Amortyzator w bacie Jaxon Inspiral

/ 38 odpowiedzi
bluehornet


Gdyby nie amortyzator w bacie Jaxon Crystalis Ace Pole 8m przez trzy segmenty - żyłka główna 0,12, przypon 0,10 i hak nr 16 mógłbym się pożegnać z karpiem 2,5 kg - ale była jazda .

Ps. Spróbuj zapytać o elementy do tego bata tutaj :

http://www.jaxon.pl/About/247_175_kontakt.aspx (2014/03/01 10:01)

abra1990


Dzieki koleżanko, Ja mam u siebie Sensasa 0,6 - 0,8 , bylem właśnie zdziwiony ze chłopaki montują takie grubasy do tyczek, jak mamy jeszcze bezpiecznik w postaci przyponu :) cenna wskazówka.

Pozdrawiam Serdecznie :) (2014/03/01 13:19)

abra1990


Kolego jest jeszcze jedno wyjście, możne troszkę podnoszące wagę bata, ale zapłacisz mniej , kupienie duzo tanszego bata Jaxon z kompozytu koszt ok 50-40 zl, i wyjecie trzech elementow, powinny pasowac do twojego , raczej srednica ta sama, a kompozyt bedzie nawet sztywiejszy niz wegiel, ale to zupelna abstrakcja... Nie ma co kombinowac , dokupisz szczytowke, i pierdolki do amortyzatora, i masz spokoj, montaz i demontaz nie zajmuje wiele czasu :)


Polamiania :) (2014/03/01 13:23)

lukiluk


Nie no nie będę kombinował z kupnem drugiego bata zrobię po prostu tak jak mówili koledzy i koleżanki wcześnie, Wszystkim dziękuje za odwiedzi bo bardzo się przydały i rozjaśniły dużo żeczy (2014/03/01 14:06)

lukiluk


Mam jeszcze jedno pytanie czy takie dwie podpórki będą dobrym rozwiązaniem do bata :

http://allegro.pl/mikado-podporka-do-topow-ai-8902-i3946382710.html

Czy lepsze może były by takie:

http://allegro.pl/przydatny-zestaw-podporek-do-wedek-cormoran-i4004620722.html (2014/03/01 17:11)

maciek-laskiewi


Bezsens totalny moim zdaniem, guma w bacie partaczy jej prace, tu chodzi o zabawę , trzeba dać rybie trochę szans, na ryby do 3 kg wystarczy wymiana szczytówki, i dobry podbierak wyczynowy, długość 3 m . Jak sam powiedziałeś guma bardziej zarezerwowana jest do tyczki, a nie do bata, dlaczego ? Gdyż batem nie łowimy dużych ryb, trafiają się rzadko , wręcz sporadycznie , a spowodowane jest to odległością łowienia, na duże ryby polecam odleglosciowke. Nawet jak trafi ci się większą to dobra szczytówka załatwi sprawę, z tego co wiem ,a miałem podobnego jaxona to ten bacik ma spora moc, niestety mi w reku nie leżał i się zamieniłem. Resumując wg. mnie montowanie gumy, zabija cala przyjemność łowienia batem. 

Pozdrawiam

kolego nie prawda batem łowimy cześciej wieksze ryby niż tyczka, a dla czego to proste tyczką przynęte wprowadza sie punktowo w akurat żerujaca drobnice( nad zaneta żeruje drobnica dopiero pod nia żeruje grubsza ryba) a batem przyneta wykonuje łuk zanim wejdzie w łowisko i omija drobnice.  A co do tych płoci na 35 cm to tą 7 polowisz ja dałem rade 2 kg karasiowi i 1,900 karpiowi na 5 metrowy kij także polowisz bez gumy (2014/03/01 17:13)

abra1990


Ciekawa teoria dotyczaca bata kolego, tak samo trafisz nim w ta sama drobnice ktora jest niby na tyczce nie wiem jakim cudem mialbys omijac ta drobnice ??? przeciez zestaw powinien byc w polu necenia , w ktorym nigdy nie wiesz jakie sa ryby, czesciej lowie batem niz tyczka, i nie zauwazylem zeby lowilo sie nie ryb 5 kg i wiecej jest to niewykonywalne , przy karpiu 3,2 kg mialem takie odjazdy ze strach nawet z amortyzatorem, do lowienia wiekszych jest odleglosciowka , choc nie twierdze ze na mocne baty nie mozna ciagac sporych ryb... (2014/03/02 13:51)

lukiluk


Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie chce mieć w swoim bacie trzy możliwości łowienia czyli szczytówke zwykłą pustą zakończoną łżcznikiem, szczytówke z amortyzatorem i szczytówke wklejke która jest cienka i pełna w środku no i co do tej ostatniej szczytówki mam pytanie: czy moge ją kupić w wędkarskim no i czy nie zepsuje ona pracy kija? (2014/03/02 18:54)

abra1990


tylko ze ta wklejanka jest ci już do niczego nie potrzebna jak masz amortyzator... w zupełności wystarcza ci te dwie możliwości (2014/03/03 18:44)

patryk-kociemba


Mam jeszcze jedno pytanie czy takie dwie podpórki będą dobrym rozwiązaniem do bata :

http://allegro.pl/mikado-podporka-do-topow-ai-8902-i3946382710.html

Czy lepsze może były by takie:

http://allegro.pl/przydatny-zestaw-podporek-do-wedek-cormoran-i4004620722.html


 

Te dugie rozwiązanie będzie dobre sam takich używam, natomiast pierwszy link odnosi się do podpurki do odkładania tyczki, są to tzw. wąsy:)

pozdrawiam

 

(2014/03/05 07:52)

Greg1994


Kolego lukiluk rybki do 3kg sam osobiście wyciagalem na bata 8m BEZ GUMY na przypon 0,12mm byly to karpie i leszcze które masowo wieszaly sie w maju tamtego roku i sprawdzaly moje umiejetnosci a i frajda wieksza bo wszystko jest na sztywno czyli margines bledu wynosi zero ćwicz wedkuj a wszystko przed tobą. Pozdro (2014/03/07 18:32)

u?ytkownik102837


Ja też przy swoim bacie mam trzy opcje jedna to zwykła pusta szczytówka z łącznikiem, druga to szczytówka pełna w środku (wklejka) no i szczytówka z amortyzatorem której używam gdy podczas łowienia mniejszych ryb w łowisko wchodzą mi większe sztuki


Pozdrawiam BocznyTrok (2014/03/07 20:08)