Czy warto jechać na nocne wędkowanie w maju?

/ 4 odpowiedzi
Witam.Mam pytanko warto się udać w na nockę w maju jeśli tak to na jakie ryby się przygotować jaka przynęta i jaka zanęta? 
Wędkować będę na zalewie o gł max 1,5m ryby jakie tam występują głownie z drapieżnych szczupak,sandacz, zdarzają się spore okonie,sum, węgorz a z białej ryby to leszcz,płoć,lin, karp,krąp i niby jaź.
Planuje do zmierzchu zapolować na jakiegoś Szczupłego i tu pytanie czy jest jakas szansa nocą złowić Szczupaka?
Czy może lepiej zmienić zestaw na feedera i spróbować połowic leszcze,liny choć nigdy nie udało mi sie złapać lina na tym zbiorniku ale podobno są i to nie male zdarzają się sztuki nawet kg ale to rzadkość.
Jeszcze jedno czy może jednak zmontować zestaw pod węgorza na jednej wędce,gnojaczki a na drugiej filecik czy jednak węgorza sobie odpuścić o tej porze roku?

Proszę o pomoc na jaka rybę najlepiej się ustawić.
Pozdrawiam!
nata


Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie wszystko zależy od danego zbiornika. Znam takie gdzie w nocy można liczyć wyłącznie na suma, sandacza czy węgorza a są i takie gdzie z powodzeniem w nocy połowisz białą rybę. Obecnie mam za sobą dwie nocki gdzie łowiłem leszcze, płotki, karpie. Co do nocnego szczupaka to się nie wypowiadam gdyż nigdy nocą go nie złowiłem.

Natomiast jeśli chodzi o węgorza to od końca kwietnia można z powodzeniem się na niego ustawiać, węgorz zazwyczaj rusza się po tarle płotek. W tym okresie węgorza można trafić nawet w dzień.

(2013/04/29 12:56)

adler


Dla przypomnienia, by ktoś się nie zagalopował.

• Węgorz okres ochronny: od 15 czerwca do 15 lipca


• Węgorz wymiar ochronny: do 50 cm

• Węgorz dobowy limit połowu: 2 szt.

• Węgorz rekord Polski: 6,4 kg (Wiadomości Wędkarskie), 116 cm – 2006 r. (Wędkarski Świat)

http://www.wedkuje.pl/ryby,wegorz,5246

(2013/04/29 13:46)

u?ytkownik116538


Ja się ściemni to jedną wędkę z filetem na węgorza a drugą może na linka albo na leszcze z kukurydzą. (2013/04/29 17:19)

antekryby


ja radziłbym się wybrać, jak na noc to moim zdaniem najlepiej na karpia i węgorza:) (2013/04/29 18:57)