I jak tu Takich nie karać?

/ 74 odpowiedzi / 2 zdjęć
u?ytkownik57785


a ja zapraszam na Duninów,jak tylko się zaczną brania,to dookoła są oblegane brzegi przez wędkarzy,jest fajna zabawa,jak ryby biorą,niestety niektórzy biora wszystkie ryby ze sobą,nawet po kilka kilo i pózniej je sprzedają po 5 zeta,a w nocy z tego co słyszałem,zdarzają się i tacy,że"łapią"na 2 lub 3 kotwice i kaleczą ryby-.-.-




Proponuję zanotować te numery telefonów i informować służby. Takze kol. @Jurek z naszego forum działa na tym terenie jako znakomity Straznik SSR, porozum się z nim własnie w tej sprawie.

 
PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA - Posterunek Terenowy w Płocku 
PSR Płock
Osoby kontaktowe
p.o. komendanta Wojciech Tyburski
Nowe województwo
mazowieckie
Powiat
m. Płock
Gmina
M. Płock
Stare województwo płockie
Telefon(y) (24)2626653 (502)076172
Fax(y) (24)2626653
Email plock@psr.waw.pl 
Teren działania: Płock, Gostynin, Sierpc i Sochaczew

(2011/03/22 19:26)

u?ytkownik57785


a i jeszcze jedno nie wiem gdzie moge znalezc nr tel. do PSR dotyczacego tego lowiska??? wisla goczalkowice czasami widze takie zachowania ze w oczy kole a szarpac sie z takimi "dziadami" na woda nie ma sensu.




A do jakiego okręgu PZW nalezy to łowisko?

(2011/03/22 19:29)

Xawery


jest to okręg płocko-włocławski (2011/03/22 19:36)

u?ytkownik57785


jest to okręg płocko-włocławski





To powyżej napisałem kontakty.

(2011/03/22 19:42)

Xawery


a zdarza się,że nieliczni wędkarze koczują nawet 2 doby,żeby nałapać,jak najwięcej ryb,bo po co na pusto wracać-a były przypadki,że gościom pękały siatki z rybami,jak je wyciągali z wody,to wyobrazcie sobie ile musieli mieć kg tych ryb!!! (2011/03/22 19:44)

u?ytkownik57785


a zdarza się,że nieliczni wędkarze koczują nawet 2 doby,żeby nałapać,jak najwięcej ryb,bo po co na pusto wracać-a były przypadki,że gościom pękały siatki z rybami,jak je wyciągali z wody,to wyobrazcie sobie ile musieli mieć kg tych ryb!!!




No i takie przypadki należy zgłaszać odpowiednim służbom.

(2011/03/22 19:49)

Xawery


no kontakt sie przyda-dzieki (2011/03/22 19:51)

ivel 83


a i jeszcze jedno nie wiem gdzie moge znalezc nr tel. do PSR dotyczacego tego lowiska??? wisla goczalkowice czasami widze takie zachowania ze w oczy kole a szarpac sie z takimi "dziadami" na woda nie ma sensu.




A do jakiego okręgu PZW nalezy to łowisko?




tzn jest to woda nalezaca do wodaciagow katowickich to chyba pod pzw katowice (2011/03/22 20:53)

u?ytkownik57785


a i jeszcze jedno nie wiem gdzie moge znalezc nr tel. do PSR dotyczacego tego lowiska??? wisla goczalkowice czasami widze takie zachowania ze w oczy kole a szarpac sie z takimi "dziadami" na woda nie ma sensu.




