Jaxon ferox ultra spin 2,70 5-20

/ 6 odpowiedzi
Witam jakie opinie o jaxon ferox ultra spin 2,70m 5-20gr czy będzie to dobra wędką pod większego okonia i szczupaka mniejszego będę  łowił na rzece nizzinej na gumy do 6,8cm wahadlowki i obrotowki numer 0 i 1 
Sith


Dobry wybór. Ta seria wędzisk JAXON-a należy do udanych. Jakość zdecydowanie wyższa niż sugerowałaby cena.
Zwracam uwagę, że w odróżnieniu od innych renomowanych firm JAXON podaje zakres CW bardzo rzetelnie, dla tego obrotówki 0 i 1 mogą trochę słabo latać, bo wędzisko 5g nie załaduje się dostatecznie przy niższych ciężarach. Jednocześnie ostrzegam, że przekroczenie 20g może mieć katastrofalne skutki, ale przynęty do tej granicy nie będą niczym zagrażały.
Dodatkowa rada, na okonie używaj żyłki 0,16mm a na szczupaka wystarczy plecionka o wytrzymałości ok. 9kg. Na szczupaka nie żałuj dobrych przyponów minimum 30cm, ja stosuję http://www.wedkarski.com/przypony/8045-przypon-n-titanium-wire-dragon.html  model PDF-56-005-40 lub PDF-56-008-40, w zupełności wystarczają na szczupaki występujące w naszych odrybionych łowiskach PZW. (2016/04/27 06:20)

SlawekNikt


Tak, to dobra wędka w tym przedziale cenowym, po tzw. weekendzie majowym będzie sprawozdanie z kilkudniowego używania tej wędki. (2016/04/27 08:24)

Sith


Sławku, napisz recenzję w "pochwal się swoim wpisem", więcej osób to przeczyta. (2016/04/27 08:27)

SlawekNikt


To nie będzie rezcenzja bo na taką to trzeba by choć jeden cały sezon intensywnie połowić, aby coś tam w miarę obiektywnie napisać. Niestety nie mam też, aż tyle czasu abym mógł śmigać po rzeczkach i rzekach wtedy kiedy mam na to ochotę. Będzie to "kilka godzin z feroxem" na wodą. Dzięki za podpowiedź. (2016/04/27 08:36)

Haryyy5


Jeśli na większego okonia i mniejszego szczupaka oraz na takie przynęty jak piszesz to mógłbyś się nawet pokusić o Jaxon ferox micro spin 2-9g.  (2016/05/11 09:55)