Jaki smrodek do białego?

/ 24 odpowiedzi
Słyszałem, że niektórzy dorzucają jakieś smrodki do białych robaków, żeby zwiększyć efektywność połowów. Jakich smrodków używacie? W proszku coś, w płynie?
adamoski


Ja białe zawsze przed założeniem na haczyk do zanęty wrzucam , a do niej atraktory, więc po jakimś czasie białe nie mają zapachu amoniaku tylko zanęty:) (2011/04/10 09:12)

u?ytkownik61878


Błędnie rozumujesz. Smród amoniaku pozostaje, tylko w połączeniu z zapachem atraktora tworzy nową mieszaninę zapachową.
Robaki należałoby przed połowem przemyć w roztworze płynu do mycia naczyń, a następnie wsypać do otręb aby się "wytarły".Mimo wszystko, zastanawiając się głębiej, robak biały jako naturalna przynęta w środowisku ryb zawsze posiada ten specyficzny aromat, ponadto powinien zalatywać naturalnym smrodkiem padliny.
Powinni taki atraktor wynaleźć. (2011/04/10 09:45)

nantai


kiedyś próbowałem z białym twarogiem, wrzuciłem biały twróg do pudełka z białymi. Na drugi dzien był taki smród, że nie mozną było nawet nawlekac na haczyk. Hehehe (2011/04/10 09:55)

dan984


ja zawsze dosypuje do pudełka z białymi mąkę kukurydzianą, tak samo robie z pinką (2011/04/10 09:55)

jurcio6


Błędnie rozumujesz. Smród amoniaku pozostaje, tylko w połączeniu z zapachem atraktora tworzy nową mieszaninę zapachową.
Robaki należałoby przed połowem przemyć w roztworze płynu do mycia naczyń, a następnie wsypać do otręb aby się "wytarły".Mimo wszystko, zastanawiając się głębiej, robak biały jako naturalna przynęta w środowisku ryb zawsze posiada ten specyficzny aromat, ponadto powinien zalatywać naturalnym smrodkiem padliny.
Powinni taki atraktor wynaleźć.

Kolego, otóż jest podobny atraktor albo nawet i gorszy w zapachu - w sklepach wędkarskich są takie mazidła w tubkach dla spinningistów (ja widziałem Trapera) i proponuję powąchać białą, sandaczową.. odlot gwarantowany :P Na okonia jest czerwony i pachnie nieco ładniej (a raczej powinienem powiedzieć "mniej śmierdzi") i zalatuje nutką ochotki :)

Co do białych to słyszałem, że niektórzy je myją żeby się tego smrodu wyzbyć, a potem na 1-2 dni zasypują je mąką kukurydzianą/kaszą manną z dodatkiem atraktora - jak robaczki trochę tego przerobią, to smród znika. Czy jest to bardziej skuteczne - tego nie wiem. Jedyny sposób żeby to sprawdzić to mieć dwa pudełka różnie przyrządzonych białych w dzień ze średnimi braniami i porównać na której wędce będą lepsze efekty ;) (2011/04/10 10:15)

jarek30


ja przez tyle lat łowie na białe i nic nie dodaje robak biały to ma być robak i bez dodawań specyfików  mam  niezłe rybki lepiej do zanęty dodac cos co zwabi ryby a na białego i tak się    połakomi pozdrawiam (2011/04/10 12:18)

galek1221


moze chodzi ci o smrodek bogdana bartona dostepny na jego stronie i allegro ja posiadam ten smrodek i koncentrat ochotke moze nie jest tani ale segreguje rybe w łowisku mały test jeden biały na haczyku nr 10 bat 7 m konger spławik 1 g branie zacinka płotka oko ło 10 cm i tak pare razy zamoczyłem go w tym smrodku chwila bez brania i piekny wjazd zacinka płotka 18 i za chwile 20 cm   zmiana robaka prosto z pudełka i znów 10-siątki zamoczyłem chwila bez brania i znów płotka 20 cm ta ze mysle ze opłaca sie inwestowac w produkty bartona pozdrowienia dla niego i dla was (2011/04/10 16:18)

Rybka696


Ja do pudełka z robakami dosypuje wanilie ale bez przesady razu pewnego wsypałem za dużo i inni wędkarze łowili ryby ja nie (2011/04/13 07:21)

u?ytkownik47420


doba przed łowieniem 2 szczypty przyprawy do piernika.płocie to lubią a pinke traktuje cukrem waniliowym   (2011/04/13 15:29)

