Jezioro Jantar

/ 12 odpowiedzi
Witam, Może ktoś wędkował, bądź zna zbiornik w miejscowość Jantar nad morzem. Chciałbym się tam wybrać na wiosnę i nie mogę znaleźć żadnych informacji o tym łowisku. Za jakiekolwiek wskazówki dotyczące rybostanu, opłat itp. będę bardzo wdzięczny.
gryzli22


witam kolego jakies 2 lata temu lowilem na tym jeziorku jest tam nawet galanta ryba ja zlowilem od strony kosciola z pomostu ladnego linka 45cm ale i karpiki sa galante na tamten czas oplaty byly cos okolo 30 zeta. oplaty mozesz zrobic w jantarze na ulicy rybackjej taki bialy budynek oblozony saidingiem za wypozyczalnia rowerow idoc ew strone sanatorium pozdrawiam polamania kija (2010/01/23 16:30)

ombre1973


Dzięki za info. Te 30 zł to mam nadzieję opłata za tydzień ,albo dwa, a nie za jeden dzień.

Może ktoś jeszcze wędkował na tym zbiorniku i będzie chętny do podzielenia się informacjami.

Pozdrawiam

(2010/01/29 10:02)

sylwester1010


Witam od kilku lat bywam podczas urlopu w tym rejonie...wielokrotnie lowilem w tym jeziorku oplata za jeden dzien w 2009 roku wynosila 15 zl...co do miejsca wykupienia to tak jak opisal kolega we wczesniejszym wpisie...i nie radze nie wykupic bo pilnuja...polowic mozna glownie karp,karas,lin...ale jesli bedziesz w tych okolicach to o wiele ciekawiej i bardziej dziko polowisz na wielu kanalkach no i na szkarpawie to byly kanal ale juz jest zaliczany jako rzeka...wiosna na szkarpawie piekne okonie na stynki sie lapie....a i jeszcze jedno miejsce tylko juz nie pamietam jak sie nazywa miejscowosc ale ujscie chyba szkarpawy do zalewu wislanego...najlepiej kup mapke okolicy i zobaczysz ile jest naprawde ciekawych i rybnych miejscowek...jak bedziesz jechal z nowego dworu gdanskiego do stegny to bedziesz przejezdzal przez taki most zwodzony to jest wlasnie szkarpawa i to tez kolejne ciekawe miejsce do polowienia....dobrze miec tez ze soba ponton wtedy najlepiej znalesc miejsce na szkarpawie...pozdro i polamania (2010/01/29 11:06)

ombre1973


Zaciekawiła mnie informacja o Szkarpawie. zastanawiam się nad wakacjami w miejscowości Żuławki. Właściciel ma domki nad samą rzeką i do dyspozycji łódkę. Jeżeli możesz napisać coś więcej na temat rybostanu. Preferuję wędkarstwo gruntowe i białą rybę a tu chyba lepszy będzie spinnig i polowanie na drapieżnika. W każdym razie dzięki za info. Pozdrawiam serdecznie. (2010/01/29 11:18)

sylwester1010


powiem tak generalnie grunt to na szkarpawe nie najlepsza metoda najlepiej splawiczek i jako przyneta pszenica albo kukurydza bo miejscowi na to lapia i duzo tym neca wtedy polapiesz ladne plocie....tylko nie wiem kiedy sie wybierasz...jesli wiosna to najlepiej poszukac drapieznika okonie zawsze lapalem na stynke co zreszta potwierdzone przez miejscowych a trafia sie czesto sandaczyk...spining jak najbardziej (moja ulubiona metoda) choc wyniki nie byly powalajace..latem to juz inna historia...slabiej z okoniem ale za to szczupak sie czesciej trafi choc niestety rowniez lepiej na zywca niz spiner....ale za to dobrze necone miejsce pszenica i kukurydza moze dac lade plocie i liny....leszcze tez sa ale to raczej leszczyki choc wiadomo cos sie nie raz trafi.....miejscowosc zulawki znam choc akurat tam nigdy nie lowilem..ale jak bedziesz na miejscu to napewno cos znajdziesz ciekawego....no blisko tez masz wisle i fajne glowki choc ja rzadko z nich korzystalem..pozdro i jak pytania to pisz postaram sie odpowiedziec (2010/01/29 12:00)

frytas214


Witam.

