Co na szczupaki? Zestaw do 300 zł.

/ 15 odpowiedzi
Chciałbym żeby mi ktoś pomógł i podpowiedział jaki zestaw będzie dobry na początek do połowu szczupaków? Cena do 300 zł.
dawidmalkowicz


Poszukaj na internecie są super oferty i nawet gwarancje dają. Ja sobie kupiłem w sklepie taki do 180zl i jest bardzo dobry cały sprzęt shimano alivio żyłka z kongera i jak narazie to ładnie śmiga. Dobrze sobie wybierz to twoj sprzet twoja decyzja i "połamania tego kija na bardzo dużej rybce" (2011/06/21 16:45)

szymbor


Shimano Alivio to moim zdaniem najlepszy wybór na szczupaka jak na takie pieniądze ... łapałem nim szczupaki ... kij dobrze amortyzuje odjazdy niespadł mi z niego żaden szczupak a i suma metrowego forsowo doholowałem do brzegu .. niestety nie wyjąłem bo zrobiłęm błąd i wypluł blache ... ale ogólnie kij jak za takie pieniądze świetny ... dobrze współpracuje z plecionką ... całe obciążenie i amortyzację odjazdów przejmuję kij i świetnie sobie w tym radzi ... łapałem nim również bolenie .... dzięki swojej kluchowatości daleko posyłałem przynęty o masie 2-4 gram ... ale tylko udawało mi się to z plecionką 0.10 - 0.12 .... (2011/06/21 16:56)

sanczez14


Polecam wedkie kongera carbo max team spin do 30g wyrzutu  kołowrorek dragona i jeszcze starczy ci na żyłkie i pare przynet (2011/06/21 18:54)

szymbor


Odpuść sobie kongery .... przejchalem się na tych kijach i tak sami mój koleś ... nawet wędki za 400 pękały jak zapałki ...

Shimano to renomowana i solidna firma ... naprawdę nawet tani sprzęt robią świetny .... przerobiłęm trochę kiji shimano i spokojnie w błąd nie chcę Cie wprowadzać ... naprawdę to zaufana firma (2011/06/21 21:21)

Killer45


Ja uważam, że shimano robi trochę zbyt miękkie wędki do połowu szczupłych. Polecam ci wędkę dragon millenium hd pike 270 10-35g. sam posiadam i jestem bardzo zadowolony.pozdr (2011/06/21 23:01)

szymbor


spowodowane jest to tym że shimano zawsze robił trzy warstwy blanku ... węgiel szkło węgiel ... i taki o to efekt wychodzi .... ale od bodajże roku czy dwóch lat wprowadzili nowe zmiany przy tworzeniu blanków ...

Dobry też kijek jaki używam jest Spro Passion Premium Carbon light Spin ... jest to kij pod pstrąga ale już nie jedengo sandała i szczupala wcyholował ... łowiąc nim tak się zacząłem zastanawiać że chyba coś im z tym pstrągiem nie wyszło :D co jest dobre w tym kiju ... jest sztywny szybki i czuły .. ale podczas holu ryby cały blank pracuje łądnie amortyzując (tego kija już nigdy nie zamienie) ... ale tutaj jest problem w Polsce ten kij oscyluje w granicach (jak jeszcze patrzałem rok temu)  230-280 pln .. co jest dla mnie chore bo na rynku zachodnim kosztuje 160 zyka ... za tyle również kupiłem ...

co do Dragona ... przemilczę .. jestem wielkim wrogiem tej firmy .... ponieważ jest za bardzo przereklamowana i u nich płaci się więcej na marke i nazwę półki niż za materiały użyte do tworzenia wędki ... ale i tak najabrdziej mnie rozbroił opis jednego modelu ... super portugalski korek ... a co się okazało że to cieniutka taśma korkowa którą oklejono piankę .... normalnie padłem jak mi to koleś pokazał nad wodą !!! (2011/06/21 23:22)

Kalkulator99


Dzięki za pomoc. Pomyśle nad waszymi propozycjami. A według Was warto kupować sprzęt przez internet? (2011/06/25 14:06)

Killer45


Powiem tak: Czasem opłaca się kupować przez net, a to ze względu na możliwość znalezienia fajnej okazji. Ale jeśli kupujesz pierwszą wędkę, to radzę w sklepie. Ja np: swój pierwszy spinning kupiłem właśnie w sklepie. Jakieś 4 lata temu, a był to konger tiger cross max 2.70 cw3-18. Do tej pory piękne rybki na niej ciągne, a pierwszy szczupak w życiu to także jej sprawka.(szczupak trafił się przy łowieniu okoni). poozdr (2011/06/26 22:12)

sliwka15


poleca dragon millenium hd super fast 5-25 gram (2011/06/26 22:42)

Kangur1979


Killer45 ma rację Dragon Millenium jest naprawdą dobrym kijem za dobrą ceną (ok.200 zł),mam takiego samego Pike'a jak On i potwierdzam-jest świetny...O ile się nie mylę jest jeszcze wersja nieco dłuższa(2,9 m ?) i z innym c.w.

 Kręciołków Dragona osobiście nie polecam...,przynajmniej Manty i Vipera...Cena dobra...,reszta niekoniecznie...Nie wiem jak te z wyższej półki ale ww. modele przy trochę bardziej intensywnym spinie dziwnie trzeszczą,pukają,przeskakują...,szału nie ma...(chyba że tak felernie trafiłem).

 Pozdawiam i trafnego wyboru...

(2011/06/27 01:26)

Przemo-77


Killer45 ma racje. Shimano robi dosyć miękkie wędki. Ja osobiście zrezygnował bym z kupna wędki tej firmy i skoncentrował się na firmie Dragon lub Mikado. (2011/06/27 06:07)

Kalkulator99


A kołowrotek jakiej marki byłby dobry? (2011/06/28 22:05)

u?ytkownik57785


http://forum.wedkuje.pl/post/prosze-o-rady-dla-poczatkujacego-spinningisty/297664/0# (2011/06/28 22:13)

dviva


tak jak koledzy ci opisali to ja tez mam wedke dragona i jestem zadowolony do tego kupilem kolowrotek jaxona ok 400 i mam ten zestaw ok 4 lata i nic dodac i nic ujac moj wynik to szczupak  1 mb i bez problemu go wyciagnolem a wedka ma tylko 2,5 mb bo taki spining lubie .pozdrawiam i oczekuje wpisow ...... (2011/07/03 00:09)

Kangur1979


Dviva-jaki model Dragona miał dł. 2,5 m? (2011/07/03 00:23)