Zmiana łowiska godzinę przed zawodami?

/ 28 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam, dzisiaj odbyły się zawody podlodowe, w moim kole, nastawiłem się na ta wodę którą została wybrana na początku, tydzień przed zawodami. Przyjeżdżam dziś rano na zawody i nagle następuje zmiana łowiska tłumacząc ze ryby na prędzej wybranym łowisku nie biorą... Przeniesiono zawody na wodę oddalona o kilometr... Zastanawiam się czy wgl takie coś jest dozwolone, bo wydałem sporo pieniędzy na przygotowanie się pod to pierwsze wybrane łowisko. Co o tym myślicie? pozdrawiam
MASTINO


Ryby nie biorą.......Komu? Hmmmmm, żaden powód. Niebezpieczny lód na zawody, to bym zrozumiał. (2013/02/17 10:01)

bluehornet


Owszem , powinno być wymienione łowisko tzw. rezerwowe , ale zawody mogą być przeniesione na nie  tylko i wyłącznie w przypadku  uzasadnionych przyczyn braku możliwości rozegrania zawodów na łowisku podanym jako główne , a nie w wyniku czyjegoś kaprysu .
(2013/02/17 10:11)

Roxola


Nie powinno tak być, ale jak spojrzałam na Twoje zdjęcie, które masz w avatarze,to doszłam do wniosku, że lepiej wcale nie róbcie zawodów.- Małe wiadereczko, a w nim ściśnięte ryby, jedna na drugiej....   fatalnie.Szeroki koszyk kosztuje grosze, a dzięki temu widać dokładnie jakie ryby zawodnik złowiłi wskazanie wagi jest prawdziwe, bo woda wypłynie.Już widzę jak mięli ręką w tym wiadrze szukając ryb niewymiarowych...  Niech Twoje Koło da sobie spokój z zawodami, bo jak widzę nie tylko zawodników, ale i rybynie potrafią szanować. (2013/02/17 10:24)

grisza-78


A może chodzi o to, że na " nowym " łowisku jacyś bliscy organizatorom zawodnicy, być może nawet krewni, mieli zanęcone wcześniej miejsca. Może po prostu wiedzieli gdzie mają łowić, żeby mieć lepsze wyniki? (2013/02/17 11:54)

89krzysztof


A ja myślę, że jeśli ktoś umie łowić, to na innym łowisku sobie też poradzi, to raz. A dwa - w zawodach jak dla mnie najważniejsza jest zabawa, można pogadać z ludźmi, pośmiać się, rywalizacja schodzi na drugi plan ... (2013/02/17 12:35)

smolo1992


ja traktuje zawody jak sport a nie zabawę, zabawa dla mnie jest jak sobie ide nad jezioro siadam zarzucam wędki i pełen relaks :) oczywiście ze dobry wędkarz sobie poradzi ale jeśli nastawiałem na to jezioro i było ustalone TO jezioro to chciałbym na nim łowić, niedorzeczne jest zmieniać miejsce zawodów godzinę przed rozpoczęciem skoro tydzień temu zostało wybrane łowisko nr 1  (2013/02/17 13:12)

Diablo


ja traktuje zawody jak sport a nie zabawę, zabawa dla mnie jest jak sobie ide nad jezioro siadam zarzucam wędki i pełen relaks :) oczywiście ze dobry wędkarz sobie poradzi ale jeśli nastawiałem na to jezioro i było ustalone TO jezioro to chciałbym na nim łowić, niedorzeczne jest zmieniać miejsce zawodów godzinę przed rozpoczęciem skoro tydzień temu zostało wybrane łowisko nr 1 



Co to za różnica jakie jezioro? Ważne zę zmiana dotyczy wszystkich, miejsca i tak losowane więc nikt nie podnęci ( jak to ktoś sugerował) (2013/02/17 13:16)

smolo1992


roznica jest taka ze na kazde jezioro tzeba sie inaczej na zawody przygotować, łapie pan na identyczne zanęty na zawodach na każdej wodzie? a ja byłem przygotowany na to które było wybrane na początku (2013/02/17 13:31)

grisza-78


ja traktuje zawody jak sport a nie zabawę, zabawa dla mnie jest jak sobie ide nad jezioro siadam zarzucam wędki i pełen relaks :) oczywiście ze dobry wędkarz sobie poradzi ale jeśli nastawiałem na to jezioro i było ustalone TO jezioro to chciałbym na nim łowić, niedorzeczne jest zmieniać miejsce zawodów godzinę przed rozpoczęciem skoro tydzień temu zostało wybrane łowisko nr 1 



Co to za różnica jakie jezioro? Ważne zę zmiana dotyczy wszystkich, miejsca i tak losowane więc nikt nie podnęci ( jak to ktoś sugerował)

Ja nie sugerowałem, tylko zapytałem. Może w tej całej sytuacji chodzi o bezpieczeństwo.... może na łowisku nr 1 lód wzbudzał obawy organizatorów, może rzeczywiście kilku zawodników trenowało na łowisku nr 1 kilka dni bez rezultatów, dlatego przeniesiono zawody na inne jezioro. Jeśli każdy musiał się przenieść to chyba ok? (2013/02/17 13:51)

smolo1992


zapewniam że lód jest dobry na obu łowiskach, ja bym zrozumiał przeniesienie tych zawodów jeśli informacja o tym była by z 3 dniowym wyprzedzeniem, a nie na ostatnią minutę gdy jestem gotów na konkretną wodę... dla was może to nic nie znaczy ale dla mnie bardzo dużo, wydałem dużo pieniędzy żeby przygotować się na te zawody i tu nagle taka lipa, była by informacja 3 dni przed było by ok kupiłbym to co pasuje mi na tą drugą wodę i nie było problemu, a sklep wędkarski w którym się zaopatruje jest 70 km od mojego zamieszkania. (2013/02/17 14:10)

