Żyłka na ryby ok 5-10 kg

/ 12 odpowiedzi
Witam wszystkich , Łowie metodą gruntową na kulki i z koszyczkiem. Używam żyłki ok 10 - 15 kg wytrzymałości ale ryby nie są tam aż tak duże i tu mam pytanie jakiej Żyłki mogę spokojnie używać nie martwiąc się o zerwanie zestawu ?Bo jak każdy wie im grubsza Żyłka tym trudniej posłać zestaw na daleka odległość .
sebas93


ja na grunt używam 0,25 to jest jakieś 8kg wytrzymałości i spokojnie wystarcza nawet można by używać cieńszej jak masz dobrze wyregulowany hamulec i wodę bez większej ilości zaczepów to naprawdę dużą rybę wyholujesz na taką żyłkę (2011/03/16 20:48)

Jędrula


Jeżeli chodzi Ci o dalekie rzuty to zastosuj przypon strzałowy i możesz ładować na hektary :)

Żyłek na rynku jest wiele ale mi najbardziej podchodzi seria dragon maxima . Ty poszukaj może jakieś typowo karpiowe linki , poczekaj to pewnie karpiarze się odezwą  :) 

(2011/03/16 20:53)

wrog publiczny


Jeśli szukasz linki do połowu tej wielkości ryb to polecam ci średnice 0,24-0,28 przy wytrzymałości (ważne liniowej; podawanej przez większość producentów) 6-8 kg kg to powinno wystarczyć pod warunkiem że masz kołowrotek ze sprawnym hamulcem i w łowisku nie ma zbyt wiele zaczepów. Co do kulki i koszyczka to nie jest to najlepsze połączenie, chyba że stosujesz specjalny koszyk do metody. Wracając do żyłki i jej wytrzymałości to wyjątkami w jej określaniu są sufix (wytrzymałość na węźle, przy nich wytrzymałość jest zaniżona w stosunku do średnicy) i jaxon (Fish index), lecz tej marki nie polecam. Dobre linki sygnują drogon serie maxima i camou oraz sufix( tu już bublu nie znajdziesz), Ale polecam przy stosowaniu metody i innych typowo karpiowych zestawów przyponu strzałowego z linki 0,35- 0,45 mm długości 6-8 metra przy wędkach długości 3,6- 3,9 m, przy krótszych wędkach strzałówka powinna być nieco krótsza żeby żyłka przy zarzucaniu nie hamowała na kołowrotku przy zarzucaniu z powodu węzła. (2011/03/19 22:27)

endriu1994


Może nie wyraźnie napisłaem ale dla formalności żeby nie wyszło że łowie na kulki z koszyczkiem chociaż jest to możliwe :p Mogłem postawić przecinek hehe :p (2011/03/20 08:03)

Patrol94


 im grubsza Żyłka tym trudniej posłać zestaw na daleka odległość .



Z mojego doświadczenia wiem, ze im cieńsza żyłka tym trudniej dalej posłać zestaw na daleką odległość bo w moim przypadkiem kończyło się to urwanym zestawem w wodzie ;]
Ja kupiłem jakiś tydzień temu Tarantulę 0.26 na grunt, i mam nadzieję, że się sprawdzi. Wytrzymałość około 6.5 kg. (2011/03/20 17:54)

endriu1994


Mi sie jakoś nigdy nie zerwała a często używam dużego obciążenia wszystko to kwestia wyczucia :P  (2011/03/21 17:56)

Majster 81


Kolego PaTRoL14 życzę Ci powodzenia z tą tarantulą - rwie się to jak pajęczyna w lecie . Nic gorszego od tej żyłki nie spotkałem .Proponuję już dokonać zakupu , bo możesz jak to mówią z podziwu nie wyjść . (2011/03/21 18:23)

Xawery


osobiście używam żyłki 0,22 Trabbucco i nawet dobrze sie sprawdza (2011/03/21 19:44)

Patrol94


Kol. Majster 81 - mam nadzieję, że nie będzie tak źle, ale jak będzie tak jak mówisz to zwrócę Ci honor :) Na wszelki wypadek mam jeszcze jedną, innej firmy ale nazwy nie pamiętam :) (2011/03/21 19:49)

Tomasz84


Polecam żyłke Dragon Super Camou Feeder lub Carp, bardzo dobre i wytrzymałe żyłki kamuflażowe oferowane w szerokiej gamie grubości i w dłgościach 150 i 300m fedder i 300m carp. (2011/03/21 21:47)

bea


Ja chyba jestem jednym z nie licznych, którzy używają plecionki do feedera (przypon żyłkowy). Najczęściej jest to 0,10 lub 0,12. Rzucam daleko, nie plącze mi się zestaw, z zacięciem też nigdy nie miałem problemu. Przy umiejętnym holu, wyciągnięcie ryby o wadze 10kg, nie stanowi problemu. (2011/03/22 11:28)

trebort


...albo żyłka z przyponem z plecionki(żyłka 0.26 , plecionka 0.14),bardzo dobrze się sprawdza nawet przy ostrych zacięciach.Polecam! (2011/03/23 23:18)