Jezioro Dąbie Duże opinie o łowisku

/ 8 odpowiedzi

  • konto usunięte

Leszcz
Witam! Na początku czerwca wybieram się nad Jezioro Dąbie Duże koło Krosna Odrzańskiego. Szukałem w internecie i żadnych znaczących informacji nie znalazłem. Chciałbym się dowiedzieć czy na to jeziorko trzeba zrobić dodatkową opłatę, jeżeli tak to gdzie? Jeżeli ktoś tam był i miał dobre wyniki to proszę o podanie informacji na co brały ryby itp. Ogólnie każda informacja o tej wodzie jest dla mnie na wagę złota.

Z góry dzięki za pomoc.
u?ytkownik57785


Nie trzeba żadnych zezwoleń, to jest woda ogólnodostępna PZW. Bierze płoć, wzdręga, lin, karp, szczupak, amur, okoń, sandacz i węgorz. miejscówki sa wokół jeziora i najwięcej na ośrodku wczasowym. Ale to jest bardzo chimeryczne jezioro, bywają dni, że nikomu nic nie bierze. (2011/05/19 20:01)

luki11111


i na poczatku czerwca mozna sie juz spodziewac "turystów" jako ze jest to najblizsze kompielisko przy zielonej gorze i w cieple dni studenci i uczniowie przybywaja w licznych grupach  (2011/05/19 21:43)

u?ytkownik67223


Dzięki za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście. Wiecie może czy tam występuje leszcz? (2011/05/23 19:25)

zuzek


witam was jest tam piekny leszcz rok temu brał na makaron a ponadto ładne wegorze  w nocy połapalismy pozdrawiam połamania kija (2011/05/23 20:42)

janusz0803


Jezioro Dąbie to jest chora woda tam jest ryba ale tylko dyżurne sztuki jak ma kaprys to weźmie zeszłego roku siedziałem z kolegą 4 tygodnie non stop na karpia i ani brania moja noga tam nie powstanie płotki nie idzie użyczyć a co dopiero dużego karpia, Pozdrawiam (2013/09/29 18:24)

wirefree


Dąbie to trudna woda, ja tam poluje tylko na okonie i szczupaki które siedzą w stałych miejscach.I o ile ze szczupakiem nie ma problemu bo z plaży można dziabnąć duże sztuki to już z okoniem tylko z łodzi podobnie z resztą ryb. (2013/09/29 19:32)

tomika


Jest leszcz, w lipcu tamtego roku parę sztuk złowiłem na 5,5 metra głebokości , a rok wcześniej lina prawie 2 kg, płoci jest dużo. (2015/05/02 11:37)