Jaka zaneta na wiosenne karpie i leszcze

/ 11 odpowiedzi
Potrzebuje dobrej zanęty feederowej na karpia i leszcza, bo na sprężynę na wiosnę mam Fish Mixa Trapera. Do tej pory miałem o zapachu waniliowym Mondiala i leszcze brały dobrze, a karpie na jednym łowisko specjalnym, ale nie komercyjnym, kolo Krosna w Jedliczu bardzo dobrze. Wiec proszę o podpowiedz jaka zanętę dobra na karpia i leszcza do feedera na wiosnę, a potem ewentualnie na lato. Podajcie mi ponumerowana o najlepszej jakbyście mogli. Funduszy mam do 20 zl. Lowisko raczej z mulistym dnem, ale nie jestem pewien, bo zmieniłem kolo.
JKarp


CześćJa tam się nie znam ale te przepisy są do bani.Prawie wszędzie gotowane ziemniaki - dobry sposób na zakwaszenie wody jak ryby słabo żerują.To jest jakieś nieporozumienie:"- 1,5 części bułki tartej
- 1 części ziemniaków rozgniecionych
- 0.5 części mąki kukurydzianej
- 0,5 części czerwonych robaków pociętych jeżeli są duże
- 0,5 części białych robaków 
- 0,5 części płatków owsianych
- 0,5 szklanki przynęty którą zamierzamy stosować (jeżeli są to białe lub czerwone robaki to należy zwiększyć dawkę o te 0,5 szklanki)"
To coś będzie leżało na dnie jak kamień - przepis wcale nie jest tani jak wziąć pod uwagę ilość i cenę robaków.Następny kwiatek:- 2 części bułki tartej
- 1 część płatków owsianych
- 1 część otrąb 
- 1 część suszonej mielonej gliny
- 1 część białych robakówJeśli przyjąć, że jedna część to np szklanka to ile kosztuje szklanka białych czyli ćwierć litra?A co w tej zanęcie pracuje tworząc słup zanętowy? Na stojącą wodę czy na rzekę ta zanęta?Następne:"Na koniec obiecany spis zapachów i dodatków do zanęt które wabią dane gatunki ryb. Pamiętajmy, żeby nie zrobić aby zapach naturalny składników zanęty i atraktora gryzły się bo odstraszymy ryby a nie je zwabimy."A jakby tak jaśniej? Co z czym się gryzie? Żebyście wiedzieli jak można mieszać smaki podczas przygotowywania pelletu jako zanęty ...Nikt by takich cudów nie wypisywał.Już nie skomentuje tekstów: dobrze się sprawdziło...Znakomite wyniki...Z zanęt gotowych, które z czystym sumieniem mogę polecić to:1. Magnetic Lorpio Karp Halibut2. Magnetic Lorpio Leszcz 3. Anpio Leszcz Kokos-Wanilia4. Zanęty Still - Leszcz Piernik, Karp WaniliaJK (2012/03/31 09:43)

matiuss


A jakie nadadzą się do feedera i będą uniwersalne dla leszcza i karpia, chodzi mi o zapach, firme i nazwę? Co sadzicie o zanęcie Mondiala feeder wanilia? (2012/03/31 10:43)

monsterfishing


A jakie nadadzą się do feedera i będą uniwersalne dla leszcza i karpia, chodzi mi o zapach, firme i nazwę? Co sadzicie o zanęcie Mondiala feeder wanilia?

Piernik, wanilia, biszkopt, migdał, miód, co do firm nie będę pisał bo każdy i tak wie swoje więc nie ma sensu...
Na twoim miejscu skupiłbym się raczej na prawidłowym namoczeniu zanęty bo to gwarantuje sukces, czyli prawidłowa praca zanęty w wodzie... Sama zanęta to tylko 20-25% sukcesu :) (2012/03/31 13:07)

matiuss


Czyli ogolnie zaneta wanilowa Mondiala sie nada. A mam jeszcze 1 pytanie, czy dodać do tej zanęty kukurydzy i frolica( podobno dobrej jak na ryby psiej karmy). Dodać jej tylko do zanęty typowo karpiowej, czyli zanęty Trapera Big Carp Fish Mix, czy te dodatki będą dobre również do waniliowej do feedera? Proszę o odpowiedz. (2012/03/31 15:19)

matiuss


I jeszcze jak się prawidłowo namacza i dodaje dodatkowe skladniki? (2012/03/31 15:20)

JKarp


A jakie nadadzą się do feedera i będą uniwersalne dla leszcza i karpia, chodzi mi o zapach, firme i nazwę? Co sadzicie o zanęcie Mondiala feeder wanilia?

CześćJa podałem Ci swoje typy.
Z zanęt gotowych, które z czystym sumieniem mogę polecić to:
1. Magnetic Lorpio Karp Halibut
2. Magnetic Lorpio Leszcz 
3. Anpio Leszcz Kokos-Wanilia
4. Zanęty Still - Leszcz Piernik, Karp Wanilia
Jak już masz tego Trapera. Dokup jakiegoś mikropelletu i dodaj do zanęty. I kuku też.
Ten Frolic ponoć jest pływający więc sam sobie resztę dopisz.
matiuss


Jaki mikropelet możesz mi polecic, ktory jest dobry na karpie i pasowalby do kukurydzy oraz tej zanety? A tak wogole to podobno Frolic jest dobry na karpie i jak sie go zamoczy wczesniej w wodzie to tonie. (2012/04/01 15:39)

JKarp


CześćKażdy 3-4mm :-) Byleby halibut lub ryba.Bait-Tech, DB, AllerAqua.Allera lepiej rozmocz:-)Zapewniam Cię, że wszystko pasuje smakowo.JK (2012/04/01 16:26)