A do jakiego okręgu PZW nalezy to łowisko?




tzn jest to woda nalezaca do wodaciagow katowickich to chyba pod pzw katowice





No to masz namiary:

Komenda Woj. PSR w Katowicach, 40-024 Katowice, Al. Powstańców 41a, tel. (032) 2077819
Kom. Wojewódzki - Paweł Ziebura, tel. (032) 2077817, tel. kom. 508 052778

(2011/03/22 20:55)

ivel 83


dzieki (2011/03/22 21:03)

marcin 1


Kurcze no więcej się nie dało na targać powiedział bym nawet ŻARŁOK jakiś (2011/04/12 13:59)

Rybka696


U nas na Narwi w łomżyńskim można złowić tylko 5 sztuk leszczy (2011/04/13 07:28)

u?ytkownik32263


oceń to zdjęcie

http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,leszcz,146671



Zdjęcie jak zdjęcie, rybek kilka wziął i co z tego? Wielka mi rzecz. Jednak i tak muszę nazwać tego "gomeza1" kłusownikiem bo nie wierzę aby ten sumek miał 70 cm. Ale tylko dlatego, nie z powodu zabrania tych kilku krąpi, karasi i leszcza. Trzeba umieć rozróżniać co przepisowe, etyczne a co po prostu jest świństwem i kłusownictwem- tu jest problem niewymiarowego suma, do reszty ryb nie można sie przyczepić. No chyba, że komuś nie pasuje tło wanny.

(2011/04/13 13:59)

greyhunter


Jeżeli ten sum ma 70cm to leszcz ma 85 a ja mam metrowego ptaka... (2011/04/13 20:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


tak jak piszecie ale przecież o ile dobrze pamiętam to dzienny limit jest 5 kg ryb a tu co.Nie dziwie się że w akwenach jest coraz mniej ryb jeśli będzie tak dalej to pozostaną nam tylko prywatne stawy chodowlane




9. Limity połowu nie dotyczą amura, tołpygi, krąpia, karasia srebrzystego, leszcza,
pstrąga tęczowego i pstrąga źródlanego oraz gatunków ryb wymienionych w
rozdziale IV, pkt. 3.7.

NIESTETY..........I to jest jeden z głupszych przepisów w RAPR.



Owszem limit zlikwidowali, ale w tym roku a to zdjęcie jest napewno z ubiegłego bo jeszcze trawki aż tak zielonej nie mamy, tak wiec 5 kilo i basta. I raczej to jest ok 5 kilo tak więc raczej i tak regulaminowo. Co fakt tego zdjęcia nie będę potępiał, ale władze PZW tak że limit zlikwidowali.
Nie pochwalam tego ale też potępiać nie będę. Bo sam zabieram część złowionych ryb w celu konsumpcji i ponieważ mam rodzinę to i na kolacyjkę zje się nawet 3 kg rybki. Rybka jest zdrowa. Płacę składki na zarybianie, dbam o czystość łowisk, walczę z nadmiernymi odłowami i kłusownictwem, tak więc zabranie parę ryb z nad wody mieszcząc się w limicie nie jest niczym złym.
Ryby się rozmnażają i rosną, tak więc jak gospodarka będzie racjinarna (kontrolowane odłowy i zarybienia) i nie będziemy zanieczyszczać wody to ryb starczy i dla naszych wnuków. (2011/04/13 20:45)

czarnypum


Takie przypadki powinny być karane z całą surowością, ludzie, którzy wędkując zabijają dziesiątki ryb zasługują na pogardę całego świata wędkarskiego.....będą tak robić dalej a za parę lat powędkować będzie można tylko na symulatorach. (2011/04/13 20:46)

Artur z Ketrzyna


Takie przypadki powinny być karane z całą surowością, ludzie, którzy wędkując zabijają dziesiątki ryb zasługują na pogardę całego świata wędkarskiego.....będą tak robić dalej a za parę lat powędkować będzie można tylko na symulatorach.

