Dragon Nanopower

/ 44 odpowiedzi
Witam, dzisiaj odebrałem wędzisko od kuriera i wszystko było dobrze gdy po czasie jak machałem kijkiem na sucho słyszałem takie lekkie ''trzeszczenie'' i jest to pierwsza przelotka która idzie od kołowrotka, pod swiatłem widać jakby powietrze sie dostało pod lakier kiedy leciutko dotykam przelotke, nie jest to jakoś bardzo ruchome i nić która łaczy całą przelotke dobrze trzyma ale jednak trzeszczy to i nie wiem czy to bedzie miało jakiś wpływ na łowienie, sorry za tekst ale nie umiem tego dobrze opisać, czytałem że prawdopodobnie trzeba przewijać przelotke od nowa albo wedka jak dostanie wilgoci to przestanie '' trzeszczeć ''
luxxxis


Ja bym się nie martwił,to pierdół na mój gust ,bez wpływu na pracę czy wytrzymałość całości,wpuść tam kropelkę super gluta jakiegoś.
Jeżeli bardzo cię to irytuje to zareklamuj gadzinę,problem usuną. (2017/01/12 19:58)

ConanZcymerii


Czy jak pokryje klejem miejsce w którym '' trzeszczy '' to powinno ustąpić ?,  (2017/01/12 20:14)

Tomas81


Nie słuchaj głupich rad pt. "super glut pod przelotkę"!!! Tylko możesz w tym miejscu uszkodzić blank! Pamiętaj: żadna przelotka nie może być przylepiona na stałę do blanku, on przecież cięgle pracuje. A stopka przelotki razem z nim... Co do klikania, tak się to nazywa, albo to przeżyjesz albo wymień patyka. Lub uśmiechnij sie do jakiegoś rodbuildera aby fachowo wymienił omotkę. (2017/01/12 22:12)

fishark


Nie słuchaj głupich rad żeby wymieniać omotkę. Ja bym wcisnął tam kleju elastycznego bezbarwnego, w marketach budowlanych powinieneś go znaleźć i sie nie bój nic nie uszkodzisz tym klejem. Możesz jeszcze wpuścić kroplę oleju najlepiej lnianego który wysycha (ok 3 tygodni), nie pęka i nie łuszczy się, możesz dostać go w sklepie dla plastyków. (2017/01/12 22:44)

SlawekNikt


A ja sądzę, że jeżeli sprawa irytująca bardzo to wymień kija. W końcy jest nowy, powienien zatem być w stanie idealnym oraz na gwarancji i masz taką możliwość to co tu kombinować ? No i koniecznie wrzuć fotkę tego miejsca. (2017/01/13 04:41)

kaban


Jeżeli kij jest nowy to niezastanawiałbym się nad niczym innym jak wymianą na nieuszkodzony.  (2017/01/13 08:05)

czaro93


Zdecydowanie oddałbym na gwarancję z dokładym opisem broblemu. Jest to wada fabryczna więc nie powinno być problemu z wymianą, dodatkowo jest to nowy kij, więc jeśli będziesz samodzielnie ingerował w to, to możesz utracić gwarancję produceta. Nie ma co zbytecznie kombinować, jest możliwość to gwarancja i tyle w temacie. Pozdrawiam (2017/01/13 09:10)

Tomas81


Nie słuchaj głupich rad żeby wymieniać omotkę. Ja bym wcisnął tam kleju elastycznego bezbarwnego, w marketach budowlanych powinieneś go znaleźć i sie nie bój nic nie uszkodzisz tym klejem. Możesz jeszcze wpuścić kroplę oleju najlepiej lnianego który wysycha (ok 3 tygodni), nie pęka i nie łuszczy się, możesz dostać go w sklepie dla plastyków.

Z całym szacunkiem ale w tym wątku to własnie ja jestem jedynym rodbuilderem i naprawdę znam się na tym. Nie będe się chwalić jakie kije i za ile robiłem czy sam używam lecz nie są to fabryczne zabaweczki za przysłowiową "stówkę" a specjalistyczne urządzenia. Zatem to Ty wypisujesz "głupie rady" z jakimiś klejami.

Podsumowując. Drogi Autorze wątku albo odeślij wędkę, albo przebol to klikanie. Lub jeśli bardzo się uprzesz to oddaj ją w ręce doświadczonego wędkoroba. Choć ja, na Twoim miejscu oczywiście gdyż przecież mogł bym sobie sam to naprawić, oddał bym go w ramach gwarancji. Ponieważ klikanie to wada producenta. Kilka czynników może na to wpływać np. za delikatny naciąg omotki, nieodpowiednie przesączenie jej lakierem czy nieodtłuszczenie stopki lub blanku pod omotką.

