Duża płoć na spławik co na hak?

/ 63 odpowiedzi / 2 zdjęć
prexpl


ja proponuje spróbować na ciasto waniliowe taką większą kulkę na haczyk nr 10  powinno się udać można pod nęcić trochę pęczakiem  (2013/10/15 19:42)

adasiek99


duże płocie możesz złapać na kukurydze polecam też pinki . białe robaki , a zawsze na duże płocie sprawdza mi się czerwony robak (najlepjej dendrobena nr 2) jeśli chodzi o zanente to polecam jakomś zanente na karpia o  delikatnym słodkim zapachu nęć małymi kuleczkami maks 4-5 kuleczek efekt powinien być widoczny po 30 minutach w wakacje tak łapałem to płocie ok 30 cm jedna po drugjej (2015/12/03 17:57)

lynx


najlepiej na kastery albo ochotke konopie  ale najbardziej biora na czerone i biale robaki oraz na kłódki zwane  larwa chruścika  a jako zanete to parzona przenic


Czy masz zamiar łowić płocie czy płoteczki?
(2015/12/31 23:20)

jarek-szwemin


Duża płoć na kuku.Choć takie powyżej 15 cm też potrafią połknąć.Łowię w Zatoce Puckiej.Kuku się sprawdza ,na białe itp. czepiają  się niechciane "cierniki" lub "byczki". (2015/12/31 23:34)

Parabel


Ja proponuję poznać dobrze łowisko (2016/01/01 00:19)

u?ytkownik102837


Duże płocie czyli powyżej 30cm oczywiście proponuje łowić na kanapke ochotki z pinką. Tyle w temacie, oczywiście wszystko zależy od zbiornika. Ps zapraszam na mojego bloga: http://wedkarstwoponadzycie.blogspot.com/ tam jest kilka artykułów o łowieniu płoci.  (2016/01/01 02:58)

u?ytkownik102837


Duże płocie czyli powyżej 30cm oczywiście proponuje łowić na kanapke ochotki z pinką. Tyle w temacie, oczywiście wszystko zależy od zbiornika. Ps zapraszam na mojego bloga: http://wedkarstwoponadzycie.blogspot.com/ tam jest kilka artykułów o łowieniu płoci.  (2016/01/01 02:58)

przemyslaw-misi


jezeli stawek jest mały, to nie ma sensu necic... to juz musisz kolego sam ocenic, bo ja nie wiem jaki on jest duzy.
Na pewno,żeby złapac wielką płoć w stawku bedziesz potrzebował po pierwsze duzo szczescia, bo jak są duze plocie to tych malych jest 1000 razy wiecej, a po drugie musisz zastosowac pewną selektywnosc polegajaca na załozeniu duzej przynety, bo na mala to drobnica nie da ci zyc.

polecam haczyk nr 8 i to co na haczyk to zalezy od cb... jezeli lowiles juz tam i przynety roslinne dawaly efekt to zrob np 2 kukurydze w deepie waniliowym

jezeli lowiles juz tam na robaki, zaloz ich bradzo duzo.

na moim stawku plocie nie reaguja na robaki i dendrobene... najlepiej lowi mi sie na chleb sprasowany w kulke...
(2016/01/02 22:13)

Romuald55


Ja próbowałbym na wędkę. (2016/01/02 22:48)

fredys51


Powiem tak pęczak albo tyle białego robaka lub pinki ile wejdzie na haczyk na full po sam grot. (2016/01/19 19:06)

lynx


Czy naprawdę wierzycie w to co piszecie ?
Kukurydza, pszenica, grzanka z bułki...  :)
Duża płoć bierze albo nie.
W minioną niedzielę np. brały tylko na jedną ochotkę płocie w przedziale +35cm
z jedną pinką na haku już się ociągały, dodam jeszcze, że łowiłam w godzinach 16-20:00
i cały czas tak samo żerowały (woda lekko płynąca, spławik 2 gramy)
... nie złowiłam nawet jednej sztuki poniżej 30 cm.
Tydzień wcześniej łowiłam w tym samym miejscu okazałe leszcze.



Roxola, Twoje pierwsze zdanie jest bardzo dobre. Co do reszty nie dyskutuję bo masz większą wprawe jak ja.
(2016/01/23 18:53)

lynx


Próbuj sam a szybko sie nauczysz. Popatrz ile porad. kręćka dostaniesz od tego. Przecież na jednym zbiorniku biorą na to na innym na co innego. W zimie co innego a co innego w lecie, co innego w małym zbiorniku a co innego w dużym lub na rzece. inaczej na wiosnę a inaczej w lecie. To nie jest tak, ze ktoś da Ci radę a ona jest dobra na 100%. Przy tym nie patrz na to, że ktoś Ci pisze, że tylko na to najlepiej. Jesli tak pisze to znaczy, ze mało wie. Ktoś tam pisze, że hak 2 najlepszy. Na co? na karpia? Sprawdź sam czy hak 2 zmiesci się płoci w pyszczku. To nie węgorz czy sumik. W ten sposób wyeliminujesz głupie porady. (2016/01/23 19:01)

jarek-szwemin


Ja duże płocie łowię w ZATOCE PUCKIEJ na kuku lub białe robaki (dwa białe nie więcej,mam sprawdzone co do ich  ilości na haku i często łowiący obok mnie się dziwią że słabo łowią. Zakładają ile wlezie. Przypadkowo do tego doszedłem. Ewentualnie jeden biały i mały czerwony robaczek, ewentualnie sam robaczek ale to już rzadko. Robaki czerwone z własnej hodowli.Kolosalna różnica w porównaniu z kupnymi,twarde i długo żyją) Ale każde łowisko jest inne. Trzeba kombinować. (2016/01/23 21:27)