MaN90


ja do białych dorzucam drobno posiekany czosnek i na noc do lodówki :) (2011/04/13 15:35)

pablos1000


Ja zazwyczaj do białych robaczków (przewaznie barwionych) dosypuje odrobinę atraktora zanętowego lin-karaś firmy Traper, ewentualnie jak akurat nie mam takiego to sypie troche cynamonu. (2011/04/13 15:50)

rusikus


do pudelka wedruje maka kukurydziana, a potem z trocin wybieram biale robaki do maki
mycie w plynie do naczyn wydaje mi sie zbyteczne :) (2011/04/13 23:53)

kargul


z wiosbny to jeszce zaden zapach sie nie sprawdzi bo zimna woda i "smrod" sie tak nie roznosi (2011/04/14 12:12)

u?ytkownik61878


z wiosbny to jeszce zaden zapach sie nie sprawdzi bo zimna woda i "smrod" sie tak nie roznosi


Co ty za bzdety piszesz, wczesną wiosną należy podawać minimalną ilość atraktora z powodu bardzo łatwego przenikania zapachów w wodzie. "Smród" właśnie wiosną sie tak roznosi

(2011/04/14 15:37)

Artur z Ketrzyna


Kup robaki i zanętę jaką nęcisz. W domu wysyp białe robaki na gazetę, do pudełka wsyp zanętę, a potem wybierz same robaki i wrzuć do tej zanęty. Po kilku dniach robaki robaki będą pachnieć tą zanętą. Nie myj robaków ani wodą ani płynem. To co ci podałem jest wystarczające, możesz tylko do zanęty jeszcze dodać innego zapachu jaki dodajesz normalnie. (2011/04/14 18:00)

jaca0019


witam ja tez posiadam smrodek  barton i jest super . n amojej wodzie sie sprawdza
szczerze polecam!!! (2012/04/29 22:19)

dario35


a mnie raz kumpel przez przypadek dolał piwa do pinek i ku mojemu zdziwieniu rybki zaczeły lepiej brać a było to wczesną wiosną (2012/04/29 22:26)

maciek2544


Moim zdaniem nie ma reguły i jeśli ktoś chcę ulepszyć białe , to musi mieć ze sobą kilka rodzai dipów lub innych dopalaczy. (2012/04/29 23:07)

Bernard51


Bialy,pinka ma pachniec padlina, ziemniak-ziemniakiem, groch jak i kukurydza swoim naturalnym zapachem, rosówka,robak kopany, kompostowy,maja swoje zapachy niepowtarzalne.
Czy ktos z was próbowal ziemniaki do obiadu polac miodem lub czekolada dla lepszego smaku,nie jestem zwolennikiem dipowania wszystkiego dla wlasnej przyjemnosci? (2012/04/30 05:05)

maciek2544


Niby prawda , ale są różne sytuację  i czasem jakiś np. zapach wanilii lub truskawki do białych lub innych przynęt dają efekty . Kiedy ryby żerują chimerycznie , czasem potrzebują bardziej zachęcającej przynęty.Większość przynęt pozostawiam naturalnych , ale nieraz dip ochotkowy ratował całą sytuację.Co wędkarz to teoria. (2012/04/30 22:14)

Wachta


Moim zdaniem, jak będą brały na białego, to będą brały obojętnie jak on będzie pachniał. (2012/04/30 22:25)

Waldi Fish


Jak się otworzy pudełko z białym robaczkami wijącymi się w trocinach, to trzeba nos zatykać od zapachu amoniaku. Kapię robaczki w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, kilka razy płuczę, a potem jeszcze wilgotne wrzucam do zakręcanego pudełka z zanętą. Robaczki wijąc się w zanęcie po pewnym, czasie wyglądają jak w panierce i z moich doświadczeń wynika, że to poprawia brania. (2012/04/30 22:27)

stahu89


moze chodzi ci o smrodek bogdana bartona dostepny na jego stronie i allegro ja posiadam ten smrodek i koncentrat ochotke moze nie jest tani ale segreguje rybe w łowisku mały test jeden biały na haczyku nr 10 bat 7 m konger spławik 1 g branie zacinka płotka oko ło 10 cm i tak pare razy zamoczyłem go w tym smrodku chwila bez brania i piekny wjazd zacinka płotka 18 i za chwile 20 cm   zmiana robaka prosto z pudełka i znów 10-siątki zamoczyłem chwila bez brania i znów płotka 20 cm ta ze mysle ze opłaca sie inwestowac w produkty bartona pozdrowienia dla niego i dla was




Co do smrodku to ja sie tak dobrze nie wypowiem.. ten sam akwen a jednak z smrodkiem bardzo mało brań praktycznie znikome. trafiłem na dzień i branie juz bez smrodka rewelacja.. Ja słyszałem ze ten smrodek to straszna lipa i ten pan bart*n poprostu reklamuje to swoim nazwiskiem a tak na prawde tworzy go jakas obca firma. (2012/05/01 07:23)

adar15


ja też mam smrodek bogdana ale mi sprawdza się do maczania bułki   na robaki  raczej  nie może dlatego  ze miąższ lepiej wchłania ten dip   

a tak poza tym to sam szukam opinii w internecie na temat tego smrodka bo jest dość drogi może ktoś powinien założyć temat   Dipy Bartona czy sie opłaca (2012/07/18 19:58)