Dobra żyłka podlodowa

/ 6 odpowiedzi
Witam kolegów po fachu,jaka jest dobra żyłka ,ogólnie; nazwa,wytrzymała,cienka nie przymarzalna i cenowo do metody spod lodu.'z góry dziękuję za informacje.
endriut


Witam!

Oczywiście zależy to gdzie łowisz, i na jaką rybkę się nastawiasz.

Ja stosuję żyłki trabucco maksymalnie 0.12, są mocne nie odkształcają się, ładnie się wiążą i cenowo nie są niedostępne, dobrze zapakowane.

W tym roku kupiłem nową 0.10 25metrów za 18pln, w takim małym plastyikowym pudełeczku, mi na płocie które przeważnie łowię w zupełności wystarcza.

Pozdrawiam.

(2010/11/21 13:45)

u?ytkownik15467


Bardzo dobry jest Siglon Balzera  z oznaczeniem "ICE " . Ponadto żyłkę do łowienia spod lodu warto przetrzeć wodnym roztworem gliceryny ( spowalnia zamarzanie ) i pozostawić do wyschnięcia . Zabiegu tego dokonuje się przed rozpoczęciem sezonu . (2010/11/21 13:50)

u?ytkownik15467


Średnice najczęściej niewielkie : na spławik tak jak radzą powyżej 0,12 - 0,15 , mormyszka podobnie 0,10 -0,15 mm choć można łowić też na grubsze a na blaszkę (* na którą czasem trafiają się doustne brania dużych leszczy dających spory opór i  niejednokrotnie konieczność powiększenia przerębli ) można używać średnic naprawdę imponujących np 0.15 - 0,22 . Obserwowałem kiedyś połów dużych płoci na zestaw z żyłką 0,35 i leszczowym spławikiem Kutzata ale to akurat rozwiązanie nie należy do najlepszych . Na rynku dostępne są szpule  żyłek 50 m oraz stumetrowe ( te drugie są moim zdaniem bardziej opłacalne i wydajne niż nawoje 50 - metrowe). (2010/11/21 13:57)

starszykapr


Dziękuję Wam koledzy po fachu te wiadomości od Was napewno wykorzystam jak tylko mam nadzieję że przyjdzie zima i wreszcie ten lód będzie by móc się tą metodą pobawić.
(2010/11/23 09:47)

smakosz


  Co do żyłki  Siglon Balzera  z oznaczeniem "ICE ".Musisz uważać bo ta żyłka jest często podrabiana.Kupiłem na targu 2 szpulki po 2,5pln i rwie się jak cholera. (2010/11/23 10:08)

grzegorzewski


kolego ja stosuje zylke 0,14 i mi sie sprawdza . mozesz troszke ciensza ale wiadomo ze to sie wiaze z wytrzymaloscia . pozdrawiam (2010/11/23 16:12)