Dalmierz do sprawdzania odległości

/ 16 odpowiedzi
Nigdy nie używałem, ale podobno jest niezawodny. Chodzi o pomiar odległości do około 100 - 150 metrów. Czy dalmierz w ogóle sięgnie tak daleko? Czy może lepiej nadaje się do prac wewnętrznych?
JKarp


Są takie dalmierze i stosowane są np na WCC gdzie jest ograniczenie odległości ustawienia zestawów.. Ale nie wiem jakiej firmy i ile kosztują. 
JK (2017/01/13 15:40)

kedzio


Ja się zastanawiam, co ci ludzie z tego wędkarstwa robią! To już odległości rzutów laserem mierzyć trza? Panie zmiłuj się nad nami!
  (2017/01/13 23:06)

kedzio


Wizja nowoczesnego wędkarza:

Przyjechał Hammerem. Rozstawił namiot z 8 sypialniami, i trzema łazienkami. Ustawił antenę satelitarną, podłączył ogniwa fotowoltaniczne. Poustawiał czujniki ruchu, podczerwieni, ultrafioletu, plazmy, zalogował się w systemie bezpieczeństwa na laptopie. Porozstawiał działka samoreagujące, podłączył do systemu wczesnego ostrzegania. Laserem zmierzył odległość do drugiego brzegu. Postawił srajpody i inne cuda, położył samowyrzucające i samozacinające wędki. Wezwał z bagażnika zanętową łódź samonaprowadzającą się. Czujniki biochemiczne i fizyczne podały mu optymalny skład superzanęty, robot namieszał odpowiednią ilość i załadował do łódki. Satelity NASA namierzyły rybę, i poszłooooo! Oczywiście wszystko obserwował dron z kamerami dziennymi i nocnymi, oraz termowizyjnymi. Centralny system powiadamiania o braniach uroczym, dziewczęcym głosem zameldował o braniu. Kołowrotki automatyczne dokonały perfekcyjnego holu. Robot podbierakiem z kevlaru podjął rybę i automatycznie zmierzył. Wędkarz wydał polecenie - "wypuść". Robot odkaził ranę, i wypuścił. Oprogramowanie zapisało w arkuszu kalkulacyjnym dane ryby, a program pocztowy wysłał "emalię" do PZW. Raaaadość! Raadość jak po użyciu pasty "Sensodyne".



Wrócił do domu... uświadomił sobie, że nie widział ani jednego ptaka, nie słyszał żadnych treli, Nie czuł na twarzy wiatru nie pokąsały go komary, bo się zabezpieczył... nagle pomyślał, że kupi sobie najnowszy hit! - zdalny system wędkarski " Home Fishing", który wszystko sam ogarnie i prześle mu zdjecia złowionych ryb, które obejrzy sobie w domu, przy filiżance kawy przygotowanej przez robota, nie wstając z fotela.


PDK.


  (2017/01/13 23:50)

pakul1206


Kedzio takie czasy, też mam wrażenie że w kwestii wędkarskiej ewolucji zszedłem dopiero z drzewa i stoję na skraju lasu :) Ale jakoś mi z tym dobrze :) (2017/01/14 01:54)

JKarp


Ja się zastanawiam, co ci ludzie z tego wędkarstwa robią! To już odległości rzutów laserem mierzyć trza? Panie zmiłuj się nad nami!
 
Nie rzutu a wywózki na WCC - mistrzostwa świata karpiarzy. Nie wiem dlaczego i z czego to wynika ale jest ograniczenie odległości postawienia zestawu.
JK (2017/01/14 08:34)

kedzio


Kolego Januszku. Padło pytanie. Ja nie potrafię odpowiedzieć na nie jednoznacznie. Ale czytając takie pytania, wyciągam wniosek, że niedługo serio będziemy łowić z kanapy przed telewizorem. Już nie ma żadnego romantyzmu. Młodsze pokolenie musi mieć na tacy podane nazwy i symbole wędzisk do każdej, najdrobniejszej wariacji metodologicznej. Oni nie wpadną na nic bez instrukcji krok po kroku. Pytania, które padają na tutejszym forum zwalają z nóg. Taki jeden z drugim nie pójdzie do sklepu, na bazar, nie pojedzie kilka kilosów do innego miasteczka, by pomacać, powąchać, oblukać kijaszek, sprawdzić czy w łapce leży.... oni piszą na forum pytania - "jaki picker na taki a taki staw, na taki czy tam inny gatunek ryby, za 100 złotych.". Kuźwa musisz mu napisać markę, symbol, wymiary, parametry... a on kliknie na Aledrogo i już ma wymarzony kij. Zaraz potem zapyta na forum, jaki kołowrotek na "leszcza", jaki na okonia, jaką żyłkę.... Ku*wa! Ludzie! Tak się zdobywa doświadczenie?!

