Akcja - nie opłacamy składek !!!

/ 176 odpowiedzi
tstaros


Ja zastanawiam się bardzo mocno, czy w przyszłym roku opłacać składkę. W okolicy mam trochę komercji, jest kilka organizacji dzierżawiących fajne glinianki, starorzecza itp. Nie połowię co prawda na mojej ukochanej Wiśle, ale jakoś się przemęczę...Jakby podobny krok wykonał co 10 wędkarz, to PZW tak by dostało finansowo po dupie, że może by się ocknęli... (2011/09/23 07:40)

ivel 83


ja przestalem oplacac w zeszlym roku w tygodniu nie moglem bo praca a jak przyszedl weekend to na zbiorniku zawody a i jeszcze jak zarybili to emeryci (bez obrazy) caly dzien na kazdym stanowisku i na telefon sie zmieniali jak mieli juz po 3 karpiki tak ze Żałosny obrazek (2011/09/23 10:33)

z13586521


Tak więc koledzy, częściej współpracujcie z PSR i SSR. SSR czeka na informacje od wędkarzy. Dla SSR (piszę o sobie i swoich kolegach) nie ma na łowiskach Prezesów, Sekretarzy, Skarbników i innych działaczy. Trzeba uwalić Prezesa, to uwalamy. Polecam artykuł kol. @meridianon o czymś podobnym:
Złodzieje w PZW?

A po co z SSR jak ta organizacja jest zbędna i tak naprawdę nic nie może?? (2011/09/23 13:49)

z13586521


A ja się pytam jakim prawem PZW nabyło niby prawa do większości rzek i jezior w Polsce ?? i każe sobie za to płacic ?? ja powiem że mam prawa do powietrza i każdy ma mi składki płacic bo ja mam prawa do powietrza to jaki nonsens jest !! (2011/09/23 13:53)

u?ytkownik87604


Tak więc koledzy, częściej współpracujcie z PSR i SSR. SSR czeka na informacje od wędkarzy. Dla SSR (piszę o sobie i swoich kolegach) nie ma na łowiskach Prezesów, Sekretarzy, Skarbników i innych działaczy. Trzeba uwalić Prezesa, to uwalamy. Polecam artykuł kol. @meridianon o czymś podobnym:
Złodzieje w PZW?


A po co z SSR jak ta organizacja jest zbędna i tak naprawdę nic nie może ??



kolejny bot

(2011/09/23 13:53)

z13586521


Tak więc koledzy, częściej współpracujcie z PSR i SSR. SSR czeka na informacje od wędkarzy. Dla SSR (piszę o sobie i swoich kolegach) nie ma na łowiskach Prezesów, Sekretarzy, Skarbników i innych działaczy. Trzeba uwalić Prezesa, to uwalamy. Polecam artykuł kol. @meridianon o czymś podobnym:
Złodzieje w PZW?


A po co z SSR jak ta organizacja jest zbędna i tak naprawdę nic nie może ??


kolejny bot


że o co Ci chodzi??
(2011/09/23 13:54)

rurekk44444


składka 500 zł w zwyrz?? xDD chyba napychac urzędasa kieszenie,teraz płącimy przynajmniej 200 zł skłądki a nawet nie ma gdzie na( ryby pojechac za bardzo) w przenośni... na Podkarpaciu PZW nie umie zadbać nawet o swoje łowiska.dzierżawią coś zarybia za pieniądze wędkarzy i nagle przychodzi gość i wykupuje teren i co PZW budzi się z ręką w nocniku,nie ma ryb nie ma łowiska,nie ma nic a wy sobie płaćcie nawet po 1000 zl jak oni  nawet nie unią zadbać o podstawowe sprawy.... (2011/09/23 14:03)

pawelz


A ja się pytam jakim prawem PZW nabyło niby prawa do większości rzek i jezior w Polsce ?? i każe sobie za to płacic ?? ja powiem że mam prawa do powietrza i każdy ma mi składki płacic bo ja mam prawa do powietrza to jaki nonsens jest !!

