Daiwa Widow

/ 4 odpowiedzi
Witam,
mam taki problem, bo chce sobie kupic karpiowke "Daiwa Widow" i uzywac ja jako zywcowke na trupka na sandacza. Bede nia lowil na rzece Maas w Holandii, jest to rzeka o duzym uciagu. Moj problem polega na tym, ze nie wiem do ilu lbs wybrac ta karpiowke, do 3,5 czy 4,5 lbs. Nie wiem czy taka wedka do 3,5 lbs wytrzyma ciezarek o gramaturze 100-120g + trupka np. 10 cm plotke (taki trupek tez sporo wazy), a boje sie ze ten blank od tej drugiej wedki do 4,5 lbs bedzie duzo przegrubiony. Co wy byscie mi polecili? Mieliscie stycznosc z tymi wedkami? Moze doradzilibyscie mi jakas inna wedke?

u?ytkownik158065


Witam,
mam taki problem, bo chce sobie kupic karpiowke "Daiwa Widow" i uzywac ja jako zywcowke na trupka na sandacza. Bede nia lowil na rzece Maas w Holandii, jest to rzeka o duzym uciagu. Moj problem polega na tym, ze nie wiem do ilu lbs wybrac ta karpiowke, do 3,5 czy 4,5 lbs. Nie wiem czy taka wedka do 3,5 lbs wytrzyma ciezarek o gramaturze 100-120g + trupka np. 10 cm plotke (taki trupek tez sporo wazy), a boje sie ze ten blank od tej drugiej wedki do 4,5 lbs bedzie duzo przegrubiony. Co wy byscie mi polecili? Mieliscie stycznosc z tymi wedkami? Moze doradzilibyscie mi jakas inna wedke?


3,25-3,5 będzie ok (2014/03/27 23:04)

Izeron


Dziekuje za odpowiedz. A jaki maxymalny wyrzut osiagnie taka wedka do 3.5lbs, zeby jej nie zlamac? I czy ona jest duzo mieksza tzn. sie szybciej wygina niz wedka do 4.5 lbs. Bo na sandacza chyba jest lepiej jak jest sztywniejsza. Tylko ze taka sztywniejsza nie zarzuce tak daleko jak mieksza, czy mi sie tylko tak wydaje? (2014/03/28 08:26)

u?ytkownik158065


Dziekuje za odpowiedz. A jaki maxymalny wyrzut osiagnie taka wedka do 3.5lbs, zeby jej nie zlamac? I czy ona jest duzo mieksza tzn. sie szybciej wygina niz wedka do 4.5 lbs. Bo na sandacza chyba jest lepiej jak jest sztywniejsza. Tylko ze taka sztywniejsza nie zarzuce tak daleko jak mieksza, czy mi sie tylko tak wydaje?


Daiwa black widow to kij  miękki, półparabolik stworzony do wywózki lecz  jednocześnie ma duży zapas mocy i 3,5 lb rzucisz dosyć daleko, jak daleko zależy od umiejętności ale 100metrów na pewno bez problemu.To jak się kij wygina zależy od akcji wędziska jedna będzie miała 3lb a będzie twardsza  od innej  3,5lb, biorąc pod uwagę zaś ten sam model kija często tak jest że nim więcej lb tym  kij jest twardszy. Co do rzutów to dalej rzuca się wędziskiem twardym o akcji szczytowej niż miękkim parabolikiem. (2014/03/28 11:44)

Izeron


A moglbys mi doradzic jakas karpiowke o szybkiej akcji szczytowej w granicach 250zl? (2014/03/28 14:45)