Gdzie w okolicy Nakła nad Notecią?

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
Staram się rozeznać gdzie w okolicy Nakła (do 15 km - by dojeżdżać rowerkiem) można komercyjnie powędkować. Wiem o stawie w Gorzeniu, w Śmielinie czy Sadkach. Ale nie znam ani cen, ani warunków (jakie ryby, jak duży staw, czy są ławeczki/dające cień drzewa). Dlatego będę wdzięczny za informacje (przydadzą się pewnie nie tylko mnie).
Barra


Pierwsza propozycja: Małocin.
6 km od Nakła, cena 5 zł/dzień.
Ryb sporo (widać po ilości narybku) choć mi samemu wpadają regularnie tylko karasie srebrzyste (całkiem ładne). Unikam weekendów, bo wtedy ludzi jest sporo i trudno posiedzieć w ciszy.
Mankamentem jest brak ławeczek i cienia. Ale są worki na śmieci i bardzo ładny dojazd samochodem (można zostawić na górce tak, iż jest widoczny z łowiska).
(2011/06/06 14:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Barra


Kolejne miejsce: Sadki, staw(y?) przy drodze na Dębowo,
około 12 km od Nakła, 15 zł/dzień
Staw zaznaczony na zdjęciu na czerwono znajduje się w ładnym ogrodzie w pobliżu domu właściciela. Jest dość duży i otoczony roślinnością. Dojazd - marzenie.
Nie jestem pewien, czy pozostałe 2 stawy (nieco mniejsze, zaznaczone na niebiesko) też należą do tego samego właściciela i czy można na nich łowić - mile widziana informacja. (2011/06/12 11:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zienti


a czy w Małocinie jest jakiś limit ilościowy i dodatkowa opłata za złowione ryby czy tylko 5 zł na dzień i u kogo tam się płaci? wiem że w Gorzeniu kosztuje 17 zł, za rybe się nie płaci i właściciel rowerkiem co jakiś czas jeździ i zbiera pieniądze. (2012/11/22 00:54)

jan91


w Małocinie nie ma żadnych dodatkowych opłat za złowione ryby...5zł i nic więcej właściciela nie obchodzi. ja osobiscie byłem tam raz, na niedługa zasiadkę  i jakoś nie przypadło mi to łowisko do gustu, może w tym sezonie wybiorę sie tam na poważnie i zmienie zdanie o tm łowisku ( bo słyszałem pozytywne oceny o tym łowisku od innych wedkarzy).
a jak wygląda z rybami w sadkach?? i czy są dodatkowe opłaty za ewentualnie złowione ryby?
Zna ktoś może jeszcze jakieś inne łowiska w powiecie Nakielskim? (2012/12/29 23:07)

kubabiniak33


A jakie ryby są w stawie w sadkach ? Proszę o odpowiedź z góry dzięki (2016/12/28 15:09)