Cormoran Bull Fighter VS Dragon Viper fd 830

/ 7 odpowiedzi / 2 zdjęć
Który z tych kołowrotkow wg was bylby lepszy cena jest ta sama ale sprzedawca w sklepie powiedzial ze cormoran raczej lepszy mowil tez ze sam uzywa dragon vipera wiec niewiem dragon ma 5 lat gwarajci a cormoran bodajze 2 Kolowrotka uzywalbym glownie do sandaczy/okoni czasem na szczupaki Ktory z nich posluzylby mi dluzej i nie zawodzil? 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


"Cormoran raczej lepszy ale sam używa Dragona."

Najwyraźniej chce się pozbyć tego Cormorana, dzisiejszy Cormoran tonie ten co 20 lat wstecz. Poleciał mocno w dół z jakością. Weź jeszcze pod uwagę że nie mają serwisu w Polsce i na naprawę czeka się kilka miesięcy. Jego korbka na zatrzask szybko dostanie luzów. (2015/11/05 18:15)

mati604444


Dzięki kolego za odpowiedz chyba zdecyduje sie na tego dragona :) tymbardziej ze 5 lat gwarancji tez chyba swiadczy o jakosci wykonania  (2015/11/05 18:17)

pstrag222


"Cormoran raczej lepszy ale sam używa Dragona."

Najwyraźniej chce się pozbyć tego Cormorana, dzisiejszy Cormoran tonie ten co 20 lat wstecz. Poleciał mocno w dół z jakością. Weź jeszcze pod uwagę że nie mają serwisu w Polsce i na naprawę czeka się kilka miesięcy. Jego korbka na zatrzask szybko dostanie luzów.
A guzik prawda , że korbka na zatrzasku dostaje luzu:)

(2015/11/05 18:43)

kuba097


Też używam Dragona, kołowrotek nawet spoko, hamulec działa jak należy, czasami coś zaczyna szumieć przy zwijaniu żyłki nie wiem dlaczego. (2015/11/06 10:08)

ogtw


Moim zdaniem jak szumi, to znaczy łożysko pracuje i jest do wymiany. (2015/11/06 11:31)

nocnytramwaj


cześć.
posiadam dwa cormorany: bull fightera 5AI w ver. 1500 i ver. 3000 - kołowrotków używam od trzech sezonów. Jest to sprzęt mocno budżetowy (59 zł i 89 zł) wiec ma swoje ograniczenia. Niemniej jednak są to dobre kręciołki i jak odpowiednio  o nie zadbasz po sezonie będą działać. 


Główne wady:
luz na korbce (od nowości) - patrz cena kołowrotków:)
luźny bolczyk trzymający szpulę
szpula też ma delikatny luz (ale to trzeci sezon)
Inne cechy:
nawijanie żyłki poprawne
kabłąk przyzwoity
hamulec działa poprawnie

Bull fighter 1500 zaliczył karpia 3 kg (żaden wyczyn...:), jednak jest to dosyć filigranowy kołowrotek - docelowo był podpięty pod carb-o-stara 3.60 5-25 - lekki spławik). 
Ver. 3000 używałem pod feedera i krótką chwile na spiningu (więc trochę się napracował).


Podsumowując:
w tym przedziale cenowym rewelacji nie znajdziesz, mimo swoich wad jest to dobry kręcioł.
Po trzech sezonach na chodzie - może to zasługa lekkiej ręki:) i dbałości o sprzęt:)
W necie znajdziesz sporo krytyki na  CORMORANA - u mnie się sprawdza.


Pozdrawiam,
nocnytramwaj





(2015/11/06 15:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.