Czekamy na lód

/ 14 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam jestem z lublina pracuje w hurtowni elektrycznej ,po pracy interesuje sie systemami zabespieczen i monitoringiem a w wekendy jeżdze z kolegami na jeziora pojezierza włodawsiego jest tu pare malowniczych jezior,zimą organizujemy zawody podlodowe ,polecam zbiornik Budzyń koło krasnika ,a to kilka fotek

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Mam nadzieję, że nie będzie i podobnie jak w ubiegłym roku będę mógł rozpocząć sezon już w lutym... ;-) (2016/12/12 16:30)

Majster 81


Niechaj mrozi, jak zima to zima. Podlodówki już w pełnej gotowości. (2016/12/12 17:30)

piotr 0206


Ja osobiście pod lodem nie łowię.Ale niech mrozi ku uciesze innych.
Dzisiaj u mnie już przymroziło.Było -6 st. (2016/12/13 09:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zielony401


Do szczęścia potrzeba tak niewiele.10 cm zamarznietej wody!!! :) Wiem że drażni poranne skrzybanie szyby ale niech mrozi:) (2016/12/13 20:38)

Iras1975


Ja osobiście pod lodem nie łowię.Ale niech mrozi ku uciesze innych.
Dzisiaj u mnie już przymroziło.Było -6 st.

No ja też pod lodem nie łowię, ale z lodu, to co innego. Uwielbiam wędkowanie z lodu... to zajęcie dla najtwardszych. :) (2016/12/16 23:27)

Przemas83


Może faktycznie jest to zajęcie dla najtwardszych , ale nie obawiasz się Iras że na twoim łowisku gdzie łowisz piękne okonie , nie zabraknie kiedyś pięknych okoni? Ja mam takie zdanie że akurat dla tego gatunku łowienie z lodu przez wyspecjalizowanych wędkarzy stanowi największe zagrożenie , krótko mówiąc rzeź okoni na pierwszym lodzie. Kiedyś już zwróciłem uwagę na ten temat na forum..... dla forumowiczów którzy śledzą scenę youtuberską, zachęcam do obejrzenia materiału nakręconego przez Sebę na targach w Lublinie , gdzie pytał  co by było gdyby.....i tylko jeden rozmówca zwrócił uwagę na to że zakaz łowienia ryb metodą podlodową może być jednym ze sposobów na polepszenie stanu. (2016/12/17 15:48)

Iras1975


Może faktycznie jest to zajęcie dla najtwardszych , ale nie obawiasz się Iras że na twoim łowisku gdzie łowisz piękne okonie , nie zabraknie kiedyś pięknych okoni? Ja mam takie zdanie że akurat dla tego gatunku łowienie z lodu przez wyspecjalizowanych wędkarzy stanowi największe zagrożenie , krótko mówiąc rzeź okoni na pierwszym lodzie. Kiedyś już zwróciłem uwagę na ten temat na forum..... dla forumowiczów którzy śledzą scenę youtuberską, zachęcam do obejrzenia materiału nakręconego przez Sebę na targach w Lublinie , gdzie pytał  co by było gdyby.....i tylko jeden rozmówca zwrócił uwagę na to że zakaz łowienia ryb metodą podlodową może być jednym ze sposobów na polepszenie stanu.
Gdzieś to widziałem(ten filmik).. Powiem tak.. jak ktoś jest słaby i nie potrafi łowić z lodu, to chce innym zakazać. To typowe zachowanie "psa ogrodnika". Co do okoni w wodach na których łowię, to prędzej wyciągnę kopyta, niż one się skończą. :) A jeśli chodzi o tzw "rzeź na pierwszym lodzie", to dla mnie kolejny mit. Lowię okonie z lodu od ok 2-giej połowy lat 80-tych i na pierwszym lodzie zawsze była studnia i zamarznięte smarki pod nosem. :) Najlepsze wyniki miałem w pełni zimy i przed ostatnim lodem. Łowiłem na jeziorach, żwirowniach, zaporówce, gliniankach i "torficach". Wszędzie było podobnie. Jedyna rzecz, która jest regułą na pierwszym lodzie, to utonięcia naiwnych/niecierpliwych skuszonych "pierwszym lodem". :)

  (2016/12/17 23:29)

kedzio


Tak tak! Czekamy na lód! Bardziej zaś czekam na pierwsze wiadomości o idiotach, dzięki którym znów jakiś strażak lub ratownik zostanie poszkodowany ratując idiotę! Zaufajta mi, już niedługo będzie w TV jeden komunikat za drugim, bo się kretyni po lodzie będą bez zastanowienia i zabezpieczeń pałętać, tak jak ten dziadyga, co na krze ze stołeczkiem do morza płynął. Tak tak! Czekam! No i znów będzie na portalu żałobnie i nastrojowo, będą koledzy świeczki stawiać, pisać kondolencje... Hehe... no czekam, czekam...

  (2016/12/23 06:31)

ryukon1975


Można na to popatrzeć różnie.
Humorystycznie czyli jak napisał Irek ktoś kto myśli inaczej już przy lodzie dostaje czerwoną kartkę żeby się nie rozmnażał zostawiając po sobie niepewnej jakości potomstwo.:)
Lub krótko i naukowo - selekcja naturalna.
Jednak koniec niezależnie od wszystkiego jest zawsze jeden.
Są prawdziwe wypadki na które czlowiek nie ma wpływu ale jednak bezmyślne wejście na lód to chyba nie jest wypadek. (2016/12/23 06:45)

kedzio


90% wypadków nie bierze się z innych przyczyn, niż bezmózgowie. 
  (2016/12/23 07:27)

Askan


Kedzio,uwielbiam wędkowanie z lodu.Jak jesteś zmarzły to wedkuj tylko w lecie.Nie posądzj wszystkich o głupotę bo najwięcej wypadków jest po wódce i narkotykach.Po świętach się wybieram Pozdro (2016/12/23 08:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975


Można na to popatrzeć różnie.
Humorystycznie czyli jak napisał Irek ktoś kto myśli inaczej już przy lodzie dostaje czerwoną kartkę żeby się nie rozmnażał zostawiając po sobie niepewnej jakości potomstwo.:)
Lub krótko i naukowo - selekcja naturalna.
Jednak koniec niezależnie od wszystkiego jest zawsze jeden.
Są prawdziwe wypadki na które czlowiek nie ma wpływu ale jednak bezmyślne wejście na lód to chyba nie jest wypadek.


Lepiej bym tego nie ujął. :) Gorzej, gdy taki delikwent przedłużył już gałęzie drzewa genealogicznego i idiotyczne geny poszły dalej. :( ;)

 

  (2016/12/23 10:29)