Jak siedzieć przy feederach ??

/ 46 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo gruntoweLeszcz
Woda stojące czy pod kątem czy nie ?? Najlepiej narysujcie obrazek w paint lub dajcie foto jak siedzicie do proflików w galerii, najlepiej foto jak stanowisko feederowe 

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Przemo-77


Siedzi się tak żeby było widzieć brania na szczytówce. Najlepiej z jakąś buteleczką, w twoim przypadku proponuję Coca Colę :)
  (2012/01/07 14:11)

Roxola


Poważnie? Oczekujesz porady fachowca? Czy myślisz że będzie w paincie rysował sposób siedzenia? Jeżeli rzeczywiście masz 14lat to dziwne wątki zakładasz, a mnożysz je w zastraszającym tempie przez co robisz tu wielki bałagan.

(2012/01/07 14:19)

JaroDaw


Feederek (DS) zawsze pod kątem względem wody, jak nie wieje najlepiej pionowo, jak wieje to wzdłuż brzegu. Twoje pytanie jest troszkę niezrozumiałe, ale myślę że o to Ci chodziło. (2012/01/07 14:21)

JaroDaw


A siedzi się - wygodnie, by przy okazji mieć oko na szczytówkę, dolnik w zasięgu ręki i móc delektować się pięknem przyrody. :) (2012/01/07 14:28)

u?ytkownik26223


w tym przypadku (wędki pionowo) zadzieranie głowy nie jest wygodne. (2012/01/07 14:32)

u?ytkownik75617


Poważnie? Oczekujesz porady fachowca? Czy myślisz że będzie w paincie rysował sposób siedzenia? Jeżeli rzeczywiście masz 14lat to dziwne wątki zakładasz, a mnożysz je w zastraszającym tempie przez co robisz tu wielki bałagan.


?? Jeżeli Mi nie odpowiadasz to nie komentuj !, Inni mi pomogli w przeciwieństwie do Ciebie ! (2012/01/07 14:34)

JaroDaw


w tym przypadku (wędki pionowo) zadzieranie głowy nie jest wygodne.

Wszystko zależy w jakiej pozycji siedzisz :) (2012/01/07 14:36)

JKarp


CześćJarek na fotkach są karpiówki ;-) nie feederki ...A na pierwszej fotce w tej pomarańczowej koszulce jest Leszek Rutecki ...Feeder powinien być zawsze ustawiony równolegle do brzegu tworząc z żyłką kąt rozwarty.JK (2012/01/07 14:36)

Roxola


młody... pyskaty jesteś, ale może wędkarstwo nauczy Cię pokory (2012/01/07 14:39)

JaroDaw


CześćJarek na fotkach są karpiówki ;-) nie feederki ...A na pierwszej fotce w tej pomarańczowej koszulce jest Leszek Rutecki ...Feeder powinien być zawsze ustawiony równolegle do brzegu tworząc z żyłką kąt rozwarty.JK

Cześć Janusz, nie przyglądałem się zdjęciom, bo i tak takie są lepsze od rysunku w paincie i bardzo możliwe że ja postępuje źle, ale staram się ustawiać wędkę o kącie zbliżonym do 90 stopni względem żyłki (przed uciągnięciem szczytówki) i zwykle nawet w bezwietrzną pogodę ustawiam wędki poziomo ( z lenistwa) (2012/01/07 14:42)

u?ytkownik75617


młody... pyskaty jesteś, ale może wędkarstwo nauczy Cię pokory


Pyskaty to Ja nie jestem a pokory to Ja mogę Cie nauczyć... (2012/01/07 14:42)

JaroDaw


młody... pyskaty jesteś, ale może wędkarstwo nauczy Cię pokory


Pyskaty to Ja nie jestem a pokory to Ja mogę Cie nauczyć...

