Feeder jak ustawić wędkę do łowienie w rzece

/ 71 odpowiedzi / 9 zdjęć
ryukon1975


Hefeed 8 wie co pisze,to wędkarz rzeczny,a rzeka nie jest łowiskiem dla dyletantów.
PS.Krzysiek,czym Ty robisz takie wspaniałe zdjęcia ?

Zdjęcia jak zdjęcia ale gdzie dostał takie podpórki typu Aaron.








Polski rząd mi zafundował.
Dlatego że to dzięki jego decyzjom większość pól uprawnych nad rzeką zamieniła sie w nieużytki (które są własnością prywatną) zarośnięte przez krzaki i wiklinę.
Dopóki będziemy importować żywność z Chin z podpórkami nie będę miał problemu. :))) (2013/08/21 15:26)

Zander51


Pływam łodzią po rzece i czasem widzę wędkarzy na brzegu. I myślę sobie, czemu tak obserwują niebo ? Pogoda ma się zmienić ? Nie ! Oni obserwują szczytówki swoich feederów ! :). To ma być relaks z wędką nad wodą ? Swego pickera stawiałem pod kątem góra 30 * i wszystkie brania widziałem... (2013/08/21 15:58)

grzegorz not


W rzece i szybszym nurcie ustawiam wędki prawie w pionie tak jak na zdjęciu, ale gdy rzeka płynie wolniej i łowię blisko brzego to wędki mam ułożone prawie w poziomie. (2013/08/21 17:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

notaki


To ma być relaks z wędką nad wodą ? Swego pickera stawiałem pod kątem góra 30 * i wszystkie brania widziałem...


Nie dlatego tylko wedki stawia się pionowo by lepiej widzieć brania ( choc to tez ) , ale przede wszystkim dlatego by jak najkrótszy odcinek żyłki znajdował się w wodzie. Mniej żyłki w wodzie - mniejszy na nią napór wody - mniejsza tendencja do ściągania zestawu. (2013/08/21 17:57)

lynx


Hefeed 8 wie co pisze,to wędkarz rzeczny,a rzeka nie jest łowiskiem dla dyletantów.
PS.Krzysiek,czym Ty robisz takie wspaniałe zdjęcia ?

Zdjęcia jak zdjęcia ale gdzie dostał takie podpórki typu Aaron.








Polski rząd mi zafundował.
Dlatego że to dzięki jego decyzjom większość pól uprawnych nad rzeką zamieniła sie w nieużytki (które są własnością prywatną) zarośnięte przez krzaki i wiklinę.
Dopóki będziemy importować żywność z Chin z podpórkami nie będę miał problemu. :)))

Hahaha. Jeszcze możesz zacząć je eksportować. (2013/08/22 14:17)

zibik33


A ja zazwyczaj tak, gruntówkę i feedera.
(2013/08/22 17:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

notaki


W takich warunkach trudno lowic inaczej, ale zasada jest taka, by ponad podporkę wystawała maksimum połowa wedki. Takie łowienie jak pokazałes na zdjęciu to własciwie gruntówka z wykorzystaniem feedera jako wedki. . W przypadku brania praktycznie cala wedka będzie się huśtać. Leszczowi to nie przeszkadza, ale ryby reagujące wypluciem na każdy opór bedą zapinać się rzadziej :-).

Ale - jak pisałem... mając metr kwadratowy dla czterech wędek inaczej się nie da :-) (2013/08/22 19:37)

notaki


Na marginesie.. piekne, bardzo klimatyczne zdjęcie :-) (2013/08/22 19:38)

Majster 81


Pływam łodzią po rzece i czasem widzę wędkarzy na brzegu. I myślę sobie, czemu tak obserwują niebo ? Pogoda ma się zmienić ? Nie ! Oni obserwują szczytówki swoich feederów ! :). To ma być relaks z wędką nad wodą ? Swego pickera stawiałem pod kątem góra 30 * i wszystkie brania widziałem...

Na rzece 30* np. w nurcie z koszykiem 120g bądź większej gramatury , z chęcią bym to zobaczył, wychodzi na to , że jeżeli chodzi Koledze o rzeki to ja jak i pozostali bywalcy rzek , których widuję źle ustawiamy swe kijaszki nad wodą .Pozdrawiam (2013/08/22 20:53)

Majster 81


Może zdjęcie niezbyt wyjściowe hahaha lecz chodzi o ustawienie feedera . Rzeka Wisła feedery ustawione na stojaku . (2013/08/22 20:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

notaki


Pływam łodzią po rzece i czasem widzę wędkarzy na brzegu. I myślę sobie, czemu tak obserwują niebo ? Pogoda ma się zmienić ? Nie ! Oni obserwują szczytówki swoich feederów ! :). To ma być relaks z wędką nad wodą ? Swego pickera stawiałem pod kątem góra 30 * i wszystkie brania widziałem...

