Catana DX Spinning 270L 3-14g

/ 9 odpowiedzi
Cześć mam okazję zakupić ten kijek nowy ( układy ze sklepem XD) co o nim sądzicie? Jakie macie ew. propozycje w tej cenie?Drugą sprawą jest młynek. Jaki byście proponowali tak do 120 zł?
Dodam że zaczynam przygodę ze spinningiem więc nie mam jakichś określonych gustów. Łowić zamierzam głównie na stawach na obrotówki gumy i mniejsze woblerki.
W Decathlonie widziałem ostatnio promocję na żyłkę sufix duraflex 300m za 20zł - nadaje się ona do spinningu czy w tej cenie coś lepszego by się znalazło? 
Dziku


Jeśli chodzi o kijek, to Shimano Catana jest całkiem przyzwoitą wędką i świetnym wyborem jak na początek przygody ze spinningiem. Co do kołowrotka to jego wybór zależy od tego jak często planujesz łowić. Jeśli zamierzasz być częstym gościem nad wodą, to polecałbym Ci trochę dołożyć i kupić sprzęt z półki wyżej czyli Shimano  Nexave lub Exage. Jeżeli jednak te propozycje przekraczają twój budżet to proponuje kołowrotek Shimano Catana. Na pewno zaraz w komentarzach pojawią się inne propozycje, więc na pewno coś znajdziesz dla siebie. Najważniejsze, żebyś starał się wybrać kołowrotek z przednim hamulcem, który jest dużo bardziej precyzyjny i niezawodny niż jego tylna wersja. (2015/11/24 16:50)

polus1992


Czyli rozumiem że kijek ok, kołowrotek z przednim hamulcem może dorzuce do http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/nexave-rc-fc-a17-p35-k9277.html.
Pozostaje pytanie co z żyłką, bo ew. plecionka to jak na razie zbyt duży koszt by był. (2015/11/25 21:22)

polus1992


Chciałbym odświeżyć zapytanie o młynek do tego kijka a mianowicie znalazłem shimano nexave w fajnej cenie model 2500 FD czy nie będzie on za duży do tej wędki? Model 3000SFD? niestety niedostępny. (2015/12/18 17:10)

SebekKry


Kijek jak za te pieniądze jest bardzo dobry (łowiłem taka tylko o cw 1-10 dla mnie ciut przy długi dolnik ale da się z tym żyć) kołowrotek 2500 będzie w sam raz do tego kijka a co do tej żyłki to dorzucisz 30 zł i kupisz sobie plećke Robinson Phantom spinn bardzo fajna plećka za małe pieniądze i będziesz miał fajny zestawik. Ja tez sobie kupię ta catanke na wiosnę na pstrągi. (2015/12/18 18:02)

wirefree


Daj sobe chlopaku na wstrzymanie z kolowrotkami shimano, serwis do dupy a cos dobrego co przypomina kolowrotek od shimano to chyba cie nie stac.  Zainteresuj sie spro to jest cos naprawde dobrego za niewielkie pieniadze. (2015/12/18 18:35)

czaro93


Co do wędki na sam początek to jest bardzo dobra propozycja i szczerze mówiąc ciężko o lepszy kij w tej cenie. Co do kołowrotka to do spinningu moim zdaniem minimum to jest SPRO Passion, do wędziska wspomnianego przez Ciebie nada się rozmiar 2000 lub 3000, jakiś czas temu kupowałem rozmiar 2000 to dałem 150 zł. Mam kołowrotek Catana i szczerze mówiąc przy spinningu szybko zaczął się rozpadać, jeszcze zipie ale na starej spławikówce, której prawie wcale nie używam. Pozdrawiam (2015/12/18 18:50)

polus1992


czyli darować sobie tego nexave? bo kołowrotek catane darowłem sobie jakiś czas temu xd (2015/12/18 18:55)

czaro93


Nexavy nie miałem i nie wypowiem się ale z tego co na szybko zobaczyłem w necie to jest to kołowrotek za +/- 250 zł, a przy tej cenie moim zdaniem nr. 1 jest stara wersja Ryobi Zauber i nawet niedawno patrzyłem to jest jeszcze sporo tego w sklepach internetowych. Jeśli chodzi o shimano to za dużo dobrego nie słyszałem o kołowrotkach z niskiej półki i myślę, że nie ma co patrzeć na kołowrotki z niższej półki skoro te z wysokiej są niezawodne np. Twin Power, Vanquish, Stella. Shimano swoją dobrą renomę wyrobiło właśnie dzięki kołowrotkom z najwyższej półki. (2015/12/18 22:27)