Jaki lód-można bezpiecznie wędkować?

/ 40 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam wszystkich serdecznie!!! Jak co roku w okresie takim jak teraz, czyli zamarzania zbiorników wodnych, wszystkich amatorów wędkarstwa podlodowego nurtuje pytanie które zbiorniki pokryły się lodem i gdzie można już bezpiecznie powędkować? Zachęcam kolegów po kiju do dzielenia się spostrzeżeniami na ten temat, a także do relacji z wypadów na rybki!
procentjp


U mnie w olsztynie krzywe(ukiel):lód tylko przy płyciznach, łyna miejscami zamarznieta,
jutro może gdzieś jeszcze się wybiorę (2016/01/04 03:55)

Blitz


zbiornik wykrot, k. myszyńca lód 12-15cm (2016/01/04 07:30)

bercik1916


Są już pierwsze ofiary wędkarstwa podlodowego!!!Poza spinningowaniem uwielbiam wędkarstwo podlodowe.Raz tylko wszedłem na lód nie sprawdzając go.Po niepełnym trzecim obrocie świdra wypłynęła woda...nogi się lekko pode mną ugięły ale powoli cofnąłem się do brzegu i od tamtej pory zanim wejdę wiercę 3-4 otwory-jeśli jest odpowiednio gruby-wchodze. A wracając do pytania,to nie mam info jaka warstwa jest w świętokrzyskim.Jutro płacę kartę i w środę się gdzieś wybiorę.Jeszcze tylko muszę podostrzyć noże.Połamania kija życzę...a może lepiej grubego lodu pod nogami.Pozdrawiam. (2016/01/04 11:38)

kedzio


Znów się kilku dekli utopi. Zboczenia powinny być karalne.   Ledwie trzy dni mrozik, a już na lód niektórzy dupy cisną. Mnie tam tych topielców nie żal. Na lód wchodzić powinni ludzie z łbem na odpowiednim miejscu. Podobnie zresztą na łódkę w sezonie. Kto ma robaczywy czerep, powinien zostać na brzegu. (2016/01/04 12:25)

procentjp


Oczywiście nikogo nie zachęcam do ryzykowania i wchodzenia na lód kiedy nie mamy pewności że jest on bezpieczny, ale myśle że nikomu nie trzeba o tym przypominać!!! (2016/01/04 13:09)

DAN666


W Mazowieckim wczoraj lód od 10 do 12cm , bezpieczny choć przy spadku temperatury strzela niemiłosiernie :) 
sprawdzone płytkie zbiorniki koło Radziejowic tak do 1,5m , w środę atak na głębsze dołki 


Pozdrawiam  (2016/01/04 13:32)

procentjp


W olsztynie odwiedzilem jeszcze dwa jeziorka: redykajny(kuszpiel) i tyrsko(żbik) oba całkowicie pokryte lodem, jego grubości nie znam bo nie miałem odpowiedniego sprzętu żeby to sprawdzić(byłem tylko przejazdem), ale na obu przy brzegu widziałem ślady po płozach łyżw czyli ktoś już wchodził... (2016/01/04 15:43)

Wojluk


Lubuskie. Lód jest ...ale w drinach! (2016/01/04 17:14)

adam-zych


Witam,dzisiaj troche polowilem na rządy w Zalubicach kilka okonkow i fajna zabawa z plotkami,lod od 10-14cm.pozdrawiam (2016/01/04 17:44)

wojtekk24ol


W Olsztynie da się połapać  na Kielarskim najpłytsze innych nie sprawdzałem.  (2016/01/04 18:07)

wirefree


Ktos napisal lubuskie zero lodu, chyba dawno nie byl nad woda.
ODRA Cigacice (2016/01/04 21:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MACKO76


Wielkopolskie-Opalenica stawy tak zwane Torfice lód 12-15 , Jezioro Niepruszewskie całe w lodzie grubość lodu około8-9cm nie dalej jak 15-20metrów od brzegu jeszcze poczekam w razie W!!!!!!
(2016/01/04 22:04)

pakul1206


Okolice Płocka jakieś 10-12 cm na płytszych wodach więc bezpiecznie, głębiej nie wiem, rzeki nie moja bajka.




Miałem nie komentować ale...


"Znów się kilku dekli utopi. Zboczenia powinny być karalne.   Ledwie trzy dni mrozik, a już na lód niektórzy dupy cisną. Mnie tam tych topielców nie żal. Na lód wchodzić powinni ludzie z łbem na odpowiednim miejscu. Podobnie zresztą na łódkę w sezonie. Kto ma robaczywy czerep, powinien zostać na brzegu."


