Dziwne zdobycze

/ 145 odpowiedzi / 8 zdjęć
plotka97


Jeszcze na stawi hodowlanym. Nagle na powierzchnię wypłynął spławik żywcowy no to podszedłem chwyciłem go bo był tuż przy brzegu i poczułem opór. No to wujek przywiązał  żyłkę moją do żyłkii od spławika i zaczą się hol okazało się że szczupak miał ok.60 cm niestety słaby węzeł puścił i tyle go widzieliśmy. Jednak spławik żywcowy został na powierzchni i mam g do dzisiaj.   (2011/03/05 19:15)

TomN83


najgorsze co trafiłem to worek z kotkami na spławik, a na spining to nawet nie liczę małże, buty, worki, gacie, przynęty spiningowe(czasem nawet ładne) i wiele, wiele innych (2011/03/05 23:59)

kargul


wiatm no ja to takich rzeczy nie wyciagam ale... mam wiekszego pecha----->

ja jak bylem w sierpniu na rybkach siedze siedze i nic nagle podchodzi koles z wahadlowka rzuca rzuca i cos ciagnie wedka wygieta MOCNO i cos ciagnie podchodze do niego z podbierakiem a on nagle krzyczy zebym odszedl i nie podhodzil a ja .... nie wiem o co mu chodzi i poszedlem do swojego obozu patrze i widze cos wielkiego bialego w wodzie a on tego nie wyciaga polozyl wedke odszedl ze 2 kroki wyciaga telefon i dzwoni w miedzy czasie ja wyciaglem 2 leszcze po 30cm az tu nagle podjezdza samochod cywilny i po chwili karetka straz i policja okazalo sie ze koles zaczepil jakiegos topielca za kortke i go ciagnol MASAKRA wyciagneli go mial na sobie zloty lancszek zegarek w sumie to z tego co mowili to lezal tam 2 tyg to jeszcze swiezynka ale juz w to miejsce nigdy na ryby nie poszedlem nigdy nie zapomne jak go wyciagali UFFF>...

(2011/03/06 11:52)

kulaszusza


witam ,naście lat temu wyciągnołem fotel bujany ,dżwi od lodówki i worek ze szczeniakami ,drobne zestawy i małże .Pozdrawiam (2011/03/06 19:21)

krzysiekm


Ja złowiłem 2 x kaczkę po krótkim holu, podrywkę wędkarską, wiele koszyków i całych zestawów. (2011/03/08 11:55)

sztywnyEOP


Kiedyś zdarzyło mi się złowić perkoza na żywca z gruntu. Jakie było zdziwienie gdy po przycięciu i krótkim holu pod wodą, ptak nagle wyskoczył z wody i zaczął latać nad nami. Na szczęście udało się go bezpiecznie sprowadzić na ziemię, odhaczyć i wypuścić. Innym razem na spinning wyciągnąłem z Wisły 10 litrowe wiadro po fabie. Kiedyś trafiło mi się branie na feedera, lecz po ściągnięciu zestawu okazało się, że zamiast ryby na haczyku wisi wahadłówka MORS. A poza tym to całe mnóstwo torebek foliowych, małż, raków i innych zestawów wędkarskich. (2011/03/08 17:10)

HeadAche


W poprzednim roku zabrałem moją panią i poszedłem pośmigać bolonką. Zaczep po chwili puścił i wyciągnąłem mały garczek bez dna. Moja pani nie mogła powstrzymac sie od śmiechu. 15 min pózniej znów zaczep i znów coś ciągne. Patrze a tu taka mała patelnia. Rekacji mojej pani nie bede juz opisywał. . . (2011/03/09 17:50)

dareksalmo70


witam pare lat temu spiningując z łodz na Domanicach zachaczyłem linke nylonową około 1 cm średnicy i długości 4 metrów na końcu linki była doczepiona kotwica do łodzi waga kotwicy to około 6kg, komuś zassała się w mule to poco się z nią męczyć najlepiej odciąć i zostawić na dnie, pozatym małże, rektamówki i puszki po konserwach.pozdrawiam. (2011/03/23 08:00)

KSIENDZU


a ja kiedys wyciagnalem z wody raka :). Jakie bylo moje zdziwienie gdy splawik zaczal zmierzać w kierunku brzegu, powolutku i nie nie zanurzając sie w wodzie :) zacinam i wyciagam :) maly opor na brzegu okazalo sie ze to rak i najlepsze to ze haczyk mial w pysku :) a czerwonego robaczka juz nie bylo :) (2011/03/23 12:37)

hub


Kufel plastikowy po piwie na tyczke.
Guma 0,8 niezla jazda (2011/03/23 21:35)

sadek123


Ja może nie tak zabawnie jak wielu wczesniej ale udało mi sie przypadkiem karpia na blache zaczepic za ogon . Zdziwienie moje było wielkie . (2011/03/23 22:15)

pawelbrzeski4


no niezłe sztuki widzę się trafiały.  zdarzyło mi się nieraz raki łowić na białego robaka:)
raz porwaną sieć na spining pewnie wstawiona przez kłusowników, a innym razem zachaczyłem karpia blachą o brzuch:)
(2011/03/23 23:32)

QBS


Reklamówki, raki, zerwane zestawy się trafiały. Kiedyś po krótkiej kąpieli wyjęliśmy ramę wózka dziecięcego obwiązanego firanką, który robił za źródło pozyskiwania haczyków i blach dla miejscowego.
  Furorę wśród znajomych robiła stara aluminiowa (bodajże) pokrywka od garnka znaleziona kiedyś nad wodą, którą przywiązywaliśmy nieszczęśnikowi na koniec zestawu gdy ten poszedł w krzaczki za potrzebą. Mina bezcenna.


