Czy bobry żywią się rybami ?

/ 143 odpowiedzi / 13 zdjęć
kazik


Co to są żwirowiska .  Sztuczne zbiorniki powstałe na wskutek działalności człowieka , pozbawione próchnicy , naturalnego podłoża pozwalającego na normalne rozwijanie się drobnych organizmów . Brak , lub mała ilość tych organizmów powoduje głód i brak  ryb . Brak pokarmu to i ryb mniej , jak go jest dużo to i ryby mają większe szanse na przeżycie i jest ich więcej .

 Bobry to drewno , te pierwsze drzewka wprowadzają do wody i bakterie , pierwotniaki i skorupiaki żywiąc się nim zwiększając swoją liczebność , a jednocześnie przyczyniają się do zwiększenia ryb  . W to miejsce mając próchnicę z rozkładającego się drewna  rosną następne drzewa , krzaki i tak w końcu przyroda wyrównuje sobie te straty . Tak radzi sobie przyroda z tym co przyroda zniszczy .

 

Nie zgodzę się z tym że nadrzędnym dobrem jest bezpieczeństwo ludzi , bo czy ktoś osiedlając się na takich zalewowych terenach pomyślał choć trochę co może być , czy nie był świadomy że tu rządzi rzeka , a nie człowiek . Kto tak naprawdę zagwarantuje że te miejsca będą zawsze bezpieczne . Nikt , bo różnego rodzaju kataklizmy mogą nawiedzić te miejsca i wały choć by nie wiem jakie szczelne i wysokie nie uchronią tych miejsc przed zalaniem . To są tereny może i żyzne , ale nie dla osiedlania się i zawsze będą zagrożeniem i o tym ci wszyscy co tam pobudowali się powinni pamiętać .

 Podobnie jak na wulkanach ludzie żyją i budują się , ale nikt nie zagwarantuje bezpieczeństwa i że człowiek jest tam najważniejszy, choć by spokój trwał i stulecia .

Powodzie były są i będą i to jest natyra całej planety .

Współżycie ludzi i zwierząt powinno być takie , że człowiek nie wkracza na tereny zwierząt , a zwierzęta na tereny ludzi . Inaczej to się nie da pogodzić i przeważnie słabszy musi ustąpić , lub zginąć .  Przy obecnym rozwoju i zachłanności człowieka , tym co ginie są zwierzęta , rośliny i cała przyroda . (2011/12/12 20:36)

u?ytkownik97432


Jak już wspomniałem wcześniej mało mam tobie do powiedzenia oprócz kilku inwektyw które dyplomatycznie pominę by nie dawać dyktatorowi tego forum podkładki do udzielenia mi bana przez kogoś takiego jak ty. Mój stosunek do ciebie jest wyjątkowo pogardliwy i to powinno ci wystarczyć. Nic więcej nie muszę mówić. Masz przerost elokwencji nad inteligencją o czym świadczą te twoje terminy których znaczenia sam nie znasz do końca. Możesz sobie myśleć o mnie co chcesz, bo któż by traktował poważnie zwały liter wylewane przez ciebie na forum?! Obojętnie jak mądrze nie starałbyś się pisać zawsze wyjdzie ci z tego pompatyczna, nadęta tyrada której nikt nie będzie czytał, najwyżej przeleci po łebkach. Rozmowa z tobą nie jest żadną przyjemnością więc wybacz że w tej chwili zakończę ją i oddam się odpoczynkowi przed nadchodzącym, ciężkim dniem. Poczytaj sobie na dobranoc w Wikipedii albo gdzie tam zasysasz te swoje mądrości co to znaczy  "nadęty bufon" i "encyklopedyczny zboczeniec".

Śpij dobrze aspołeczny męczywodo.

(2011/12/12 22:08)

u?ytkownik97673


Dlaczego boisz się bana ? Przecież to nic takiego ! To fraszka ,  którą przyjmuje się całkowicie "na chłodno " i bezboleśnie. Nie jesteśmy małymi dziećmi - aby bać się "czegoś takiego ". Przecież to tak jakbyś bał się ciemności , a nie stwierdzono by , fobii ( czyli zaburzeń nerwicowych ) na tym punkcie . Podejście twoje do procesu banowania jest dla mnie niezrozumiałe , bardziej niźli pretensje jakie rościsz względem bobrów ... Niech banują ile wlezie , jeżeli mają taki kaprys. Stousnek lękliwy  , nastawienie pełne respektu wobec  osoby odpowiedzialnej za udzielanie "bana " bardziej mnie śmieszy niż przeraża . Jednakże jest coś co mnie wkurza najbardziej , mianowicie  - gdy ktoś napisze coś co z niewiadomych względów wzbudza w banologach  ( specjalistów od bana ) zazdrość - taki wpis jest natychmiast usuwany . Tego LennieSmall - nie lubi a na dodatek  nie potrafi się z tym pogodzić. Lubię po prostu społeczną sprawiedliwość i równe prawa dla wszystkich. (2011/12/12 22:21)

u?ytkownik97432


No zdziwiony jestem poniekąd, ale i zadowolony. Ze tak nie poleciałem! No no! (2011/12/13 15:34)

bodzinski


 UWAGA UWAGA AHTUNG AHTUNG BOBRY TRZEBA TĘPIĆ  BO TO GWAŁCICIELE JEŚLI KTOŚ CHCE DOWODÓW PROSZE OBEJRZEĆ FILMIK ZAMIESZCZONY PONIŻEJ
http://www.youtube.com/watch?v=cIXRq8Err7A (2011/12/13 15:38)

bodzinski


http://www.youtube.com/watch?v=KXNP_zyaNzE&feature=related
 a tu lepsza jakość (2011/12/13 15:39)

ryukon1975


Zrobiłem dziś fotkę dla niedowiarków.Patrzcie czym się żywią bobry.:) (2011/12/14 14:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik97432


Co ty?! Bobry to ryby żrą! Bez to są takie mądre i maja zdrowe zębiska i błyszczące futro! Z samej celulozy by tak nie miały! (2011/12/14 16:50)

bluehornet


Taaak - a ich ulubioną potrawą jest karp po grecku i śledź w śmietanie !!!