Pozdrawiam (2017/01/13 15:18)

Majster 81


Drogi autorze wątku. Płaci człowiek za sprzęt pieniążki, dostaje bubel. Masz gwarancję, odsyłaj i tyle- ma być taki jak Ty chcesz- nie z wadami.
Kolega Tomas81 opisał bardzo dokładnie co i jak, a zna się na rzeczy, juz nie raz dawał cenne rady, ma pojęcie. Nowy patyk- taka wada, u mnie ta firma była by skreślona.
Ps. można wiedzieć jaki był koszt patyka? Wyślij zdjęcie, pomoże innym użytkownikom, być może nie jesteś sam.
Może wypowie się grono, które testuje sprzęt tej firmy, napewno doradzą Ci co i jak, są na bierząco w temacie. Pozdrawiam (2017/01/13 16:34)

pakul1206


Grono doradziło SuperGluta, pełen profesjonalizm  :)))) Jak nowy to oddaj na gwarancję po co kombinować,  (2017/01/13 17:50)

Tomas81


Krzysiu @pakul dobrze gadasz ;-) "Grono" też nie wierzy iż coś z tej firmy może być wadliwe, tym bardziej że wędka jest na razie cała. Przecież jeszcze "jakoś daje radę" hahaha (2017/01/13 23:56)

pakul1206


Krzysiu @pakul dobrze gadasz ;-) "Grono" też nie wierzy iż coś z tej firmy może być wadliwe, tym bardziej że wędka jest na razie cała. Przecież jeszcze "jakoś daje radę" hahaha

Kolego a ile tak średnio kosztuje wymiana przrelotki, omotka, lakier ,robota ? Czy warto nie wnikam bo jeden przyniesie drogi kij a drugi tani ale wartość sentymentalna ogromna.

  (2017/01/14 01:49)

SlawekNikt


Kolego a ile tak średnio kosztuje wymiana przrelotki, omotka, lakier ,robota ? Czy warto nie wnikam bo jeden przyniesie drogi kij a drugi tani ale wartość sentymentalna ogromna.
Podłączę się i ja pod to pytanie z powodów jak to ładnie ujął pakul1206 sentymentalnych.
Nie chodzi o koszt przelotek bo ten odrobine kojarzę, ale o koszt fachowej robocizny ? (2017/01/14 08:58)

robi1021


Witam
Moim zdaniem (nikt nie poruszył tego tematu) jeżeli masz  jakieś zastrzeżenia co do wykonania wędziska nie musisz martwić sie o jego naprawę i od razu realizować naprawę gwarancyjną. Kupiłeś przedmiot przez internet i masz możliwość skorzystania z odstąpienia od zawarcia tekiej umowy do 14 dni bez podawania przyczyn pod warunkiem, że przedmiot nie był używany, musi posiadać oryginalne pudeło, papiery, gwarancję  dowód zakupu czy w tym przypadku folię ochronną na korku itp. Koszt zwrotu przesyłki ponosi konsument. Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć (druk dostępny w necie) wypełniony druk odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem sprzedawcy. I po sprawie. Powodzenia.
P.S. Nawet sprzęt kupiony w sklepie można wymienić cz też żądać zwrotu zapłaty bez podania przyczyny zwrotu (tylko trzeba zapytać sprzedawcę czy dany sklep reflektuje zwroty).  W innym przypadku można się domagać wymiany sprzetu na nowy wolny od wad.
Jeszcze raz życzę powodzenia. (2017/01/14 10:06)

ConanZcymerii


Co do zwrotu to już raczej nie ma szans bo folie i inne zabezpieczenia zdarłem, powiem tak dałem d..., i podkleiłem to, trzeszczenie ustąpiło ale estetycznie to słabo wygląda a pęcherz powietrza jest nawet pod klejem, ale w Poznaniu jest pracownia rod - art i już dzwoniłem i raczej przewine przelotke na nowo, tylko mam obawy czy zrobią to tak ze nic nie bedzie widać chodzi mi o estetyke tego  (2017/01/14 21:33)

u?ytkownik82513


Podobnie jak autor wpisu, mam w planie zakup trochę innego kijka Dragona, ale do głowy by mi nie przyszło kupować poprzez Internet.
Toż to zakup "kota w worku"! Ponieważ na razie nie ma go w okolicznych sklepach, pewnie poproszę w jednym z nich, aby go zamówili.
Co jak co, ale już za tak spore pieniądze trzeba nabytek sprawdzić "w ręku", bo efektem mogą być podobne perypetie. (2017/01/14 21:56)

