy trzcinach jest 2m i zchodzi gwałtownie w dół nawet do 10m była to woda typowo sandaczowa ale i okoń,szczupak,lescz też występuje.Powiem wam tak 2lata temu ciagłem tam leszcze po 1,5kg liny po 2kg szczupaki po 90cm,ale niestety w tym roku "Pan" Grzybowski właściciel który dzierżawi to jezioro pokazał co potrafi i zademonstrował jak zniszczyc jezioro w 12miesięcy na raz potrafił zastawić 3mikometry wątonu i potrafił jechać prądem raz przy razie tak 3razy w tygodniu jak nie siatki to prąd i tak na okrągło byłem swiatkiem jak z jednego 5 kilometrowego wypadu łowił na prąd 150kg szczupaka i takie ilości wyciągał z wody kilka razy w tygodniu powiedział bym wam więcej lecz szlak mnie trafia jak pomyśle o grzybolu! apropo na wodzie w 2012 roku byłem ok 150dni tylko spinning moje wyniki okonia dość sporo nie można nażekać sczupak 3sztuki do 1 kg sandacz niestety 0 więc wyniki  marne spinninguje już 20lat NIE POLECAM TEGO JEZIORA!!! ZE WZGLĘDU NA GRZBIESZCZĄ GOSPODARKE WŁAŚĆICIELA


Może panu rybakowi kończy się dzierżawa i grabi wszystko co żywe  (2013/01/07 08:24)

kapselo2


odkopię temat, może ktoś jeszcze wypowiedzieć się na ten temat, bądz pobliskie miejscówki, komercyjne? tzn takie abym mógł się udać z dziewczyną bez karty (2013/04/24 13:06)

Maks43


Jeziora piekne lowie w tam od 40 lat.Czar prysl gdy jezioro w dzierzawe wzial pan Grzybowski
wytepil wszystko co plywa wiecej takich gospodarzy a napewno bedziemy mieli gdzie lowic
nie chce dalej pisac bo dostaje dreszczy jak mysle o panu gospodazu pozdrawiam kolegow wedkarzy (2014/03/01 11:41)

mijon


Podobno w tym roku skończyła się mu dzierżawa i nie wiadomo narazie co dalej będzie z wodą - zezwolenia są jeszcze nie dostępne (2014/03/04 11:21)

kali333


Witam wszystkich kolegów wędkarzy.W lipcowym wydaniu Widomości Wędkarskich pisze o łowisku Ostrowite.Zmienił się właściciel.Są nim państwo Wachowscy.Dostali odznakę promocyjną "Z nami na ryby". (2014/06/27 08:32)

piotreek


Chyba kolega pomylił jeziora.W lipcowym WW jest opisane Jezioro Ostrowite koło Golubia-Dobrzynia,a wątek dotyczy Jeziora Ostrowite w Wielkopolsce. (2014/06/27 11:06)

kali333


Tak ,ma kolega racje.Pomyliłem jeziora.Pozdrawiam gorąco! (2014/06/27 13:14)

mijon


To jest inne jezioro o którym mówisz (2015/05/22 11:14)

Maks43


niestety pan Grzybowski nadal jest dzierzawca jeziora i z tego co wiem bedzie jeszcze bardzo dlugo kolejne 25 lat. (2016/01/04 19:00)