Jaką zanęta zrobić na zawody gruntowe?

/ 2 odpowiedzi
Witak. 
W tą niedziele mam zawody gruntowe na dowolną metodę gruntową. Nie mam doświadczenia gruntowego ale mam spławikowe. I prośba do was, ponieważ nie mam pojęcia jaką zanętę wybrać na tą porę. Na łowisku przeważa płoć, małe okonie, karpie, jazie, karasie, leszcze, szczupaki. Myślę że nastawię się na Płoć, ponieważ jest jej trochę, a głownie na karpia nie ma się co nastawiać, bo do płociowej zanęty też lubi wpaść. Podejrzewam że zrobię 2 osobne zanęty, jedną typową na Płoć, a drugą Karpiową, i będę nęcił w 2 miejscach. A i najważniejsze można łowić na jedną wędkę i jedna tura 4 godzina.

Takie jest moje założenie łowienia, dobry pomysł? Proszę o wasze opinie i podpowiedzi. 
notaki


Może nie mam racji...
Ale...
Jesli to zawody ( liczy się wynik, a nie przyjemność złapania okazu ), to najbardziej aktywnym gatunkiem wczesną wiosną jest własnie płoć. Karp może się zdarzyć, ale regularne łowienie go - i to bez doświadczenia - w marcu wydaje mi się bardzo , bardzo losowe.   Czy  więc strata czasu  przy polowaniu na losowego  karpia nie zmniejszy Twoich szans ??
Przemyśl to sobie :-)
(2014/03/19 18:57)

BartekAft


WItam!!!
Nęcenie dwóch miejsc róznymi mieszanki w moim odczuciu mija sie z celem. NA zawodach o karpia będzie bardzo ciężko więc postawiał bym na szybkościowe łowienie płoci. (2014/03/19 20:23)