Czy mogę już łowić?

/ 10 odpowiedzi
Witam na zbiorniku, na którym łowię (Poraj) był wprowadzany zakaz ,a mianowicie zakaz spinningowania od 1 stycznia do 31 maja. W związku z tym zadam pytanie. Czy mogę łowić już w sobotę(31 maj) gdy 1 czerwiec jest w niedziele ? Od miejscowego wędkarza słyszałem, że z racji tego że 1 wypada w niedziele to zakaz jest skrócony o 1 dzień i można łowić już w sobotę. 



   Z góry dziękuje.
Bernard51


Dobrze znajomy Ci podpowiedział możesz łowić od godz. 00,01 w sobotę. (2014/05/30 20:28)

wrobel28


Dzięki, a więc jutro spokojnie ide na rybki ;) (2014/05/30 21:04)

u?ytkownik26223


Dobrze znajomy Ci podpowiedział możesz łowić od godz. 00,01 w sobotę.




Żartujesz Bernardzie??

Przepis mówi wyraźne:o dniu ustawowo wolnym od pracy ,a sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy a więc zakaz nie zostaje skrócony Poza tym według mnie (a wydaje mi sie że sie nie myle)  w regulaminie mowa o okresie ochronnym dla danego gatunku ryby
  1. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.
a nie o zakazie wędkowaniawrobel28 zrobisz jak zechcesz ale ja bym nie ryzykował,trafisz na strażnika-służbiste i możesz mieć kłopoty. (2014/05/30 21:30)

u?ytkownik32263


Dobrze znajomy Ci podpowiedział możesz łowić od godz. 00,01 w sobotę.

ŹLE! ŹLE! ŹLE!


Beniu nie wprowadzaj chłopaka w błąd! Sobota w Polsce NIE JEST DNIEM WOLNYM!!! Zatem skoro zakaz jest do 31.05 to znaczy włącznie z sobotą. Gdyż tylko dni wolne ustawowo skracają okresy ochronne. PS. Tak na czasie, sandacza też łowimy od niedzieli godziny 00.01...

Edit: Trafił się czeski błąd:)
(2014/05/30 21:35)

zibik33


J.w. , dzwoniłem w tej sprawie do PZW i dotyczy to tylko okresów ochronnych, no i sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Więc łowimy od niedzieli jeżeli okres ochronny się kończy w sobotę 31.05.2014r. Na zbiornikach wyłączonych z wędkowania do 31.05. całkiem to nie ma znaczenia i nigdy się ten okres nie skraca o dzień ustawowo wolny od pracy, np. gdyby 31.05 przypadał w niedzielę (2014/05/30 22:04)

Zibi60


Od wędkarza, albo na forum. Na takie wątpliwości są tutaj odpowiedzi - http://www.pzw.org.pl/19/ (2014/05/30 22:15)

Bernard51


"Z powodu wielu niejasności związanych z rozpoczęciem sezonu sandaczowego informujemy, że sobota, nie jest dniem USTAWOWO wolnym od pracy i rozpoczynamy łowienie drapieżnika od niedzieli 1 czerwca. Od niedzili 01.06 jest możliwość łowienia z łodzi na zbiorniku Poraj...."

A to walnąłem byka, to żadna sobota nie jest dniem ustawowo wolną od pracy, to za Gierka już były przecież. Skoro nie jest dniem wolnym od pracy, czy  ktoś próbował pokryć sobotę urlopem wypoczynkowym??

 Następny paradoks naszej wywalczonej demokracji !!,

(2014/05/30 22:31)

wrobel28


Trudno poczekam do niedzieli. Ale bardzo dziękuje za inf bo mógłbym mieć kłopoty (2014/05/30 22:41)

Zibi60


"Z powodu wielu niejasności związanych z rozpoczęciem sezonu sandaczowego informujemy, że sobota, nie jest dniem USTAWOWO wolnym od pracy i rozpoczynamy łowienie drapieżnika od niedzieli 1 czerwca. Od niedzili 01.06 jest możliwość łowienia z łodzi na zbiorniku Poraj...."

A to walnąłem byka, to żadna sobota nie jest dniem ustawowo wolną od pracy, to za Gierka już były przecież. Skoro nie jest dniem wolnym od pracy, czy  ktoś próbował pokryć sobotę urlopem wypoczynkowym??

 Następny paradoks naszej wywalczonej demokracji !!,



Bernardzie sobota jest DODATKOWYM dniem wolnym od pracy, a zapis mówi o dniu USTAWOWYM
Pozdrawiam Zbyszek (2014/06/01 06:54)

Bernard51


Bernardzie sobota jest DODATKOWYM dniem wolnym od pracy, a zapis mówi o dniu USTAWOWYM
Pozdrawiam Zbyszek


Co prawda od 98r nie pracuję już zawodowo więc nie jestem na bieżąco. Ale też nie rozumiem co oznacza formuła "Sobota jest dodatkowym dniem wolnym od pracy"??
Domyślać się mogę że wymyślono to po to aby pracodawca mógł przymusić nas do pracy w sobotę nie płacąc dodatku za dzień "ustawowo wolny od pracy".
Ale dlaczego autor zapisu w RAPR powielił ten lapsus zmieniając dzień wolny od pracy na ustawowo wolny od pracy??
(2014/06/01 07:20)