Ie waży 20 szt. 20 cm płotek? Jaki jest limit? Ile otrzymujemy ryb z hektara wody (przyrost roczny)? Odpowiedz sobie na te pytania, dodaj te zarybienia które powinny być z naszych składek, a dopiero wtedy krzycz.
Jak by zabierał z nad wody workami ryby to takich tępić ale za parę rybek? Nie zawsze ma takie połowy. Gorsi są ci co łowią a nie opłacają składek, do tego limit czy wymiar jest im obcy nie mówiąc o okresie ochronnym. On opłacił złowił swoje i zabrał, zarybią za jego kaskę i się jakoś wyrówna. Ale ten co nie opłacił (a jet ich od groma) i zabierze nie dość ze sporo to i nie wymiarowe, za jego kaskę nikt zarybienia nie zrobi, bo za co? i tu będzie debet, a do tego kłusole i nadmierne odłowy przez rybaków. To jest prawdziwy problem, a nie tych parę rybek raz na jakiś czas.

A tu daję wam linka do mego artykułu o PSR, i jak będziecie widzieć coś co będzie nie zgodne z RAPR, czy inne szkodliwe działanie to dzwońcie.
PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA
Są tu praktycznie wszystkie wojewódzkie jednostki. (2011/04/13 21:08)

adler


Witaj Mastiff . 

No i miałeś rację . Uderz w stół nożyce się odezwą .

Prawie po pół roku mam wojnę oczywiście na PRIV.

Sam zostałem kłusownikiem , mięsiarzem i odpowiedzialnym za całe złe wędkarstwo , oraz że jestem Za spokojnym c&r oraz górny limit ochronny . Niestety są jednak ludzie z klapkami na oczach . Niestety we mnie nic się nie zmieniło dalej jestem dla takich spraw i ludzi na NIE . Także widząc taki zachowania stanowczo reaguję , trzeba szczerze powiedzieć że w większości przypadków skutecznie choć niekiedy trzeba zastosować inne środki . Tak więc kol. haniula  OSTROŻNIE . Pozdrawiam .

(2011/07/06 15:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik57785


Witaj Mastiff . 

No i miałeś rację . Uderz w stół nożyce się odezwą .

Prawie po pół roku mam wojnę oczywiście na PRIV.

Sam zostałem kłusownikiem , mięsiarzem i odpowiedzialnym za całe złe wędkarstwo , oraz że jestem Za spokojnym c&r oraz górny limit ochronny . Niestety są jednak ludzie z klapkami na oczach . Niestety we mnie nic się nie zmieniło dalej jestem dla takich spraw i ludzi na NIE . Także widząc taki zachowania stanowczo reaguję , trzeba szczerze powiedzieć że w większości przypadków skutecznie choć niekiedy trzeba zastosować inne środki . Tak więc kol. haniula  OSTROŻNIE . Pozdrawiam .




No cześć Krzysztof. Ano nie trzeba być geniuszem, żeby się tego domyślać....

(2011/07/06 15:41)

farfan14


ty chyba kusownik:D (2012/05/17 22:01)

JaroDaw


ty chyba kusownik:D




Kolega coś nowego do tematu wnosi, po 10-ciu miesiącach ??? (2012/05/18 10:02)

Bernard51


Po dziesieciu miesiacach "adler" nie zareagowal wiec
nastepna prowokacja pod nowym nikiem??

Z kąd nam to jest znane? (2012/05/18 10:36)

JakubUrsynow


Przedstawiam Wam naszego młodego portalowego kolegę , który nazywa się WĘDKARZEM . Nie wiem , ale po przejrzeniu jego galerii foto , mniemam że albo punkciarz i zdjęcia nie jego , albo nowy okaz na mięsiarza , kłusownika . Tak wogóle to znowu portalowi punkciarze pod "jego" fotkami klepneli punkciki . Ach zresztą oceńcie sami . Ręce opadają .  

 Co prawda post sprzed półtora roku ale warto dodać, że zdjęcia pochodzą z tej:
http://www.pzw.org.pl/692/galeria/47797/piekne_leszcze strony najprawdopodobniej i zostały pewnie wrzucone jako "swoje". Ciekawy przypadek. (2012/05/18 11:44)