Młody111 uspokój się, .....  (2012/01/07 14:44)

fishtrace


Na rzece zawsze ustawialem je prawie pionowo a na wodach stojacych jak najbardziej rownolegle z linia brzegu. (2012/01/07 14:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

FLO92


a dlaczego kąt rozwarty a nie prosty ? (2012/01/07 14:48)

monsterfishing


Kolego młody troszkę szacunku do starszych od siebie, opisujesz że wędkujesz od 10 lat i nie masz pojęcia jak usiąść? to przykucnij i pomyśl jak się zachowujesz. (2012/01/07 14:50)

JaroDaw


a dlaczego kąt rozwarty a nie prosty ?

Każdy dochodzi do tego sam i robi po swojemu, bo mamy różna kije, różne szczytówki i różne upodobania. (2012/01/07 15:00)

JKarp


CześćTo nie jest moje jakieś przemyślenie :-)Rozłóż sobie wędkę i zrób dwa doświadczenia. Ustaw feedera z kątem rozwartym względem żyłki i zobacz ile trzeba użyć siły żeby przygiąć szczytówkę a drugim razem zrób to samo tylko ustaw kąt ostry pomiędzy wędką a żyłką.JK (2012/01/07 16:01)

slawomir66


Ustawienie wędki j/w pisali już koledzy. Rzeka w pionie na wodach stojących równolegle do brzegu. Co zaś do siedzenia to tak jak napisał Jarek - usiąść trzeba wygodnie.
A tak na poważnie łowiąc na rzece ja siadam nie bezpośrednio twarzą do wędek ale troszkę z boku. Wtedy lepiej widzę drgania szczytówki i troszkę w oddali (z metr od wędki) bo nie muszę zadzierać wysoko głowy aby widzieć brania. (2012/01/07 17:17)

Bartosz93


 prawda jest taka ze każdy robi po swojemu  (2012/01/07 20:31)

u?ytkownik75617


Kolego młody troszkę szacunku do starszych od siebie, opisujesz że wędkujesz od 10 lat i nie masz pojęcia jak usiąść? to przykucnij i pomyśl jak się zachowujesz.

metodą spławikową i spinningową  (2012/01/07 20:32)

u?ytkownik75617


Ale to denerwujące.. jeżeli Ktoś nie ma nic do powiedzenia niech to przeboleje i nie odpowiada a jeżeli nie może przeboleć i piszę głupoty !, ja wędkuje spławikiem i spinningiem i dla tego nie wiem jak się łowi  (2012/01/07 21:00)

monsterfishing


Kolego "młody" to chyba ty nie możesz przeboleć i piszesz głupoty, twój język świadczy o tym jaki masz szacunek do ludzi, weź ty się lepiej a tabliczke mnożenia a nie się mądrujesz, koleżanka dobrze ci napisała że pyskaty jesteś! A jak nie wiesz jak siedzieć to najlepiej usiądź na d....! Bo wam młodym to już się w d... poprzekręcało zero szacunku do nikogo. Mam syna w twoim wieku i nie wyobrażam sobie aby do dorosłej osoby odezwał się w twoim stylu. Naucz sie najpierw używać mózgu zgodnie z jego przeznaczeniem a sam wykombinujesz jak się siedzi. Tyle ode mnie na twój temat... (2012/01/07 21:29)

u?ytkownik75617


Kolego "młody" to chyba ty nie możesz przeboleć i piszesz głupoty, twój język świadczy o tym jaki masz szacunek do ludzi, weź ty się lepiej a tabliczke mnożenia a nie się mądrujesz, koleżanka dobrze ci napisała że pyskaty jesteś! A jak nie wiesz jak siedzieć to najlepiej usiądź na d....! Bo wam młodym to już się w d... poprzekręcało zero szacunku do nikogo. Mam syna w twoim wieku i nie wyobrażam sobie aby do dorosłej osoby odezwał się w twoim stylu. Naucz sie najpierw używać mózgu zgodnie z jego przeznaczeniem a sam wykombinujesz jak się siedzi. Tyle ode mnie na twój temat...

A co ja takiego zrobiłem , ty ze mnie się wyśmiewasz .. (2012/01/07 21:32)