Jezioro Okonek w ok.Zalakowa i Palubic

/ 5 odpowiedzi
W lipcu wypoczywalem na Kaszubach we wsi Zalakowo.Jest tam pare fajnych jezior w okolicy , ale mimo to ze jest dierzawione przez osobe prywatna  najbardziej polubilem Okonek w Palubicach.Niestety bylem tylko tydzien i spenetrowalem ze spinerkiem tylko strone od drogi dojazdowej(spady, gorki, wyplycenia, zaczepy:)Jeziorko w pierwszej klasie czystosci ,urokliwe bo niewielkie.3 dni wedkowania i pare szczuplych padlo.Dla zainteresowanych moge udzielic info gdzie co i jak lacznie z pozwoleniami.Pozdrawki.
Kochanke


Witam serdecznie, no to ja bym bardzo prosił o jak najwięcej informacji bo w najbliższą niedzielę jadę do Załakowa na 2 tygodnie i zamierzam właśnie na Okonku powędkować :) Agroturystyka, z której będe korzystał ma swoje stawy ale nad Okonek na pewno będe chciał się przejść. (2016/07/26 13:37)

ZENDER69


Ktora agroturysyka?:) (2016/07/26 18:32)

ZENDER69


Witam.jesli chdzi o brzeg ktory spenetrowalem za spinerem to tak:jadac od Sierakowic naprzeciw osrodka Kaszybska ostoja jest zjazd nad jezoro.Po lewej od zjazdu zaczynaja sie pomosty.W prawo od pierwszego jest fajne wyplycenie (bioro szczupaki takie po 50 pare).mozna wejsc w woderach jakies 15 - 20 metrow.Od drugiego w lewa strone mniej wiecej do osmego jest wiekszy spadek dna (na dlugosc rzutu riper spadal na glebokosc ok 10-12 m).Nie warto rzucac daleko ,mysle , ze max 15 m w kierunku jeziora-biora troszke wieksze takie 60- tki.Jest mnostwo okonia -najlepiej sprawdzal sie boczny trok.Jesli chodzi o zasiadke to prawa strona od wjazdu i przeciwlegla w lesie.Ah jesli chcesz spokoju to lepsza jest strona od lasu( na pomostach od 4 rano juz jest ruch samochodow dostawczych..Mi padlo 8 wymiarow w 3  ranne wypady(na wiecej nie pozwolil czas ,dzieci i zona:):) (2016/07/26 18:56)

Kochanke


Jadę do "Agro nad Jeziorem". Bardzo dziękuję za cenne informacje :) A co z opłatami za wędkowanie na Okonku? (2016/07/27 09:36)

ZENDER69


Znam to agro.Przed jeziorem w lewo i pierwszy dom po lewej.Jesli sie nie myle to u tej wlascicielki kupisz zezwolenie na okonek ale z tego co wiem to z 5 zl Ci DOLICZY:):)Ja kupowalem w wedkarskim w Sierakowicach jak jedziesz na Kartuzy to po prawej za skrzyrzowaniem.Dniowka na 2 tyczki 15 zl.a spining 25 ale mozesz lowic tak i tak.Jak pojedziesz droga jak do agro nad jeziorem do konca i w lewo to w drugim domu po lewej (taki bialy)pani ma pyszne wiejskie jajka:):):)nie to co z marketu w WAWCE.:)Jak chcesz jeszcze jakie informacje to wiem gdzie najczesciej wyciagaja biala rybke na okonku:):)Zawsze nosze ze soba lornetke:):)(zboczenie zawodowe-straznik pzw:).pozdrawiam i polamania tyczki na tych karpiach ktore tam zeruja:) (2016/07/27 14:57)