Na rzece 30* np. w nurcie z koszykiem 120g bądź większej gramatury , z chęcią bym to zobaczył, wychodzi na to , że jeżeli chodzi Koledze o rzeki to ja jak i pozostali bywalcy rzek , których widuję źle ustawiamy swe kijaszki nad wodą .Pozdrawiam


Jesli rzeka ma mały uciąg, to zestaw nie bedzie strasznie płynął.. choc kolega pisał o pickerze, a więc lekkiej wedce. Przy takim sprzęcie i takim ustawieniu wedziska, zestaw wyląduje pod brzegiem. A co do brań... bedą widoczne, tyle, ze to kolejny sposób pt. " jak feedera zmienić w zwykłą gruntówkę". Prosta fizyka i geometria pozwoli wyliczyć, ze przy takim ustawieniu wędziska, czułośc zestawu drastycznie spadnie ( co nie znaczy, że szczytówka nie będzie drgała ), a wedka zmieni się w klasyczną rzeczną samołówkę (2013/08/22 21:22)

lynx


A ja zazwyczaj tak, gruntówkę i feedera.

To u was wolno na cztery kije? (2013/08/23 22:22)

przemo1980


W takich warunkach trudno lowic inaczej, ale zasada jest taka, by ponad podporkę wystawała maksimum połowa wedki. Takie łowienie jak pokazałes na zdjęciu to własciwie gruntówka z wykorzystaniem feedera jako wedki. . W przypadku brania praktycznie cala wedka będzie się huśtać. Leszczowi to nie przeszkadza, ale ryby reagujące wypluciem na każdy opór bedą zapinać się rzadziej :-).

Ale - jak pisałem... mając metr kwadratowy dla czterech wędek inaczej się nie da :-)

Przepraszam ,ale zapytam. Kto taką zasadę ustanowił( "by ponad podpórkę wystawała maksimum połowa wędki) ? To pierwsze moje pytanie.
Drugie moje pytanie ; a feeder to co to jest jak nie wędka ??? - czytaj z Twojego wpisu : "Takie łowienie jak pokazałeś na zdjęciu to właściwie gruntówka z wykorzystaniem feedera jako wędki "
No i trzecie pytanie. Jak według Ciebie powinno wyglądać łowienie w rzece  na ciężkie zestawy, wędziskiem typu feeder(a może miotłą , skoro w Twoim mniemani feeder to nie wędka) ???


No i jeszcze jedno. Jak to jest ponad podpórkę maksimum połowa wędki (czy tam miotły) ??? (2013/08/23 22:48)

notaki


Przede wszystkim spokojnie :-)
Pisałem do Ciebie z pełną sympatia.. a - jak mi się wydaje - z lekka w odpowiedzi warczysz  ;-)

Już odpowiadam:
ad 1. Wędzisko tak jest skonstruowane, że aby wykorzystać w pelni jego mozliwosci prezentowania brań przyjmuje się iż powinno byc podparte w maksimum połowie jego długosci.
Zwróć uwage... prawie czterometrowa wedka podparta w dolniku.  Wedka nie jest az tak sztywna, by przy takim punkcie podparcia nie hustała się praktycznie cała przy braniu większej ryby. Rozłożenie sygnalizacji brania z samej szczytówki na dużą część wedziska spowoduje, że jest ona mało precyzyjna i nie odbiega zasadniczo od sygnalizacji "zwykłej" wedki gruntowej
ad 2. Mało precyzyjne być może wyrażenie. Precyzyjnie powinno być " Klasyczne łowienie gruntowe z wykorzystaniem wędki feederowej ", choc jak przypuszcam większość złapała o co chodzi.
Ad 3. Na naidnterpretacje nie zamierzam odpowiadać.