Co to znaczy "nabylo prawa" ?.
Stanelo do przetargu i wygralo. Kazdy mogl stawac. Trzeba bylo to zrobic, przebic oferte i kazac sobie placic. (2011/09/23 14:05)

z13586521


A ja się pytam jakim prawem PZW nabyło niby prawa do większości rzek i jezior w Polsce ?? i każe sobie za to płacic ?? ja powiem że mam prawa do powietrza i każdy ma mi składki płacic bo ja mam prawa do powietrza to jaki nonsens jest !!

Co to znaczy "nabylo prawa" ?.
Stanelo do przetargu i wygralo. Kazdy mogl stawac. Trzeba bylo to zrobic, przebic oferte i kazac sobie placic.

Ty chyba nie wiesz co piszesz przetargu a kto taki przetarg ogłosił ja wygrałem przetarg na to właściciela powietrza i wygrałem płacic mi Ty pierwszy od Ciebie chce 300 tyś za dzień!! (2011/09/23 14:08)

z13586521


A ja się pytam jakim prawem PZW nabyło niby prawa do większości rzek i jezior w Polsce ?? i każe sobie za to płacic ?? ja powiem że mam prawa do powietrza i każdy ma mi składki płacic bo ja mam prawa do powietrza to jaki nonsens jest !!

Co to znaczy "nabylo prawa" ?.
Stanelo do przetargu i wygralo. Kazdy mogl stawac. Trzeba bylo to zrobic, przebic oferte i kazac sobie placic.

Jeszcze mi powiesz za chwilę że był przetarg na załatwianie potrzeb fiziologicznych i że mam komuś płacic za każdym razem jak mi się za chce lac albo sra.. nawet w swoim domu ! (2011/09/23 14:14)

u?ytkownik87604


A ja się pytam jakim prawem PZW nabyło niby prawa do większości rzek i jezior w Polsce ?? i każe sobie za to płacic ?? ja powiem że mam prawa do powietrza i każdy ma mi składki płacic bo ja mam prawa do powietrza to jaki nonsens jest !!

Co to znaczy "nabylo prawa" ?.
Stanelo do przetargu i wygralo. Kazdy mogl stawac. Trzeba bylo to zrobic, przebic oferte i kazac sobie placic.

Jeszcze mi powiesz za chwilę że był przetarg na załatwianie potrzeb fiziologicznych i że mam komuś płacic za każdym razem jak mi się za chce lac albo sra.. nawet w swoim domu !


giń, przepadnij trolu (2011/09/23 14:26)

pawelz


Czlowieku, co jakis czas (nie pamietam dokladnie co ile lat) RZGW oglasza przetargi na dzierzawy wod nalezace do Skarbu Panstwa. Kazdy kto chce moze stanac do przetargu. Na ksiezycu zyles, ze o tym nie wiedziales ?. A jesli nie wiesz , to proponuje nie zabierac glosu. W wyniku tych przetargow padl o ile mi wiadomo okreg w Lomzy (stracil wody). (2011/09/23 14:28)

z13586521


Czlowieku, co jakis czas (nie pamietam dokladnie co ile lat) RZGW oglasza przetargi na dzierzawy wod nalezace do Skarbu Panstwa. Kazdy kto chce moze stanac do przetargu. Na ksiezycu zyles, ze o tym nie wiedziales ?. A jesli nie wiesz , to proponuje nie zabierac glosu. W wyniku tych przetargow padl o ile mi wiadomo okreg w Lomzy (stracil wody).

 skoro tak to coś ta dzierżawa szkodzi wodą i pasuje im wypowiedziec umowe wraz z żądaniem odszkodowania w Wiśle niektóre gatunki na wymarciu ryb mało ogólnie patologia i za co im płacic ja sie pytam (2011/09/23 14:36)

z13586521


A ja się pytam jakim prawem PZW nabyło niby prawa do większości rzek i jezior w Polsce ?? i każe sobie za to płacic ?? ja powiem że mam prawa do powietrza i każdy ma mi składki płacic bo ja mam prawa do powietrza to jaki nonsens jest !!

Co to znaczy "nabylo prawa" ?.
Stanelo do przetargu i wygralo. Kazdy mogl stawac. Trzeba bylo to zrobic, przebic oferte i kazac sobie placic.

