Jeziora PZW Pozań

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich,
od niedawna jestem mieszkańcem Wielkopolski w podpoznańskiej gminie Dopiewo. Dziś zrobiłem objazd samochodem wokół jezior, które sobie upatrzyłem i niestety jestem niemile zaskoczony nietyle samymi zbiornikami, co dostępem do wody.
Byłem nad jeziorami:
Konarzewskim - brak dostepu do zbiornika wokół pola (zaorane),
Tomickie - prawie cała linia brzegowa porośnięta trzciną, brak stanowisk od strony wsi Lisówki,
Strykowskie - mnóstwo pomostów i kładek nad samym zbiornikiem, ale większość z nich, jak nie wszystkie, jest na działkach prywatnych, przylegających do jeziora i dostęp do nich jest niemożliwy, połow możliwy tylko ze środka pływającego.
Wszytstkie te jeziora są pod opieką PZW :)
Czy ktoś z Was był na tych jeziorach, łowił i zna jakieś miejscówki, gdzie można zarzucić wędki, żeby miło spędzić czas nad wodą?



 
MACKO76


Kolego jeśli codzi o jezioro Strykowskie to dostęp do pomostów jest, wystarczy przejść jedną ze ścieżek i wszystko jak na patelni.Działki nie kończą się przy samej lini brzegowej a jeśli ktoś zrobił sobie ładne zejście to jego problem masz prawo łowić. Pomosty nawet te kóre mają tabliczki że prywatne masz prawo łowić jeśli zajołeś pierwszy,nie ma prywatnych pomostów nawet jeśli ktoś go zbudował nie ma prawa wygonić Cię. Tak mówi Ustawa o rybactwie sród lądowym. A gdybyś miał problemy to dzwoń na policję lub do ssr. A tak na marginesie to jezioro bez rybie wszystko wykosił miejscowy rybak, lepiej jechać na Niepruszewskie , tam przynajmniej coś można upolować choć szału nie ma. Najlepsze miejscówki to Warta i Odra!!! Napisz to może kiedyś pojedziemy razem (zdjęcie z mojego awatara to Leszcz a Odry)!!! Pozdro!!! (2016/03/20 21:53)

Smerf81


Dzkięki za podpowiedź o pomostach nad Strykowskiem, widocznie trzeba przetrzeć szlaki pieszo. A można w pobliżu tych pomostów zostawić samochód?
Jesztem zaskoczony że jezioro jest wytrzebione z ryb, takie duże i tyle trzcin, myślę że cos się uchowało. O Niepruszewskim słyszałem wiele dobrego, że czasami można coś złowić. Jestem chętny na wspólne wyjazdy wędkarskie, daj tylko znać.
ps. mieszkałem kiedyś blisko Odry i takie leszcze to juz raczej rzadkośc, więcej jest drobnicy ( na moim odcinku rzeki) 
Pozdro (2016/03/21 19:54)

MACKO76


Witam z autem raczej ciężko chyba że na tak zwanym byku zadzwoń to pogadamy 505-911-012 Pozdrawiam Maciej. (2016/03/21 21:19)

Smerf81


Dzieki za tel, niebawem się odezwę.
Pozdrawiam (2016/03/23 21:25)