Jezioro Dąbrówka Malborska

/ 26 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam, orientuje się ktoś jaką rybę można tam złowić? Warto się wybrać na drapieżnika?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

uzar007


Ponawiam pytanie odnośnie jeziora Dąbrówka Malborska. A może ktoś wie czy warto się wybrać nad jezioro Rozlewisko w Starym Targu? Jaka ryba tam dominuje? (2012/01/19 12:34)

uzar007


Jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na wyżej wymienione pytania? (2012/02/19 09:30)

daniel10100


Bierze tam leszcz i płoć (2012/07/23 21:41)

uzar007


W poprzednim roku było strasznie ciężko złapać tam pokaźną rybę może przez to że jezioro było strasznie zanieczyszczone glonami a woda wyglądała jakby wylano do niej zieloną farbę! Szkoda że ten duży akwen jest tak strasznie zaniedbany. Jak ja bym chciał żeby ta woda ożyła i było tak jak ok. osiem lat temu gdzie było sporo białej ryby jak i drapieżnika. Nawet w tamtych czasach pisał wędkarski świat ,że to jezioro jest okoniowym eldorado. (2013/01/17 10:38)

mis2900


A do kogo wogóle należy to jezioro ? W wykazie wód PZW go niema.Tak samo Jezioro Rozlewisko ? No i patrząc po mapie na googlach , chyba brakuje tam miejsc do wedkowania z brzegu , a i łódke ciężko by było zwodować ... (2013/01/17 11:56)

Przemas83


Dąbrówka Malborska to niegdyś eldorado dla grunciarzy! Można było dostać węgorza , leszcza przez duże L! W tej chwili jezioro jest przeleszczone , ryby z gatunku leszcz(podleszczaki) i płoć zdominowały łowisko i jedyną receptą na taki stan rzeczy jest , zagospodarowanie akwenu przez PZW. Na okonia juz w tej chwili tez niema co liczyć, chyba że ktoś lubuje się w łowieniu sztuk do 25 cm max! A szkoda bo na moje oko jest to woda w której dobre warunki miałby sandacz i sum, a więc te gatunki o których MY wędkarze z okolic Malborka i Sztumu możemy jedynie pomarzyć! (2013/01/17 13:28)

Przemas83


Na stonie PZW Elbląg napisali że już niedługo j.Dąbrówka będzie w zestawieniu jezior PZW! Jakbyście mieli na to wpływ, to jakimi gatunkami zarybili zbiornik? Ja napewno widzę sumy i sandacze w tej wodzie. (2013/07/05 17:03)

mlodystm


z Tego co wiem to już nalezy do PZW tak samo jak i j.Barlewickie (sztum) nie ma co tam zarybiać bo ryby jest co nie miara na Dąbrówce (2013/07/05 23:07)

misiu70


Byłem dzisiaj i brania rano w miarę,pare leszczy i płotki nie za duże okazy ale coś tam brało do 10 potem cisza.Ogólnie strasznie zarosło nie ma dojścia od strony dąbrówki,nie wiem jak od strony gronajna ale pewnie to samo.Na nogacie też nie ma już dojścia wszystko zarasta chyba trza będzie na łódkę się przeżucić bo z roku na rok coraz gorzej. (2013/08/01 19:24)

Marek999


na j. Rozlewisko nowych zezwolen juz nie sprzedajemy w 2013 r (2013/08/01 20:21)

daniel10100


A wiecie może jak na dąbrówce w nocy.Bierze coś ? (2013/08/11 22:18)

uzar007


Witam, ruszyła się już rybka na Dąbrówce? Poławiał już ktoś w tym sezonie drapieżnika? (2014/05/24 07:31)

mlodystm


Jechałem pare dni temu to od strony ulicy w kierunku Dąbrówki Malborskiej nie ma dojścią wogole, innego dojazdu niestety nie znam (2014/05/25 12:17)

wojtek-pacanek


Mozna sie zwodowac od torow. moj dziadek jest z Dabrowki tak samo jak moj tata i znaja troszke te Jeziorko. Bylem pare razy w tym roku tam i same leszczaki A moge powiedziec ze jest tam Piekny Sandacz jak i Wegorz Lecz teraz to, ciezko o ta rybe. Jezioro jest wytrzebane przez poprzednikow. (rybakow) max glebokosci jeziora to gdzies 5 m wiecej nie ma. wiec nie wiem czy sum bylby dobrym rozwiazaniem. Watpie w to ze by przezyl. (2014/06/09 13:19)

byczyptak


To jest szansa żeby podejść na Dąbrówce bez łódki? Chciałem się wybrać, ale teść mówi, że bez łódki to nie ma co podchodzić, a narazie nie posiadam. Jak ewentualnie dojechać do miejsc, z których można wędkować z brzegu? (2014/08/26 21:11)

uzar007


Witam, może pochwalcie się jak wam minął sezon na jeziorze Dąbrówka Malborska? Złapaliście jakieś większe rybki? Sporo osób łowiło na tym jeziorze w sezonie 2014 a tu kompletna cisza. (2015/02/05 21:26)

