Bye bye Salmo?

/ 14 odpowiedzi
Jak podają różne internetowe źródła, firma Salmo została sprzedana brytyjskiemu Fox International. Osobiście żałuję bardzo. Kiedy  moi zagraniczni koledzy schodzili z łowiska o kiju, a ja z kompletem dużch szczupaków złowionych na przynęty Salmo, oni z podziwem oglądali moje Salmo Fatso i przyjmowali do wiadomości, że to doskonała polska przynęta była tak skuteczna. To było fajne uczucie...teraz pozostanie niedosyt...
Przemas83


Oby udało mu się złowić na wodach polskich , takiego pstrąga o którym marzy. Świetny wędkarz, ichtiolog ale przede wszystkim pasjonata.Na rybomani w 2014 roku , kiedy rozmawiali na temat wypuszczania ryb,Pan Piotr odpowiedział w jaki sposób można uratować polskie wody przed degradacją.Mam też nadzieję że, jak starcę na zaczepie kolejnego skinnera, percha,stinga.....to bez problemów zamówie sobie nowe. (2016/06/20 20:13)

SlawekNikt


Przygnębiająca wiadomość jak dla mnie i olbrzymi smutek, że kolejna polska firma została po prostu sprzedana ...
Zawsze szukałem i szukam polskich produktów lub produkowanych na zlecenie polskich firm i salmo była na liście zakupów jedną z moich "jedynek".
Myślę, że kupony można było odcinać będąc także jej właścielem ... niestety na niwie pasji pan Piotr w mojej ocenie stracił wszystko co było dla niego ważne bo cóż piękniejszego od "własnego dziecka" ? Żadna z pozostałych pasji nie zastąpi mu tego. (2016/06/21 11:23)

w6i6e6


Na tym polega biznes, że w pewnej chwili dociera się do ściany. Widocznie sprzedaż Salmo (o ile rzeczywiście nastąpiła/nastąpi) to w tej chwili dla tej firmy możliwość rozwoju.  (2016/06/22 10:29)

SlawekNikt


Nie zgadzam się z Tobą w6i6e6. Od razu napiszę, że nie mam nawet ochoty i nie zamierzam ani argumentować, ani polemizować bo ile punktów siedzenia tyle punktów widzenia i niekoniecznie te punkty rację mają choćby nie wiem jak bardzo się przy tym upierali. Podtrzymuję za to swoje zdanie napisane powyżej. (2016/06/22 10:47)

aldente


Cóż...takie prawo właściciela. Czy ta sprzedaż to możliwość rozwoju??? Hmmm. Nie sądzę. Firma jest prężna, w każdym szanującym się sklepie wędkarskim wieszaki pełne są tych przynęt. I nie są one wcale tanie, ale chętnie kupowane.Również w Europie są one znane i bardzo popularne.
Salmo -to dobre produkty, polskie produkty. Byłem po prosty dumny, kiedy w rozmowach na obczch łowiskach można było się pochwalić tym co polskie. Dobrze, że pozostały Tyskie, Michałki i Ptasie Mleczko :-)
  (2016/06/23 18:20)

SlawekNikt


Dobrze piszesz aldente o tej dumie z polskiego produktu bardzo dobrej, światowej jakości, zgadzam się z Tobą w prawie każdym calu zdania z małymi wyjątkami. Otóż tyskie to kampania piwowarska s.a. a ta zkolei należy do SAABMiller. Co do michałków i ptasiego mleczka to nie mam pojęcia bo za dużo tego na rynku od różnych firm. (2016/06/23 19:02)

Jakub Woś


Wedel już dawno do Japońskiej spółki należy... Salmo jest wszędzie i mogłoby się wydawać że dobrze sobie radzi. Ale nie znamy kosztów tego bycia wszedzie. Być może są niemalże równe z przychodami. Właściciel zacharowuje się a niewiele z tego ma. Sprzedając część udziałów będzie miał czas wolny i kasa na wyjazdy za pstrągami. (2016/06/23 19:46)

SlawekNikt


Co do wedla masz p. Jakubie rację i dlatego ja tego wedlopodobnego produktu od dawna nie kupuję i nie kupię.
A żeby było ciekawiej znam kilka osób, które tam pracują i wiem co piszę. (2016/06/23 20:09)

aldente


No dobra...Tyskie należy sobie do saabmiller ale...jadę do hurtowni napojów w Niemczech, kupuję sobie skrzynkę Tyskiego na  spotkanko piłkarskie z kolegami, a tu dołączona do skrzynki  wielka flaga Polski...albo dwa kufelki z motywem ME und barwami Biało-Czerwonymi. Wtedy też wszyscy mają jasność, że Tyskie jest z Polski i jest dobrym piwem! . Nikt na szczęście nawet nie wie, że to jakiś saabmiler :-) (2016/06/23 20:24)

tripod


Salmo było i zawsze będzie polskie - to polski produkt i wynalazek. Współpraca Salmo z inną firmą nie dotyczy fazy projektowania i praw patentowych - dlaczego nie ufacie Panu Piotrkowi Piskorskiemu? Już On sobie poradzi z utrzymaniem praw patentowych. Dragon zachowuje dystrybucję Salmo. Polacy są tylko dumni z Salmo, ale kupują jakieś samoróbki pokątnie, oszukując urząd podatkowy - czyli nasz wspólny budżet. (2016/06/28 13:50)

SlawekNikt


tripod pierdaczysz głupoty. Co do dumy to nie duma zajmuje miejsce w moich pudełkach tylko woblery, osobiście mam około 30 różnych woblerów od salmo, może to niewiele, ale mam i ich używam. Wszystkie zeszłoroczne sandacze czyli 15 sztuk sandaczy i sandaczyków, które złowiłem w zeszłym roku skusiło się na wolery salmo właśnie. Nie znam szczegółow tej transakcji, ale myślę, że nowy właściciel jeżeli zakupił to wszystko włącznie z projektami i prawami patentowymi. (2016/06/28 23:07)

Sith


Jeśli nie jest to "wrogie przejęcie" przez firmę konkurencyjną, to przecież marka SALMO pozostaje, produkcja również pozostaje w Polsce, więc nie ma się czym ekscytować. To że część, lub może nawet całość udziałów wykupił obcy kapitał, to nie znaczy, że nie będzie to nadal polska firma. Byleby tylko nie poszli na potężną "masówkę", byleby nie popsuli wyrobów, to nic się nie zmieni. Szkoda jedynie, że zyski pójdą w świat, ale taki jest biznes i nic się na to nie poradzi. (2016/06/29 07:20)