Echosonda Lowrance Mark 5x pro-opinie

/ 32 odpowiedzi
danielkas


Gwarancja dobra rzecz - mam Lowrance Mark 5 x pro i w pierwszym roku użytkowania zaczęła wariować - po kilku miesiącach normalnej pracy zaczęła pokazywać głupoty a po około minucie wyłączała się. Myślałem, że będzie to wina przetwornika (podczas pływania na silniku doszło kilka razy do drobnej "obcierki") i pewnie gwarancja tego nie obejmie. Okazało się, że to jednak nie przetwornik i otrzymałem nową sondę. Z sondy korzystam rzadko, ale o tym modelu mam dobre zdanie - rozsądny wybór za rozsądne pieniądze. (2013/10/29 14:14)

iras1230


Witam. Mocował ktoś już stożek na ten aluminiowy kij ponieważ nie potrafie go poprawnie zamocować a zdjęcie ktore znalazłem w internecie mi nie pomoglo. Jeśli ktoś to potrafi prosze o pomoc i wyjasnienie jak tego dokonać. Moja echosonda to ta podana w temacie. Z góry dziekuję ! (2014/04/10 08:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik27096


Ja używam tego mocowania, na tym aluminiowym kiju na końcu masz dwie blaszki z dziurami w przetworniku też masz dziurę wystarczy wszystkie dziury zgrać i przełożyć przez nie śrubkę i ścisnąć motylkiem i gotowe.  (2014/04/10 09:46)

jakub1988


mam takie echo. przetwornik mam na rufie z lewej strony silnika a silnik ma 40 KM i nic dziwnego się z odczytem nie dzieje, a jeśli chodzi o odczyt twardości dna to znalazłem pewien sposób. jeśli sondujesz na głembokości do 5 m to ustaw zakres na 10 m i wtedy zobaczysz że poniżej odczytu dna sonda pokazuje coś jeszcze lub nie, jeśli pokazuje dno a pod nim drugie echo to dno jest bardziej twarde jeśli zaś dno i dalej nić więcej to na pewno miękkie   (2014/05/06 22:20)

demonrasta


Cześć !

Kolego tez jestem użytkownikiem tego echa i mam pytanie. Czy masz też taki problem, że łuki nie są tak wyraźne jak to jest pokazywane w filmach reklamowych ? Poza tym sonda jest git. Działa jak należy choć nie mam porównania, gdyż jest to moje pierwsze echo. (2014/06/03 15:46)

troszka


Witam panowie prosze o pomoc, Dostalem w spadku echo Lowerenca Mark 5x Pro i nie wiem jak je ustawic i jak  odroznic dno twarde od miekkiego z gory dziekuje za pomoc
  (2016/10/15 16:30)