GPS na grzyby

/ 12 odpowiedzi
Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu urządzeniami jak to działa i czy w ogóle to ma sens,jak z zasięgiem w lesie?
SlawekNikt


Na twardo czy na miękko sobie robisz te jaja ? (2016/10/26 04:05)

sauber


Nozwykłe pytanie może niezbyt trafnie je ulokowałem
  (2016/10/26 07:24)

marcin-barwinek


Dobra rada. Jeżeli gubisz się w lesie to nie chodz tam. GPS w lesie działa, używam mapy wbudowanej w Lumię - głownie wtedy, gdy chę dojść w nieznanym terenie w określone miejsce - jezioro, rzeka, itp. Z mapą papierową też można a nawet lepiej, bo mapa paierowa nie potrzebuje baterii, ale coś się tam trzeba znać i umieć określić pólnoc geograficzną oraz nawigować przy pomocy punktów charakterystycznych - wzniesień, górek, dróg. (2016/10/26 07:26)

sauber


Bardziej chodzi mi o las,tam mapa nie pomoże,widziałem na allegro różne modele gps,tylko czy się sprawdzają,wiem że pytanie niezbyt wędkarskie ale może ktoś pomoże,z góry dzięki :) (2016/10/26 07:33)

kumka


Telefon, powerbank i odpowiednia mapka w telefonie załatwi sprawę. A nawet jak nie masz tak dokładnej mapy w posiadanej aplikacjij, to zapisujesz punkt wyjścia i wchodzisz do lasu. Jak zmniejszysz rozmiar mapy, to będziesz widział w którym kierunku iść. (2016/10/26 07:45)

Haryyy5


Na twardo czy na miękko sobie robisz te jaja ?

Nie rozumiem ? Sam ostatnio gdyby nie GPS to wyszedłbym ze dwa kilometry od auta bo obrałem trochę zły kierunek. Myślę że autor ma takie zastosowanie na myśli. Nieraz nie ma możliwości żeby samochodem się przemieszczać, a człowiek jak ruszy wpatrzony w te grzyby to kierunek szybko  gubi, jak do tego słońce schowa się porządnie za chmurami to i stare ludowe metody nawigacji nie pomogą. Moim zdaniem najlepiej zaparkować auto w jakimś miejscu które posiada adres, zapisać i potem każda nawigacja bez problemu nas w to miejsce doprowadzi, trzeba tylko pamiętać żeby przestawić ją na rodzaj pojazdu - pieszy. Ja korzystam z programu navigator w telefonie. Darmowy i mapy są offline, to najważniejsze, bo na internet w lesie nie ma co liczyć. Sam GPS daje radę.  (2016/10/26 09:40)

SlawekNikt


 No zwykłe pytanie może niezbyt trafnie je ulokowałem
Jak napisali koledzy wyżej jak wchodzisz do lasu i się gubisz to pałer banki ze dwa musisz mieć ze sobą, a samochód zostawiaj obok jezdni, zapisz sobie numer drogi i przy słupku, niedaleko niego i zapamietaj, zapisz numer słupka. Przyznam szczerze, że się jeszcze w lesie nie zgubiłem, ale fakt po lasach czy puszczach o powierzchni dziesiątków hektarów nie biegałem.
  (2016/10/26 18:00)

erykom


Mam takie pytanko.Przykładowo zostawie swoje auto na poboczu przy jakimś lesie.Zaznaczę na mapce punke wyjścia w las i gdzie bym w tym lesie nie zaszedł to jak spojrzę na mapkę to będzie zaznaczony punkt który wcześniej zapisałem?Tak to rozumię.Gps w lesie by sie przydał mi bo już nieraz gubiłem się... (2016/10/26 18:05)

KamilW79


A ja polece urzadzenia Garmina. Z tanszych Etrex 20, z drozszych Oregon 600. Obu uzywalem i z obu bylem zadowolony  zarowno z nawigowania w terenie jak i w miastach, podczas wycieczek pieszych i rowerowych. Zaleta takich urzadzen jest dlugi czas dzilania na bateri nawet do 30h (na 2 akku AA).Pare razy tez uratowaly mnie na grzybach w Borach Tucholskich przed zbednym krecenim kilometrow. Pomimo calkiem dobrej orientacji w terenie podczas zbierania grzybow mozna sie niezle zakrecic i w malo zroznicowanym lesie znalezienie auta wcale nie jest takie proste. Urzadzenia spokojnie mozna brac bez map oferowanych przez producenta. Mapa UMP Polski jest darmowa i na tyle szczegolowa ze zrezygnowalem z kontynuacji licencji na platna mape TOPO dedykowana do Garmina. Jezeli bedzie cie temat inetersowal to moge Ci podeslac linki do map pasujacych do Garmina. Jezeli chcesz uzywac do nawigacji telefonu to sprawdz sobie aplikacje OsmAnd. (2016/10/26 18:20)

sauber


Dziękuje wszystkim za porady :) (2016/10/26 22:03)

Haryyy5


 No zwykłe pytanie może niezbyt trafnie je ulokowałem
Jak napisali koledzy wyżej jak wchodzisz do lasu i się gubisz to pałer banki ze dwa musisz mieć ze sobą, a samochód zostawiaj obok jezdni, zapisz sobie numer drogi i przy słupku, niedaleko niego i zapamietaj, zapisz numer słupka. Przyznam szczerze, że się jeszcze w lesie nie zgubiłem, ale fakt po lasach czy puszczach o powierzchni dziesiątków hektarów nie biegałem.
 

Wcale z tym poborem energii nie jest tak źle. Mi naładowany telefon z włączoną nawigacją działa spokojnie tak 6-8godzin, także na powrót wystarczy. Zresztą tak naprawdę nawet na wyładowanej baterii nie będzie problemu, bo nie musimy mieć jej cały czas włączonej. W przypadku zgubienia odpalamy, sprawdzamy w którym kierunku powinniśmy zmierzać i możemy wyłączyć.  (2016/10/27 09:21)

berthold


zwykła apka pobrana ze sklepu play i działa  , załączasz aż wyszuka gps-a zaznaczasz swój punkt np samochód i w las , jak się pogubisz to odpalasz naciskasz na znaczek samochodu i pokazuje ci strzałką kierunek w kturym stoi auto oraz ile metrów lub kilometrów zależy ile się zgubiłes , działa na samym gps-sie nie trzeba internetu ani żadnych map , nazywa się to , GPS compas direction , taka czerwona krateczka a wewnątrz zielona strzałeczka bo jest tam ich tysiąc w tym sklepie  i nie wiem jak działają inne (2016/10/27 10:10)