Jaka przynęta na amura,

/ 28 odpowiedzi
Witam/mam takie pytanko jak zwabic aby zlowic amura,stosowalem wiele przynet i bez skutku,dodam ze w zbiorniku jest wiele i to wieksze okazy nawet po 8 kg.Wielu wedkarzy lowi w tym miejscu i kazdy sie dziwi ze nikt jeszcze ani jednej sztuki nie wyciagnol,normalnie niewiarygodne/
goryl25


Amur to ryba roślinożerna i trzeba podawać jej przynęty roślinne :) u nas łowią na kukurydze , groch , liść sałaty , niekiedy nawet glony :) a nieraz nawet na kulke proteinową i pellet się połakomi :) z metod połowu polecam metode gruntową :) radze się zaopatrzyć w kołowrotek z wolnym biegiem bo wędki mogą do wody polecieć :D

(2010/01/19 17:52)

burza10000


Z mojej interpretacji wynika że w tym miejscu czyli na danym stanowisku czy ogólnie łowisku bo jeżeli na stanowisku to na pewno nikt nie złapie nic dużego gdyż każdy na pewno sypie co innego a tobie proponuje znalezc swoje miejsce i spróbować necić sliwkami  lub jak muj przedmówca napisał kukurydza ale to wymaga czasu możesz napisać do kolegi Adler-a może on troszke bardziej rozwinie ci temat lub poczekaj a na pewno ktoś jeszcze odpowie na ten post.Życze połamania kija byle nie na kolanie (2010/01/23 14:07)

Spin-men


Ja Preperuje takie cudo (co prawda nie złapałem amura ale kuzyn obok 11 Kg na to wytargał):
-kulka proteiny zwykłej (truskawka)
-kulka proteiny pływającej (truskawka)
-i zakończone płatem zwiniętej w rulon sałaty
Wszystko łączone na włosie .

Polecam (2010/01/23 16:17)

u?ytkownik25829


przede wszytskim tam gdzie bedziesz łowił to musisz dośc dużo podkarmić. czasami ilosć karmy dochodzi do 50 kg. oczywiście chodzi mi o ugotowaną kukurydze. sypkiej zanęty nie ma co kupowac bo jest amur 8 kilowy wciągnie za jednym zamachem. do tego też kulki proteinowe najlepeij o jak najbardziej naturalnym owocowym smaku. warto sie wybrać na 3 dni na rybki w takim systemie. 1 dnia rozłozenie sprzetu i rozłożenie zestawów (metoda włosowa, na włos kukurydza lub kulki) 2-3 dzień napewno cos sie trafi . to tyle co wiem na temat amurów i powiem ze 50 kg kukurydzy nie jest przesadzone (2010/01/23 18:08)

Spin-men


Ale nie róbmy przesady jade na ryby i mam brac 50kg kukurydzy i na dodatek gotowac ja nad woda przeciez to mijamy sie z prawda tu chodzi o sposób w miare możliwy ja rozumiem ze dywan z kuku jest dobry ale to tez trzeba nęcic. (2010/01/23 19:54)

u?ytkownik25829


a kto każe ci gotować nad wodą?? w domu gotujesz i  w samochód i tyle. jeśli chcesz nastawić sie na duzego amura to polecam tak jak napisałem  (2010/01/24 10:51)

u?ytkownik22572


Ciekawe co się stanie ze zbiornikiem wodnym jak każdy będzie sypał po 50 kg kukurydzy czy innej zanęty. Wystarczy 10 wędkarzy i jest pół tony. Nawet jeśli w wodzie będzie tyle ryb żeby to zjadły a nie zgniło to wytworzą taką ilość nawozu, że woda na drugi rok będzie zielona już w maju. Trochę umiaru koledzy.... (2010/01/24 11:10)

u?ytkownik25829


amur o wadze 10 kg w ciagu doby wciągnie około kilograma żarcia. takze to nie jest wcale tak dużo.  (2010/01/24 12:51)