No i obowiązkowo seta do tego - bo rybka lubi pływać !!!

A wydry w ramach diety " wsuwają " koniczynę i lucernę , a i owsem nie pogardzą w ostateczności !!!

K...a mać - co ja piszę ???!!!
(2011/12/14 17:00)

u?ytkownik97432


Prawdę piszesz. Te wydry to łobuzy są.  (2011/12/14 17:07)

ryukon1975


Jutro nad rzeką zrobię wyraźną fotkę tego co naprawdę jedzą bo tu nie widać.Jednak te drzewa przewróciły w tym celu by się do tego dobrać. (2011/12/14 17:14)

u?ytkownik97432


O widzisz! Pewnie w tych pniach białko robacze wyczuły. (2011/12/14 17:19)

ryukon1975



O widzisz! Pewnie w tych pniach białko robacze wyczuły.





Tak! O białko im chodziło.Bociany miały tam gniazdo.I ci drapieżcy bobrowi podgryźli drzewo,po czym zjedli jajka i bociany,przegryzając gniazdem. (2011/12/14 17:29)

Diablo


he he

Słyszałem ze jeśli organizm bobra potrzebuje białka taki bóbr potrafi wchłonąć strażnika (2011/12/14 19:17)

kazik


Po tym zdjęciu wnioskuję że to drzewo , a raczej krzaczor jest wierzbą , lub osiką .

Widać  jeszcze że wcześniej już było przycinane przez bobry , lub człowieka , bo miały już odrosty .Więc wnioskuję że to co bobry zetną za rok , czy dwa odrośnie jeszcze bardziej zakrzaczone .

W tym żadnej szkody dla środowiska nie widzę . A że bocian był nie ostrożny i podlazł pod ząb  to i bociana posmakowały przy okazji(żart) . Z reguły bobry ścinają prawie wszystko w odległości dziesięciu metrów od wody , nie dalej . Jednak te tereny tak dużo mają wilgoci że drzewa  albo giną z zalania i nadmiernej wilgoci  , albo szybko odrastają (zależy od gatunku). Zresztą jak by nie odrastały to bobry by głodowały i musiały by przenieść się gdzie indziej , a tak z reguły nie ma  . (2011/12/14 19:20)

ryukon1975


Po tym zdjęciu wnioskuję że to drzewo , a raczej krzaczor jest wierzbą , lub osiką .

Widać  jeszcze że wcześniej już było przycinane przez bobry , lub człowieka , bo miały już odrosty .Więc wnioskuję że to co bobry zetną za rok , czy dwa odrośnie jeszcze bardziej zakrzaczone .

W tym żadnej szkody dla środowiska nie widzę . A że bocian był nie ostrożny i podlazł pod ząb  to i bociana posmakowały przy okazji(żart) . Z reguły bobry ścinają prawie wszystko w odległości dziesięciu metrów od wody , nie dalej . Jednak te tereny tak dużo mają wilgoci że drzewa  albo giną z zalania i nadmiernej wilgoci  , albo szybko odrastają (zależy od gatunku). Zresztą jak by nie odrastały to bobry by głodowały i musiały by przenieść się gdzie indziej , a tak z reguły nie ma  .



Kolego Kazik mi tego tłumaczyć nie musisz.Ta rzeka to mój drugi dom.Nie pisałem nigdzie że bobry wyrządziły jakąś szkodę.Ja wiem jak szybko rosną te wierzby,nawet bobry nie nadążają ich wycinać. (2011/12/14 19:27)

kazik


To w czym widzisz problem . Ja tu nie widzę problemu . Może to i nie estetycznie wygląda , ale czy nam ludziom ma się to wszystko podobać co stwarza natura . Do tej pory , kiedy człowiek nie wkroczył to wszystko jakoś utrzymywało się . Ryb było mnóstwo zwierząt i każdy miał swoje miejsce i miał co jeść . (2011/12/14 19:45)

ryukon1975


To w czym widzisz problem . Ja tu nie widzę problemu . Może to i nie estetycznie wygląda , ale czy nam ludziom ma się to wszystko podobać co stwarza natura . Do tej pory , kiedy człowiek nie wkroczył to wszystko jakoś utrzymywało się . Ryb było mnóstwo zwierząt i każdy miał swoje miejsce i miał co jeść .



Nie widzę żadnego problemu.
Pokazałem tylko pytającemu czym się żywią bobry (przynajmniej u mnie :)). Przewracają krzak czy drzewo i jedzą korę z młodych gałęzi.Niestety ale jak przeczytać wątek od początku to wielu wędkarzy nie ma pojęcia o życiu bobrów.Stąd też padło pytanie



Czy bobry żywią się rybami?



Trzeba niektórym pomóc.
Jeśli chodzi o bobry to mi w niczym nie przeszkadzają.Wszystko co robią np.te przewrócone krzaki sprawia że okolice rzeki wyglądają naturalnie a nie jak sztuczna rynna wykopana przez człowieka.Ja lubię bobry i pisząc to nie żartuję. (2011/12/14 20:04)

kazik


To przepraszam , musiało mi się coś pomylić czytając wcześniejsze wypowiedzi i źle skojarzyłem . (2011/12/14 20:18)