P.S. Sam czasem łowie jak i Ty , z tym ze wtedy po prostu zakładam najtwardszą szczytówke  ( mam taka nawet z ułamanym szczytowym elementem ), dzwoneczek i czekam na branie. Wydaje mi się jednak, że to już nie feeder ( w sensie metody połowu ).
Pozd. (2013/08/24 11:03)

zibik33


Do mariusz54 i lynx. Niestety czekałem na taki komentarz jeżali chodzi o cztery wędki na zdjęciu. Mimo że mi na tym nie zależy to wyjaśniam - wiem że to trudne do zrozumienia ale czasami, gdy układ planet jest odpowiedni i wróżka cyganka da zielone światlo to jade na ryby z kuzynem lub ojcem, ba , czasami nawet z kuzynem i ojcem. A wtedy nad woda stoi sześć wędek i na nich w nocy sześć świetlików, iluminacja normalnie jak w Las Vegas. Tutaj wróżenie z fusów dało tylko przyzwolenie na wypad na ryby z kuzynem więc są tylko cztery wędki. Pozdrawiam :-) (2013/08/24 12:40)

zbynio 33


witam. kolega notaki ma rację. faktycznie cała wędka będzie się huśtać. jeśli ktoś łowi w ten, czy inny sposób i mu się sprawdza to dlaczego nie. ważne aby nauczyć się rozpoznawać brania i mieć efekty. sam nieraz w zależności od sytuacji korzystam z różnych podpórek i różnie ustawiam wędki, ale zawsze dobrze zakotwiczam wędki, ponieważ już kilka razy lądowały w wodzie. daje to ogromny komfort psychiczny przy pójściu np za potrzebą.;)))) (2013/08/24 14:00)

przemo1980


Przede wszystkim spokojnie :-)
Pisałem do Ciebie z pełną sympatia.. a - jak mi się wydaje - z lekka w odpowiedzi warczysz  ;-)

Już odpowiadam:
ad 1. Wędzisko tak jest skonstruowane, że aby wykorzystać w pelni jego mozliwosci prezentowania brań przyjmuje się iż powinno byc podparte w maksimum połowie jego długosci.
Zwróć uwage... prawie czterometrowa wedka podparta w dolniku.  Wedka nie jest az tak sztywna, by przy takim punkcie podparcia nie hustała się praktycznie cała przy braniu większej ryby. Rozłożenie sygnalizacji brania z samej szczytówki na dużą część wedziska spowoduje, że jest ona mało precyzyjna i nie odbiega zasadniczo od sygnalizacji "zwykłej" wedki gruntowej
ad 2. Mało precyzyjne być może wyrażenie. Precyzyjnie powinno być " Klasyczne łowienie gruntowe z wykorzystaniem wędki feederowej ", choc jak przypuszcam większość złapała o co chodzi.
Ad 3. Na naidnterpretacje nie zamierzam odpowiadać.

P.S. Sam czasem łowie jak i Ty , z tym ze wtedy po prostu zakładam najtwardszą szczytówke  ( mam taka nawet z ułamanym szczytowym elementem ), dzwoneczek i czekam na branie. Wydaje mi się jednak, że to już nie feeder ( w sensie metody połowu ).
Pozd.

Oczywiście że spokojnie :)))

No i więcej nic nie napiszę:))) (2013/08/24 15:32)

ryukon1975


Też więcej chyba nic nie napiszę i zdjęć nie wkleję bo Straż Internetowa czuwa.))))

Według teorii jestem zerem i nie mogę się nauczyć jak przejść z Windows7 na 8.;))))

 

To jest dopiero problem.:)

(2013/08/24 16:37)

notaki


gumką!!! gumką wymaż siódemkę !
;-) (2013/08/24 16:50)

ryukon1975


gumką!!! gumką wymaż siódemkę !
;-)


 

A gdzie jest ta siódemka ? ;))bo nie widzę :)

(2013/08/24 17:02)

ryukon1975


Nawet kodu do rejestracji na Windowsie nie mogę znaleźć.;)

Chyba muszę przestać pić.:)

(2013/08/24 17:08)

przemo1980


To sam tak pijesz, a nas nie zaprosisz?
Eeee, pewnie nie sam. Pewnie pijesz z rybami, a pózniej je łowisz , a nam tu oczy mydlisz że taki jesteś spec :))) (2013/08/24 20:30)

u?ytkownik65213


Też więcej chyba nic nie napiszę i zdjęć nie wkleję bo Straż Internetowa czuwa.))))

Według teorii jestem zerem i nie mogę się nauczyć jak przejść z Windows7 na 8.;))))

 

To jest dopiero problem.:)



Krzychu co do Windows8 to muszę przyznać że  pierwszy raz nie umiałem wyłączyć kompa.Ale na szczęście już go opanowałem. (2013/08/24 21:12)