Jeszcze mi powiesz za chwilę że był przetarg na załatwianie potrzeb fiziologicznych i że mam komuś płacic za każdym razem jak mi się za chce lac albo sra.. nawet w swoim domu !


giń, przepadnij trolu




tym komentarzem sam siebie określiłeś!!! (2011/09/23 14:38)

JaroDaw


Czlowieku, co jakis czas (nie pamietam dokladnie co ile lat) RZGW oglasza przetargi na dzierzawy wod nalezace do Skarbu Panstwa. Kazdy kto chce moze stanac do przetargu. Na ksiezycu zyles, ze o tym nie wiedziales ?. A jesli nie wiesz , to proponuje nie zabierac glosu. W wyniku tych przetargow padl o ile mi wiadomo okreg w Lomzy (stracil wody).

dopowiem tylko że .... i co potem ? Wielu "krzykaczy" już słyszałem, że TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ PZW! itp itd, to teraz sobie koledzy wyobraźcie, co będzie, jeśli to stowarzyszenie padnie. Nadal będziecie mogli za 150 zł (gdzieniegdzie) wędkować w całym byłym okręgu przez okrągły rok ? A może wszystkie łowiska zamienią się w komercjałki, gdzie możliwość wędkowania wynosi minimum 20zł za dzień. ?  (2011/09/23 14:50)

pawelz



 skoro tak to coś ta dzierżawa szkodzi wodą i pasuje im wypowiedziec umowe wraz z żądaniem odszkodowania w Wiśle niektóre gatunki na wymarciu ryb mało ogólnie patologia i za co im płacic ja sie pytam

Zalozmy ze RZGW wypowiedzialoby umowe PZW. Jest to mozliwe jesli dzierzawca nie wywiazuje sie z podpisanego operatu. Co to zmieni ?. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale zeby moc lowic to jesli woda nie jest dzierzawiona, to oplate za lowienie wnosisz bezposrednio do RZGW. I tak placisz i tak. A na jakies zarybienia raczej nie licz. Na rybniejsze lowiska tez. Wejdz sobie na strony RZGW i popatrz gdzie i jakie wody maja bezposrednio pod soba i ile trzeba za to placic. (2011/09/23 14:51)

pawelz


Czlowieku, co jakis czas (nie pamietam dokladnie co ile lat) RZGW oglasza przetargi na dzierzawy wod nalezace do Skarbu Panstwa. Kazdy kto chce moze stanac do przetargu. Na ksiezycu zyles, ze o tym nie wiedziales ?. A jesli nie wiesz , to proponuje nie zabierac glosu. W wyniku tych przetargow padl o ile mi wiadomo okreg w Lomzy (stracil wody).

dopowiem tylko że .... i co potem ? Wielu "krzykaczy" już słyszałem, że TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ PZW! itp itd, to teraz sobie koledzy wyobraźcie, co będzie, jeśli to stowarzyszenie padnie. Nadal będziecie mogli za 150 zł (gdzieniegdzie) wędkować w całym byłym okręgu przez okrągły rok ? A może wszystkie łowiska zamienią się w komercjałki, gdzie możliwość wędkowania wynosi minimum 20zł za dzień. ? 


To drugie jeszcze nie byloby takie zle. Drozej, ale cos by sie lowilo. Obawiam sie jednak ze wieksza czesc wod zostalaby bez faktycznego gospodarza. I to bylaby tragedia.
PZW trzeba albo zreformowac od dna albo rozwalic. Ale nie na zasadzie - rozpiep... a potem zobaczymy. Idealnie byloby zeby pojawilo sie wiecej tej niechcianej komercji.Tak aby powstawaly realne alternatywy dla PZW. Powoli i nieuchronnie przejmowac wody dzierzawione przez PZW. To sposob na pozbycie sie tej organizacji. (2011/09/23 14:56)

JaroDaw


Czlowieku, co jakis czas (nie pamietam dokladnie co ile lat) RZGW oglasza przetargi na dzierzawy wod nalezace do Skarbu Panstwa. Kazdy kto chce moze stanac do przetargu. Na ksiezycu zyles, ze o tym nie wiedziales ?. A jesli nie wiesz , to proponuje nie zabierac glosu. W wyniku tych przetargow padl o ile mi wiadomo okreg w Lomzy (stracil wody).

dopowiem tylko że .... i co potem ? Wielu "krzykaczy" już słyszałem, że TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ PZW! itp itd, to teraz sobie koledzy wyobraźcie, co będzie, jeśli to stowarzyszenie padnie. Nadal będziecie mogli za 150 zł (gdzieniegdzie) wędkować w całym byłym okręgu przez okrągły rok ? A może wszystkie łowiska zamienią się w komercjałki, gdzie możliwość wędkowania wynosi minimum 20zł za dzień. ? 


