Czosnek jako dodatek do zanęty wędkarskiej

/ 32 odpowiedzi / 2 zdjęć
Haryyy5


Widzę że pojawiło się parę opinii jakim to cudem ten śmierdzący czosnek może działać. Otóż duże leszcze mają w układzie pokarmowym jakieś robaki, które czosnek skutecznie usuwa. Dlatego jest to zapach selektywny, na duże sztuki, które pobierają go jak lekarstwo. Czytałem o leszczach, natomist podejrzewam że u innych gatunków również występują podobne problemy, przez co i tutaj czosnek może się sprawdzić.  (2016/08/30 09:33)

JKarp


Kozieradka to naturalny lek i ryby idealnie go wyczuwają i też obojętnie nie przepłyną jeśli jest w zanęcie lub przynęcie :-)
JK (2016/08/30 09:37)

pstrag222


Kozieradka to naturalny lek i ryby idealnie go wyczuwają i też obojętnie nie przepłyną jeśli jest w zanęcie lub przynęcie :-)
JK

Napiszę tak kozieradka tak zachwalana przez wielu , w tym roku wógóle się u mnie nie sprawdziła, ale wiadomo co łowisko to inne przyzwyczajenia ryb.
Ale czosnek działa fenomenalnie .
Mam zamiar na wekendzie jeszcze nostrzyk przetestować


Harry , a może po prostu ryby się przeźiębiły i dlatego czosnek zażerają :)))) (2016/08/30 09:46)

u?ytkownik26223


Z tym czosnkiem byłbym ostrożny.

Lat temu naście naczytałem się o cudownym działaniu czosnku w zanęcie na duże Leszcze.


Wypróbowałem ...... i spier@#%$łem sobie (i koledze ) łowisko.





zrobiłem ze 3 kilo tej "czosnkowej zanęty" (użyłem czosnku granulowanego) .Przyjechaliśmy na ryby w piątek po południu.Przez 2 doby nie mieliśmy brania (sory kolega 2 płotki złowił) Dopiero w poniedziałek kupiliśmy normalną zanętę i zaczęły się brania.


Dodam że wędkarze kilka metrów dalej połowili w tym czasie kiedy my jak te c... czekaliśmy na brania.





Od tego czasu jestem ostrożny jeśli chodzi o zapachy. (2016/08/30 11:41)

notaki


Zdarza mi się stosować czosnek, ale wyłacznie do przynęty, nigdy do zanety.
Byc może "co za dużo to i swinia nie zje".
  (2016/08/31 17:06)

u?ytkownik102837


Czosnek to świetny dodatek i to nie tylko na leszcze ale i karpie. Szczególnie o tej porze roku. http://www.wedkarstwofeederowe.pl/2016/01/jak-zrobic-skuteczna-zanete-mix-do.html (2016/10/10 19:58)

ogtw


Czubata łyżeczka czosnku granulowanego, pół kilo bułki tartej, pół kilo rozdrobnionych płatków kukurydzianych. Po takiej zanęcie wyciągam leszcze a wędkarze obok, niemal same płotki. Przy rozdrabnianiu płatków kukurydzianych trzeba się trochę napracować. (2016/10/10 20:23)