(2011/03/24 17:35)

Algen


na moim ulubionym łowisku [prywatnej żwirowni] podczas czesania wody alga wyholowałem dziwna sieć zrobioną własnorecznie z cieniutkiej żyłki. Ale sie wk#@&$#@&  (2011/03/24 19:51)

Algen


Zaczepiłem tez jaskółkę podczas wyrzucania blaszki.z poczatku nie czaiłem co sie stało gdy zobaczyłem wielki plusk. Na szczęście odfruneła ale było mi jej żal :( (2011/03/24 19:56)

ala


http://www.youtube.com/watch?v=TPoFJw_I7ts&feature=relmfu (2011/03/25 09:08)

dizzy76


Rzeka Warta - dwie kaczki krzyżówki.
Zalew Szałe - Perkoz Dwuczuby z gruntu na kukurydzę.
Skoszewy - piżmak na ziemniaka:-)
No i kilka zaczepionych o żyłkę łabędzi:-)
Wszytko wróciło na wolność oczywiście w nienaruszonym stanie.

Pozdrawiam  (2011/03/25 14:46)

roman76


Rzeka Warta - dwie kaczki krzyżówki.
Zalew Szałe - Perkoz Dwuczuby z gruntu na kukurydzę.
Skoszewy - piżmak na ziemniaka:-)
No i kilka zaczepionych o żyłkę łabędzi:-)
Wszytko wróciło na wolność oczywiście w nienaruszonym stanie.

Pozdrawiam 


kolego ty jesteś pewny że ty na ryb y jeżdzisz? (2011/03/25 20:07)

msjack


WITAM MI SIĘ KIEDYŚ TRAFIŁA WĘDKA Z KOŁOWROTKIEM ALE NAJŚMIESZNIEJSZE W TYM BYŁO TO ZE MIAŁEM NORMALNE BRANIE ( W NOCY NA ROSÓWKI) ZACIĘCIE I OPÓR CZUŁEM SZARPNIĘCIA CIĄGNĘ   A TO COŚ RAZ W PRAWO RAZ W LEWO MYŚLĘ W KOŃCU SIĘ COŚ UWIESIŁO DUŻEGO . A TU NA BRZEGU NIESPODZIANKA LESZCZYK 55 CM I WĘDKA Z KOŁOWROTKIEM UBAW MIELIŚMY Z KUMPLAMI PO PACHY ALE ADRENALINA BYŁA I TO LUBIMY POZDRAWIAM  konik777


Ja zatem miałem prawdziwy okaz miał 2,70 m ..... wędka spinningowa z kołowrotkiem marki nie znam bo już troszkę za długo leżała w wodzie. gruby0113



 Napiszcie drodzy Panowie gdzie trafił się wam taki przyłów.Pytam,bo niestety kilka lat temu, wędkując na.................... w nietypowej sytuacji utopiłem spining Dragona 270 z kołowrotkiem Jaxona (prawie nowe,drugi raz na wodzie).Może to mój sprzęt? Byłby to niesamowity przypadek. Oczywiście zwrotu sprzętu nie żądam hehe.

Pozdrawiam (2011/03/25 21:35)

Xawery


haczyków,ciężarków i różnego rodzaju żyłek-to bez liku,ale najciekawsze to stara siatka na ryby,a innym razem teściu wyciągnął podbierak Jaxona w całkiem przyzwoitym stanie.... (2011/03/25 22:17)

MARCIN SZUMIDLO


WITAM WĘDKARZY KOLEGÓW
UDAŁO MI SIĘ ZŁOWIC NA SPINING WOREK KOSZULEK PO PRZEWODACH MIEDZIANYCH NA WIŚLE W OKOLICACH PIWONINA TAMA!!! I CZAJNIK PEŁEN PIASKU NA MAŁYM JEZIORZE W PIWONINIE (2011/04/04 23:34)

dizzy76


Cześć Kolego roman76!Oczywiście, że jeżdżę na ryby, ale wędkuję już ładnych parę lat i czasami dziwne rzeczy się dzieją.Nie nastawiam się na "nibyryby" tylko łowię jak każdy z nas.... Kaczki "łowiliśmy" na Warcie zimą gdy była zamarznięta i jedyne wolne miejsce od lodu było koło kolektora spustowego i przy rzucie czym prędzej kaczki atakowały przynęty,Perkoz też wziął z gruntu - bardzo ładne branie było:-)A piżmak hmmm na spławik z gruntu na ziemniaczka na głębokości 3m...   (2011/04/05 07:16)

bar7064


Witam, w tamtym sezonie gdy łowiliśmy na żywca, jeden zestaw zahaczył sie o jakiś pieniek na wodzie, musieliśmy go odciać, nagle zestaw szybko odpłynął w zarośla i zaczał sie pluskac,wiedz poszlismy odzyskac nasz zestaw, okazalo sie ze na kotwicy siedzial 2kg szczupak, ktorego z łatwoscia wyciaglismy podbierakiem. (2011/04/05 07:49)