To drugie jeszcze nie byloby takie zle. Drozej, ale cos by sie lowilo. Obawiam sie jednak ze wieksza czesc wod zostalaby bez faktycznego gospodarza. I to bylaby tragedia.
PZW trzeba albo zreformowac od dna albo rozwalic. Ale nie na zasadzie - rozpiep... a potem zobaczymy. Idealnie byloby zeby pojawilo sie wiecej tej niechcianej komercji.Tak aby powstawaly realne alternatywy dla PZW. Powoli i nieuchronnie przejmowac wody dzierzawione przez PZW. To sposob na pozbycie sie tej organizacji.

Mam jednak dziwne uczucie, że zmieniło by się tylko to że było by drożej, a po za tym nic więcej. Nikt by nie zarybiał, bo to kosztuje, nikt by nie sprzątał, bo to kosztuje , itp itd. Jedynie może powstało by kilka może kilkanaście miejsc w Polsce, gdzie kilkudziesięciu chłopa wzięło by się w garść i ogarnęło jakiś zbiornik, gdzie rybka mogła by sobie pływać, a wędkarstwo znów było by przyjemnością. Ale robili by to dla siebie a nie dla innych. Obecnie jest też taka możliwość, ale nikomu się nie chce, bo łatwiej narzekać na PZW niż samemu coś zrobić.  (2011/09/23 15:37)

ryukon1975


Czlowieku, co jakis czas (nie pamietam dokladnie co ile lat) RZGW oglasza przetargi na dzierzawy wod nalezace do Skarbu Panstwa. Kazdy kto chce moze stanac do przetargu. Na ksiezycu zyles, ze o tym nie wiedziales ?. A jesli nie wiesz , to proponuje nie zabierac glosu. W wyniku tych przetargow padl o ile mi wiadomo okreg w Lomzy (stracil wody).

dopowiem tylko że .... i co potem ? Wielu "krzykaczy" już słyszałem, że TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ PZW! itp itd, to teraz sobie koledzy wyobraźcie, co będzie, jeśli to stowarzyszenie padnie. Nadal będziecie mogli za 150 zł (gdzieniegdzie) wędkować w całym byłym okręgu przez okrągły rok ? A może wszystkie łowiska zamienią się w komercjałki, gdzie możliwość wędkowania wynosi minimum 20zł za dzień. ? 


To drugie jeszcze nie byloby takie zle. Drozej, ale cos by sie lowilo. Obawiam sie jednak ze wieksza czesc wod zostalaby bez faktycznego gospodarza. I to bylaby tragedia.
PZW trzeba albo zreformowac od dna albo rozwalic. Ale nie na zasadzie - rozpiep... a potem zobaczymy. Idealnie byloby zeby pojawilo sie wiecej tej niechcianej komercji.Tak aby powstawaly realne alternatywy dla PZW. Powoli i nieuchronnie przejmowac wody dzierzawione przez PZW. To sposob na pozbycie sie tej organizacji.

Mam jednak dziwne uczucie, że zmieniło by się tylko to że było by drożej, a po za tym nic więcej. Nikt by nie zarybiał, bo to kosztuje, nikt by nie sprzątał, bo to kosztuje , itp itd. Jedynie może powstało by kilka może kilkanaście miejsc w Polsce, gdzie kilkudziesięciu chłopa wzięło by się w garść i ogarnęło jakiś zbiornik, gdzie rybka mogła by sobie pływać, a wędkarstwo znów było by przyjemnością. Ale robili by to dla siebie a nie dla innych. Obecnie jest też taka możliwość, ale nikomu się nie chce, bo łatwiej narzekać na PZW niż samemu coś zrobić. 