I jeszcze te gadżety! Elektronika, dalmierze, sensory, radia, radary, rakiety, helikoptery i drony, łodzie podwodne, czujniki, fotele z masażem i samj*by! Dyć to już normalnie sięga absurdu! 


Ja niejednokrotnie, w zależności od warunków położę pickera na klasycznych podpórkach i powieszę staromodną bombkę, albo nawet kawałek gałązki. Ale taki jeden z drugim, jak czegoś zapomni w domu, jak się warunki zmienią, to se nie poradzi, bo on musi mieć kij do każdej zasranej wariacji! Jezus! A jak tak ma tylko feeder leszczowy, a zaczną żerować liny, broń Boże kapry?! Jak on to na ten leszczowy kij będzie łowił?!

Januszu, ja zwyczajnie zraszam fotel czytając niektóre tutejsze pytania, bo nigdy w życiu nie zdarzyło mi się podobnego zadać. Ja idę w odpowiednie miejsce, pomacam kilkadziesiąt kijaszków i wiedząc ile mam na to kasy - kupuję. Czasem poproszę o pomoc w sklepie. I tak się utrwala własne predyspozycje i wymagania. Tak się zdobywa minimum doświadczenia.




  (2017/01/14 09:51)

JKarp


Oczywiście, że z Tobą zgadzam. 
Jak Ci powiem, że sa specjalne patyczki do zmierzenia odległości to co powiesz ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=mt1wUqrftBM
JK (2017/01/14 10:04)

kedzio


Starą, harcerską metodą też da się zmierzyć odległość, niestety nie będzie to dokładność do centymetra. Ale nie rozumiem, po jakiego wała ktoś ma mierzyć odległość zestawu od brzegu z taką dokładnością. Pokonał mnie ten temat.
  (2017/01/14 10:34)

tommy4


Dyskusja panów na temat dalmierzy jest fascynująca po prostu.
Ale skąd u panów przekonanie,ze autor wątku chce tego sprzętu używać w wędkarstwie?
I cała misterna dyskusja bez sensu jakby.
  (2017/01/14 10:40)

kedzio


Ja głupi myślałem, że to forum wędkarskie, a nie budowlane! No dzieki, żeś mie kolego naprostował! Fakt, jest to w dziale Hydepark... mój błąd.

Januszu, ja siem wycofujem!
  (2017/01/14 11:13)

u?ytkownik26223


Są dalmierze z zasięgiem nawet i 1900m tylko cena dość wysoka bo ok 10.000 zł tysięcy zł.dokładność takiego Dalmierza to około 0,3-1m

Natomiast dalmierz  100-250m zasięgu to koszt około 500-1000 zł.


https://www.trotec24.pl/urzadzenia-pomiarowe/planowanie-i-pomiar/dalmierze?rc=bcec203717&gclid=CjwKEAiAtefDBRDTnbDnvM735xISJABlvGOvBLskrFR3epqPNRIPEaRzqsr3YLfMysCter9sJ7g7cRoCihLw_wcB#

https://www.mierzymy.pl/14-dalmierze-laserowe

http://allegro.pl/przyrzady-miernicze-dalmierze-110192
  (2017/01/14 11:31)

JKarp


Dyskusja panów na temat dalmierzy jest fascynująca po prostu.
Ale skąd u panów przekonanie,ze autor wątku chce tego sprzętu używać w wędkarstwie?
I cała misterna dyskusja bez sensu jakby.
 

Fascynujące jest to, że autor wrzuca temat bez uścislenia co jest nader często tu praktykowane. 
Oczywiście o tym, że mógłby się odezwać i uściślić już nie wspoimnam.
JK (2017/01/14 11:38)

kedzio


Ja myślałem, że chce mierzyć "wewnątrz" np namiotu karpiowego, ale i na zewnątrz! :)
  (2017/01/14 12:02)

domin77


Do takich rzeczy jakie napisałeś tobie nie potrzebny jest zwykły dalmierz,a raczej niwelator czy coś w podobie ,urządzenie geodezyjne,gruba kaska potrzebna (2017/01/18 20:56)