robi1021


Co do zwrotu to już raczej nie ma szans bo folie i inne zabezpieczenia zdarłem, powiem tak dałem d..., i podkleiłem to, trzeszczenie ustąpiło ale estetycznie to słabo wygląda a pęcherz powietrza jest nawet pod klejem, ale w Poznaniu jest pracownia rod - art i już dzwoniłem i raczej przewine przelotke na nowo, tylko mam obawy czy zrobią to tak ze nic nie bedzie widać chodzi mi o estetyke tego 
Witam ponownie
W takim razie nie przejmowałbym się w tym momencie estetyką tylko poganiał z kijkiem nad wodą, wcale nie jest powiedziane, że przelotka odpadnie czy też lakier w tym miejscu bedzie dalej pękał. Mam w swoim zestawie dwa kije z przed 15 lat (zebco) gdzie prawie na każdej omotce przy przelotkach jest podpęknięty lakier, jak coś konkretnie odpadnie to wtedy bedę naprawiał na razie da się łowić :)
pozdrawiam
  (2017/01/15 07:52)

robi1021


witam
 Co do zakupu wędki używanej to podzielam zdanie, jeśli chodzi o nową wędkę jak najbardziej kupuję przez internet szukając okazji i wyprzedaży. Sprawdzasz sobie upatrzony model w sklepie a w internecie możesz kupić okazjonalnie nawet o 30% taniej. Tak kupiłem np. HM 69 który kosztował w sklepie rok temu 710zł a na aukcji 480zl (wynegocjowałem darmową przesyłę) i jestem zadowolony. Trzeba pamietać o możliwości zwrotu przy zakupie sprzętu kupionego na odległość o czym pisałem powyżej.
pozdrawiam (2017/01/15 08:11)

Sith


(...) Mam w swoim zestawie dwa kije z przed 15 lat (zebco) gdzie prawie na każdej omotce przy przelotkach jest podpęknięty lakier, jak coś konkretnie odpadnie to wtedy bedę naprawiał na razie da się łowić (...)
W Paleozoliku mojej przygody z wędkarstwem miałem kijek bambusowy, do ktorego sam przymocowałem jakieś druciane przelotki zwykłą nicią krawiecką i polakierowałem lakierem do paznokci mojej mamy i też "na razie dało się łowić"...

Conan, skutkiem tego "domowego" sposobu naprawy, pewnie straciłeś gwarancję, ale mimo to spróbuj, dobry sklep powinien przyjąć reklamację, a jeśli nawet nie przyjmą, to lepiej żeby naprawę wykonał serwis DRAGONA, niż jakiś domorosły rękodzielnik.
Chyba, że zdecydujesz się na naprawę przez Tomasa81 a to byłoby najlepszym rozwiązaniem.
  (2017/01/15 08:21)

ConanZcymerii


Co do naprawy to raczej się nie obawiam bo rod art od długich lat zajmują się wedkami na zamówienie, pojede z kijem i zobacze co mi powiedzą, nic już nie zrobie poleciałem z tym kijem i wyszło jak wyszło, teraz będe miał nauczke. (2017/01/15 14:48)

Fld


Dzisiaj wedka Dragon millenium 4-18 perch tak zachwalana na tym forum podczas sprawdzania hamulca za żyłkę po prostu pękła. Byłem w szoku😨. Dodam że wędka drugi raz nad wodą - mój pierwszy Dragon i taki zonk. Zobaczymy teraz jak działa dział reklamacyjny Dragona☺ Pierwszy raz zdarzyło się mi coś takiego po prostu szok (2017/01/15 20:27)

ConanZcymerii


Czego nie rozumiesz ?, uzyłem kleju nie przyjma mi tego, jeszcze mam to wysyłać i na dodatek musze pocztą polska, chyba nie tylko ja wiem jak wygląda przewożenie paczki przez takich kurirów, więcej wydam wysyłając kij i naprawe w serwisie dragona  (2017/01/15 21:21)

u?ytkownik142580


A co Ty kolego opowiadasz za niestworzone historie o przesyłaniu Pocztą Polską? Ja nie maiłem zastrzeżeń do otrzymanych przesyłek - no ale może powiesz nam coś czego nie wiemy o ich funkcjonowaniu? Jeśli dobrze towar jest zapakowany nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek.  (2017/01/15 21:29)