Myślę że by się zmieniło.Że drożej oczywiście ale prywatna inicjatywa nie pozwoliłaby na to co się dzieje.Łowiąc stoję w śmieciach,pomiędzy samołówkami kłusowników a na kij zaczynam łowić sumiki karłowate.Nawet ja już wiem skąd się biorą w rzece gdzie nigdy ich nie było a PZW?Kiedy się ockną jak cały Wisłok i San będzie nim zawalony?Piękne rzeki trzeba uciąć w zarodku te sumiki,można jeszcze na tym zarobić żądając odszkodowania ale PZW myśli o czymś innym .O czym,to nie wiem. (2011/09/23 18:28)

u?ytkownik57785


AKCJA- NA ZŁOŚĆ MAMIE ODMROŹMY SOBIE USZY!AKCJA- NIE KUPUJMY BILETÓW NA AUTOBUS!AKCJA- PRZESTAŃMY PŁACIĆ ZA PALIWO NA STACJACH!AKCJA- PRZESTAŃMY POSYŁAĆ DZIECI DO SZKÓŁ!Nieźle.........I tylu inteligentnych ludzi zajmuje głos w tak bezsensownym temacie, oj oj. (2011/09/23 18:58)

ryukon1975


AKCJA- NA ZŁOŚĆ MAMIE ODMROŹMY SOBIE USZY!AKCJA- NIE KUPUJMY BILETÓW NA AUTOBUS!AKCJA- PRZESTAŃMY PŁACIĆ ZA PALIWO NA STACJACH!AKCJA- PRZESTAŃMY POSYŁAĆ DZIECI DO SZKÓŁ!Nieźle.........I tylu inteligentnych ludzi zajmuje głos w tak bezsensownym temacie, oj oj.

Temat tematem.Maciek ja poruszam trochę inne sprawy, po pierwsze to że PZW jest strasznie kiepskim gospodarzem na swoich wodach i nie dba o nie w żaden sposób.Przykład to te sumiki karłowate,prywaciarz by nie pozwolił by ktoś mu niszczył tak akwen.Jedyna nadzieja że się tu nie zaaklimatyzują.
Wracając do tematu,to oczywiste że w przyszłym roku też będę łowił więc i zapłacę składki. (2011/09/23 19:08)

u?ytkownik57785


Temat tematem.Maciek ja poruszam trochę inne sprawy, po pierwsze to że PZW jest strasznie kiepskim gospodarzem na swoich wodach i nie dba o nie w żaden sposób.Przykład to te sumiki karłowate,prywaciarz by nie pozwolił by ktoś mu niszczył tak akwen.Jedyna nadzieja że się tu nie zaaklimatyzują.
Wracając do tematu,to oczywiste że w przyszłym roku też będę łowił więc i zapłacę składki.
Zgadzam się Krzysiek. Dlatego twierdzę, że niepłaceniem składek sami sobie zrobimy kuku, a nie PZW. Dlatego temat jest bezsensowny. Wędkarzy zrzeszonych w PZW mamy ponad 600 tysięcy. Nie ma takiej możliwości, żeby nawet 10 procent z nas nie zapłaciło składek. Dlatego porównałem to do powyżej wymienionych AKCJI. Prywaciarz ma akwen jeden, dwa na kilkudziesięciu najwyżej hektarach, a jeden Okręg PZW ma kilkanaście tysięcy hektarów łowisk i dwie, trzy osoby do nadzoru ichtiologicznego i zarybieniowego. Nie można porównać.
(2011/09/23 19:22)

jurek


Niestety Maciej ma racje , żeby była wśród Nas wędkarzy taka solidarność , jak w czasie wyborów po 1989 r , to by jeszcze coś z tego wyszło
(2011/09/23 20:21)

cierpliwy1


Kiedyś będąc w Warszawie  na ul Twardej rozmawiając z prez. Grabowskim poinformowałem go .że wędkarzy nie interesują tysiące  hektarów wody ,ale to co jest w w hektarze.Co nam po tych hektarach ,jak w nich jest pusto.Jeżeli rozmowa zejdzie na ilości wody ,to nic z tego nie wyniknie ,myślenie nasze powinno skoncentrować się nad pomnożeniem ryb i ich ochroną .Pozdrawiam (2011/09/23 20:59)

Darunio



Ps. Co do samego tytułu "Nie płacimy składek" Nie chcesz nie płać, ale i nie wędkuj na wodach PZW.
Chcesz zmian to choć na zebrania własnego koła i dyskutuj o problemach, oraz składaj wnioski.









POPIERAM W 100% (2011/09/24 23:07)