Piszesz w innych wątkach jakiś to Ty obeznany, jak masz w głowie(czerepie czy jakoś tak) poukładane, ile to żeś nie przeżył i czegoś nie doświadczył ale czytając niektóre wpisy zaczynam w te Twoje wywody wątpić.
Przeżyć to można grubo ponad setkę ale gówno o życiu można wiedzieć. (2016/01/04 22:53)

tomcio2541


Zbiornik Poraj Pzw Częstochowa grubość lodu od 10 do 15 cm w zatoka. W środę wyruszam na łowy☺ (2016/01/05 08:58)

BadPi


Komorów, Dwudniaki częściwo Niwka k. Tarnowa lód ok. 10 cm.
A jak Rożnów i Czorsztyn? Na kamerkach widać, że częściowo zamarznięte. (2016/01/05 12:18)

procentjp


Dziś mój pierwszy wypadzik z wędką, słabo bo tylko jeden okonek sie trafił :/
Byłem na jez. redykajny ,grubość lodu tam gdzie chodziłem 10-15cm
pozdrawiam (2016/01/05 17:30)

szlachcic26


ku przestrodze uwazajcie gdzie chodzicie dzisiejszy wypad na lod 2 okonie w granicach 22-27cm i wpadka chcialem skrocic droge przez glupote i  zarwal sie podemna lod. tam gdzie lapalem mial 10-15cm a gdzie pekl mial okolo 5cm na szczescie bylem z bratem i nieco mi pomogl. wedka i swider poszedl na dno ale to nie wazne. (2016/01/06 12:36)

darek300


Dzisiaj zacząłem sezon podlodowy. Słabo kilka palczaków 3 patelniaczki i jeden duży okoń spięty pod przeręblem:) ale było fajnie extra sypie! (2016/01/06 14:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darek300


Dzisiaj zacząłem sezon podlodowy. Słabo kilka palczaków 3 patelniaczki i jeden duży okoń spięty pod przeręblem:) ale było fajnie extra sypie! (2016/01/06 14:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darek300


ku przestrodze uwazajcie gdzie chodzicie dzisiejszy wypad na lod 2 okonie w granicach 22-27cm i wpadka chcialem skrocic droge przez glupote i  zarwal sie podemna lod. tam gdzie lapalem mial 10-15cm a gdzie pekl mial okolo 5cm na szczescie bylem z bratem i nieco mi pomogl. wedka i swider poszedl na dno ale to nie wazne.


Dobrze żeś się chłopie nie utopił! Na pierwszy lód pika a nie świder...
(2016/01/06 14:33)

Pawelski13


ku przestrodze uwazajcie gdzie chodzicie dzisiejszy wypad na lod 2 okonie w granicach 22-27cm i wpadka chcialem skrocic droge przez glupote i  zarwal sie podemna lod. tam gdzie lapalem mial 10-15cm a gdzie pekl mial okolo 5cm na szczescie bylem z bratem i nieco mi pomogl. wedka i swider poszedl na dno ale to nie wazne.


Dobrze żeś się chłopie nie utopił! Na pierwszy lód pika a nie świder...

Dobrze że poszedłeś z braciakiem i Ci pomógł! Są miejsca gdzie nawet nie zamarza, lub zamarza delikatnie (np. źródełka) - dobrze znać gdzie są takie miejsca.
(2016/01/06 15:23)

szlachcic26


madra lekcja na cale zycie taka wpadka (2016/01/06 15:27)

pulos


Wierzbica k/Serocka lód ok. 10-12 cm.
Ryb mało póki co - same drobne okonki.
(2016/01/06 17:10)

paprykw


Dzisiejszy szejścio godzinny wypad na rybach okazał się totalnym brakiem ich. Na czterech łowiących, piec sztuk ośmio centymetrowych okonków. Próbowaliśmy na wszystko mormyszka z robakiem, spławik z robakiem, żywiec no i oczywiście blaszka na która zostały złapane wszystkie ryby. Lodu nie ma co się bać ma już co najmniej 15cm grubości było co robić żeby wykuć dziurę. Następny wypad w sobotę, na szczęście ma już być ochotka i zmiana pogody. Pozdrawiam powiat Kwidzyński. (2016/01/06 20:26)

procentjp


U mnie kilka okonków i płotek, może z ochotką było by lepiej, łowiłem na błystke i mormyszkę z pinką.
Widzę że nie tylko w olsztynie zabrakło ochotki... (2016/01/07 02:26)