FIRMA DAM

/ 13 odpowiedzi
DAM dlaczego ta firma jest już niedostępna w naszym kraju??? Produkowała naprawdę solidny sprzęt wędkarski.Do dziś posiadam teleskopy są niezawodne po tylu latach, wciąż ich używam.Żyłki też były naprawde pierwsza klasa.A dziś nie znam sklepu gdzie można coś kupić z tej firmy.
teo


http://www.nokaut.pl/wedkarstwo/d-a-m.html

tu są wędki i kołowrotki i inne ,a tu jakieś błystki

http://sklep.insel.pl/index.php?manufacturers_id=7&topSsid=d4225b32e089e8822e403f5f9da517e6

niestety tylko internet (2010/06/14 10:24)

wichura75


W tamtym roku kupiłem kilka woblerów z tej firmy,a znam ją od dziecka i tak jak piszesz była to niemiecka precyzja.Teraz ktoś ją chyba przejął i klepią wszystko w honk kongu ,plastykowe,np;pływające zaraz nabierają wodę koło sterów,praca ich jest do bani! teraz to jest zwykła "chińszczyzna" ,woblery napewno odradzam (2010/06/14 11:40)

ponikwoda


Zgadzam się, mam to szczęście posiadać kołowrotek tej firmy jest naprawdę nezniszczalny. Chciałem nabyć jeszcze jeden tej firmy, jest nie do dostania. (2010/06/14 11:46)

bat1992


Ja niecaly tydzien temu dostalem fajnego pikerka tej firmy bardzo fajnie sie na niego lowi  (2010/06/14 18:23)

ryukon1975


www.e-sox.pl tu są kołowrotki DAM ale ceny od 730 zł do 900 zł (2010/06/15 08:44)

u?ytkownik4878


Witam

Ja posiadam jeden teleskop DAM-a. Ma juz chyba z 15 lat.

Od kilku lat służy mi jako wędka awaryjna/zapasowa.

Kijek ma ciężar wyrzutu do 80 gram, a niekiedy walilem nim koszyki 120 gram.

Naprawdę bardzo solidny kij.

Dodatkowo dwa tygodnie temu kupiłem chlebak/torbe spiningową DAM-a.

Kosztowała mnie 49 zl + przesyłka. Jestem naprawde mile zaskoczony wykonaniem tej torby, naprawdę bardzo solidna i praktyczna. W tej cenie inne cormorany, jaxony czy dragona są o wiele gorsze - zwykłe szmaty.

Pozdrawiam

(2010/06/15 09:05)

misiek2401


Witam serdecznie. Chyba mogę odpowiedzieć na to pytanie. Jestem wędkarzem i na stałe mieszkam w Akwizgranie w Niemczech. Firma DAM (Deutsche Angelgärete Manufaktur) zbankrutowała parę lat temu. Jednak kilku "zapaleńców" postanowiło nie dać jej umrzeć.  W tej chwili firma DAM walczy o przetrwanie na skutek globalnego kryzysu. Nie ma (przynajmniej tak to wygąda) przedstawicielstwa w Polsce. Wystarczy wejść na ich strone www.dam.de - są linki na języki:  niemiecki, angielski, francuski i o dziwo rosyjski i bługarski ( o ile się nie mylę ;O)  )  Można sobie obejrzeć ich aktualny katalog. Jeśli chodzi o prawdopodobieństwo przetrwania na rynku - w dzisiajszych czasach nie śmiem oddawać żadnej prognozy. Mam nadzieję że teraz wszystko jasne ????

Pozdrowienia do Polski.

Misiek

(2010/06/15 12:01)

aal82


Dzięki dzięki misiek wszystko juz nam wytłumaczyłeś, tylko nie wiem czemu bankrutuje wydaje mi się,że każdy zna tą firme i wie w co inwestuje:) no ale cóż takie są realia firm w dzisiejszych czasach!!! (2010/06/16 23:14)

owczarki


Dzięki dzięki misiek wszystko juz nam wytłumaczyłeś, tylko nie wiem czemu bankrutuje wydaje mi się,że każdy zna tą firme i wie w co inwestuje:) no ale cóż takie są realia firm w dzisiejszych czasach!!!

genialna firma niestety teraz liczy się ilość sprzedanych wędek a nie jakość a szkoda te ż mam stare 25letnie wędziska i nie zamienie ich z żadnymi innymi (2012/04/01 20:07)

Arcymisiek


A tak się sprawuje nowa seria spiningów nanoflex:) (2012/04/01 20:24)

aal82


Znalazłem ostatnio fajną stronkę na której można zobaczyć w każdej kategori produkty tej solidnej firmy D.A.M      http://www.askari.pl/    .Nabyłem ostatnio sygnalizatory  dam quick alert wireles lcd ce. Sprzęt wygląda na solidny i najważniejsza ta precyzja wykonania,myślę ze niedługo sprawdze je nad wodą.Jeśli miał by ktoś odnośnik do stronki z żyłkami poszukuje żyłki AAL DAMYL. (2012/04/01 21:47)

aal82


A wędka na filmiku mega wytrzymała.. (2012/04/01 21:49)

owczarki


dzięki za stronke z ta firma ....wiekszość stron jakie przedlądałem w nazwie miały firmę DAM atu nawet wędeczki .pozdrawiam (2012/04/03 21:06)