Spin-men


Zgadzam się z okonhel
Właśnie o to mi chodzi... (2010/01/24 13:44)

liana80


witam z ta kukurydza to nie przesada czasami do wody idzie wiadro kuku i jeszcze od 5kg do 10 kg kulek popatrz ile towaru idzie na zawodach doslownie tony (2010/01/24 14:08)

u?ytkownik25829


dokładnie. mam 7 km do łowiska typowo karpiowego i tam ludzie potrafią 20 kg na dzień wrzucać kukurydzy i to dzień wdzień. no ale karpie też są konkretne (2010/01/24 17:39)

srebny22


Witam. Amur to faktycznie ryba żywiąca się roślinami. Ja natomiast najczęściej łowię je na białego robaka. Nie mam może w swoim dorobku bardzo dużych sztuk ale sporo wyciągnąłem ich w poprzednim sezonie. Waga wahała się miedzy 4 do 6 kg. Wszystkie na białego. Więc nie ma reguły. Pozdrawiam (2013/06/15 15:46)

u?ytkownik149822


Dziwię się, że temat jeszcze nie zniknął z kart tego forum. Zarówno w sieci jak i na samym tym forum - jest mnóstwo informacji dotyczących  zwyczajów, biologii, preferencji pokarmowych tego gatunku.
AMUR JEST GATUNKIEM NIKCZEMNYM W POLSCE: NIEPOTRZEBNYM I I BARDZO DLA WÓD SZKODLIWYM.
PAMIĘTAJMY O TYM ZAWSZE
. (2013/06/15 16:41)

dunster35


Sprawdź kukurydzę ale zamocz ją w atraktorze np. waniliowym żeby miała intensywny zapach.
Na amura można zawsze spróbować kulką proteinową np.truskawkową .
Choć dobre przynęty na amura to też: trzcina,groch,glon,rzadziej pęczak. (2013/06/15 17:08)

CYTRYNA777


Witam

Według mojego teścia polecam brukselkę założyć na haczyk i oplatać cienka nitką aby nie spadło


Pozdrawiam
   (2013/06/15 19:04)

u?ytkownik149822


O grochu sypanym po trochu.
Amur zechciał zabić klina ( gdy zniknęła już znad wody wiklina),
Myśli sobie: głodny jestem, zeżrę wszystko - bez fochów...
Wiadro pełne było grochu ,
Wędka - nówka- karpiówka,
Wędkarz zadał paszy amurowi, usiadł w spokoju,
Amur zeżarł wszystko, niczym krówka ,
 Aż, go brzuch rozbolał ...
Trudno: czym się zatrułeś - tym się lecz łapczywy gnoju!


Sypie się wiaderko, dobrze ugotowanego grochu i  czeka na rybę.Na hak, może iść fasola, groch ...Mirabelek jeszcze nie ma - a szkoda( są czereśnie - też   śliwa). (2013/06/15 21:05)

krzysiek01905


skórka od chleba zawsze dobra (2013/06/15 21:11)

ArturDabrowski290


Ja biorę żyłkę 0.16 (wysokiej klasy) i sam haczyk a na haczyku skura z chleba. Nie ma co kombinować, po prostu rzucasz takim zestawem w grążele i się tylko patrzysz czy wędka na brzegu jeszcze czy już w wodzie. (2013/06/15 21:48)

zbynio 33


Ja biorę żyłkę 0.16 (wysokiej klasy) i sam haczyk a na haczyku skura z chleba. Nie ma co kombinować, po prostu rzucasz takim zestawem w grążele i się tylko patrzysz czy wędka na brzegu jeszcze czy już w wodzie.



bardzo dobry sposób szczególnie tam gdzie jest muliste dno. żyłka 0,16 nawet na małą torpedę 5 kg to trochę słaba nawet na czystej wodzie (to nie leszcz). ja na karpia, amura używam 0,35 (wysokiej klasy). (2013/06/17 09:45)

fazi1061


według mnie najlepsza jest kulka proteinowa  śliwkowa ja już na nią parę ładnych amurków wyciągnołem (2013/07/04 15:38)

krzysiek-rutka


Wszystko tutaj wymienione da efekty a rybka sama wybierze co tego dnia chce przekąsić. (2016/05/06 18:23)

ewenementatrniex


ja bym ci radzil kilka ziarenek kuku konserwowej na wlos , wiadomo cos tam podnec bo amury to zarłoki . Ja zawsze na kuku (2016/05/06 19:51)