Tak się składa ze jestem wędkarzem tych rejonów o których mowa w temacie. Opłata za staw w jantarze za rok wynosi około 60zł. Dla turystów wprowadzono opłaty dzienne. Dokładnie nie wiem ile one wynoszą ale jak ktoś będzie bardziej zainteresowany to dowiem sie o opłaty. Osobiście nie wędkuje w tym zbiorniku ale kilku znajomych dość regularnie siedzi na swoich miejscówkach(tak jak kolega wspomniał od strony koscioła). Ryby najczęsciej i najchętniej łowione to: karaś, lin, karp, amur, ale także szczupak, okoń. Będąc w okolicy polecam również udać sie na wędkowanie nad naszą Królową Wisłę(miejscowość Mikoszewo około 7 km od Jantaru). Po uiszczeniu opłaty na wody morskie można na odcinku od promu do ujścia rzeki  fajnie powędkować. Od promu w górę rzeki trzeba już zapłacić dużo więcej bo opłata na wisłę w moim kole wynosi 80 pln(na rok, a z tego co mi wiadomo to nie ma opłat sezonowych). A w wiśle proponuje ciężką gruntówkę, spining, przepływankę. Polecam wybrać sie na nockę mozna dostać ładnego węgorza,sandacza,suma. Wisła w tym odcinku płynie dość szybko takze radze zaopatrzyć sie w ciężkie zestawy. Latem Szkarpawa i okoliczne rzeczki są wodami dla turysty mało atrakcyjnymi. Lepiej sprawa się ma na wiosnę i jesienią gdzie mozna fajnie połowić wszelkimi metodami spinningowymi. LAtem trzeba zaopatrzyć sie w cierpliwość i systematycznie nęcić miejscówkę by uzyskać zadowalające wyniki.

Pozdrawiam

Paweł(frytas214)

(2010/01/29 14:03)

Przemas83


A jeżeli chodzi o Szkarpawę to nie można zapomnieć o nocnej zasiadce na węgorza ! (2010/01/29 16:35)

ombre1973


dzięki za wszystkie informacje. Jednak będę jechał nad jezioro Jantar. Można tam wynająć domek przy samym jeziorze. Frytas214 jeżeli będziesz mógł przy okazji dowiedzieć się ile kosztuje wykupienie zezwolenia na 2 tygodnie, będę bardzo wdzięczny. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

(2010/02/02 13:16)

frytas214


Witam.

Trochę to długo trwało ale w końcu dowiedziałem się o opłaty na jezioro Jantar.

Dla niezrzeszonych oplata dzienna wynosi 15pln, natomiast dla członków PZW 10pln za dobę.

pozdrawiam

frytas214 

(2010/02/19 12:14)

German


Witam.

Opłaty na jezioro Jantar.

Dla wszystkich oplata dzienna wynosi 15zł , natomiast jeżeli wykupisz powyżej czterech dni od razu to za dobę zapłacisz 10zł. Zezwolenie można wykupić w domku jednorodzinnym na ul.Rybackiej 28 w Jantarze.

pozdrawiam. 

(2012/08/05 13:32)

Mauricjo


Witam ludzi po fachu. 
Może mi ktoś napisać gdzie w Jantarze można dokonać opłaty za wędkowanie dwu tygodniowe na Bałtyku, oraz jaka to jest kwota.
Serdeczne Dzięki połamania. (2016/11/01 08:55)

Mauricjo


Będąc w okolicy polecam również udać sie na wędkowanie nad naszą Królową Wisłę(miejscowość Mikoszewo około 7 km od Jantaru). Po uiszczeniu opłaty na wody morskie można na odcinku od promu do ujścia rzeki  fajnie powędkować. Od promu w górę rzeki trzeba już zapłacić dużo więcej bo opłata na wisłę w moim kole wynosi 80 pln(na rok, a z tego co mi wiadomo to nie ma opłat sezonowych). A w wiśle proponuje ciężką gruntówkę, spining, przepływankę. Polecam wybrać sie na nockę mozna dostać ładnego węgorza,sandacza,suma. Wisła w tym odcinku płynie dość szybko takze radze zaopatrzyć sie w ciężkie zestawy. Latem Szkarpawa i okoliczne rzeczki są wodami dla turysty mało atrakcyjnymi. Lepiej sprawa się ma na wiosnę i jesienią gdzie mozna fajnie połowić wszelkimi metodami spinningowymi. LAtem trzeba zaopatrzyć sie w cierpliwość i systematycznie nęcić miejscówkę by uzyskać zadowalające wyniki.
Pozdrawiam
Paweł(frytas214)
Czyli umieszczając opłatę np. na miesiąc na wędkowanie z plaży morskiek w Jantarze i okolicach mogę też wędkować na rzece Wiśle od promu do ujścia?
Dziękuje serdecznie za odpowiedź.
  (2017/04/23 15:33)