Przemas83


W tym roku mam zamiar zakupić echo i przeznaczyć trochę więcej wolnego czasu na Dąbrówke..Uczywiście spining i troll z ręki , mam nowo zakupione salmiaki na tą okazję i myślę że coś się skusi. (2015/02/06 17:06)

uzar007


Ja mimo ze wędkowalem od dziecka nad tym jeziorem to poprzedni rok sobie odpuściłem ,ponieważ jezioro zostało dopiero pierwszy raz zarybione od kilku lat. A może ktoś wędkujący rok temu nad tym jeziorem złowił coś większego? (2015/02/11 19:40)

Przemas83


Mozna sie zwodowac od torow. moj dziadek jest z Dabrowki tak samo jak moj tata i znaja troszke te Jeziorko. Bylem pare razy w tym roku tam i same leszczaki A moge powiedziec ze jest tam Piekny Sandacz jak i Wegorz Lecz teraz to, ciezko o ta rybe. Jezioro jest wytrzebane przez poprzednikow. (rybakow) max glebokosci jeziora to gdzies 5 m wiecej nie ma. wiec nie wiem czy sum bylby dobrym rozwiazaniem. Watpie w to ze by przezyl.

Dlaczego uwazasz że 5m to mało aby sum miał dobre warunki do życia? Dąbrówka to taki zbiornik przepływowy i dobrze napowietrzony , nie bez powodu nastawiali wiatraków do okłoła. Woda jest dobrze natleniona jest mnóstwo drobnicy i sredniej ryby więc jeżeli mówimy o racjanalnej gospodarce wodnej to jak najbardzej tym gatunkiem powinni zarybić. Za jakis czas mielibyśmy piękne łowisko z duzymi Leszczami i wąsatymi potforami ;] (2015/02/13 17:24)

uzar007


Dokładnie przemas83 tymbardziej ze już trochę szczupaka i węgorza wpuszczono, więc teraz tylko musimy czekać na następne zarybienia i żeby ryby podrosły, ale wiem jedno, że w tej wodzie na pewno siedzi coś większego tylko teraz to trzeba mieć szczęście na dużą rybę dlatego pytam czy może ktoś złapał coś większego. Ja chyba jeszcze ten rok sobie odpuszcze niech rybki podrosną :) (2015/02/13 21:28)

Dlugi74


Nie musisz sobie odpuszczac.Ryba rosnie tu jak na drozdzach.Jesli chodzi o suma to ciekawy pomysl,a sandacza jest juz mnostwo,trzeba tylko pogonic pseudo wedkarzy ktorzy lowia go juz teraz(kwiecien)na potege.Jezioro nie jest wcale tak jednolite na jakie wyglada,sa piekne cyple ze spadami,wielkie polacie wyslane kamieniami nawet sporymi a od strony "Wielkiej Gory"czy jak kto woli "Wapienki"okolo 300m w strone srodka jeziora mozesz trafic na rynne po pierwotnym cieku i pozostalosci po wykarczowanych 600 lat temu debach.Ja dodalbym do suma jeszcze amura Drapiezniki odradzaja sie same w szybkim tempie Kiedy bylem dzieckiem jezioro srednio co 7 lat nawiedzala przyducha a mimo to ryba odradzala sie prawie natychmiast.Ostatni raz mialo to miejsce zima 1995/6 roku.Jak nie masz lodzi mozesz sprobowac od strony Dabrowki lub Koslinki.To polamania wedek PETRI HEIL. (2015/04/20 12:17)

Piteros87


Dokładnie pseudo wędkarze łapią sandacze po 40, 50 cm i po 20 sztuk i nikt ich nie skontroluje, jestem z dąbrówki i codziennie rano jadąc do pracy było widać te same łódki i samochody. (2015/05/04 23:28)

jozef8146


Nie sprzedaja pozwolen,pzdrawiam. (2016/01/17 18:45)