Diablo


Na jakim jeziorze były te zawody? a na jakim miały być? (2013/02/17 14:40)

Roxola


Zawody, to głównie rywalizacja o to, żeby nawet na bezrybiu zwabić rybę w swoje łowisko i tam ją przytrzymać. Wtedy można wyłonić wędkarza skutecznego. Słabe brania na zbiorniku nie są powodem do przenoszenia zawodów na inny, ponieważ nie jest to przypadek losowo uzasadniony lub nadzwyczajny.Nie jest określone na ile czasu przed zawodami, można je przenieść w inne miejscedecyduje o tym Główny Sędzia w porozumieniu z organizatorem.Co do treningu, jeżeli nie jest on oficjalnym, to raczej nikt się nie przejmie tym,że łowiłeś wcześniej. Nawet trening musi się odbywać według określonych zasad.
Jeżeli były to zawody typowo towarzyskie, to organizator chciał prawdopodobnie abyście rybę złowili...   Kiedyś zrozumiesz różnicę między towarzyskimi, a mistrzostwami...  wtedy będziesz czerpał prawdziwą radość z łowienia w grupie... Mam w Klubie takiego sztywniaka, co już na starcie narzeka i bardzo emocjonalnie do każdych zawodów podchodzi. Dałam radę na towarzyskich, wyjąć zestaw z wody, przejść po stanowiskach i poczęstować kawą z termosu ....i zawody wygrałam. Atmosfery tak w trakcie jak i po tych zawodach długo nie zaponę... Wyluzuj.  (2013/02/17 14:56)

endriu1994


Złość piękności szkodzi tak więc nie ma co się denerwować. Jeżeli nikt o tym nie wiedział to wszyscy byli rownie zaskoczeni i rownie nieprzygotowani jak ty. Tak więc szansę były równe. (2013/02/17 15:15)

Zibi60


Wydaje mi się, że przesadzasz z żalem o zmianę łowiska, jak i Swoją motywacją: "wydałem dużo pieniędzy żeby przygotować się na te zawody i tu nagle taka lipa"... Tak się składa, że łowienie podlodowe ogranicza w dużym stopniu wybór zanęt i przynęt. Gdyby to były zawody spławikowe... to inna bajka.
Podczas łowienia pod lodem w 95 % stosuje się jokers jako zanętę i ochotkę na haczyk - nie wiem gdzie widzisz różnicę w większym nakładzie pieniędzy między łowiskami ?
(2013/02/17 20:21)

grisza-78


Dowiedziałem się z bloga pana Janka Glazika, że wszyscy głosowaliście przed rozpoczęciem zawodów i przez większość głosów zawody zostały przeniesione. Więc po co to halo???
Link do bloga ;
17.02.13r. Zawody o mistrza koła na lodzie (2013/02/17 20:39)

smolo1992


ludzie.... tu nie chodzi o to że było głosowanie czy go nie było... miało być tak, a stało się inaczej i tylko o to mi chodzi. Jeżeli coś się ustala to co? dla kpiny są te ustalenia? oglądając relacje z wielu kół to tam takie sytuacje nie mają miejsca. zamykam temat bo robi się nie miło a nie o to chodzi na tym portalu, pozdrawiam wszystkich i jak moje posty kogoś uraziły to przepraszam, koniec (2013/02/17 20:50)

janglazik1947


Chciałbym w miarę krótko odpowiedzieć Mirkowi ,,nerwy w konserwy i na eksport" .Staramy się wszyscy , by w zawodach organizowanych przez nasze koło uczestniczyło jak najwięcej wędkarzy! Słyszeliśmy głosy że : organizujemy zawody na akwenach gdzie nie biorą ryby i to jest jedną z przyczyn małej frekwencji na zawodach. To jeden z powodów zmiany miejsca rozegrania tych zawodów, ale nie jedyny. W harmonogramie zawodów na rok 2013 jest na dole dopisek : ,,HARMONOGRAM TEN BĘDZIE AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO ". Zapisy należy czytać ze zrozumieniem. Zmiana łowiska została przegłosowana. Na 12 zawodników dokładnie 12 było za przeniesieniem zawodów na łowisko ,,Chłodne". Jakoś dla tych 12 to było prawidłowym i sensownym posunięciem , zgodnym z wolą większości. Więc jak postępować ?? Szanować wolę większości, czy też JEDNOSTKĘ .???? (2013/02/20 10:30)

mareczek65


dziendobry ,chyba zbyt ostra krytyka ! (2013/03/02 22:35)

mareczek65


dziendobry ,chyba zbyt ostra krytyka !ze strony profilu ROXOLA
(2013/03/02 22:40)

Roxola


Jeżeli ostra, to może proszę wskazać, kogo tak ostro skrytykowałam ? 
Słabe brania nie są przypadkiem losowo uzasadnionym - napisałam, prawda ?
Jeżeli były to zawody typowo towarzyskie, to organizator chciał prawdopodobnie abyście rybę złowili... - też napisałam, więc kogo tak bardzo skrytykowałam ?
O głosowaniu za przeniesieniem zawodów autor nie wspomniał, a szkoda. (2013/03/02 22:48)

mareczek65


{[- Małe wiadereczko, a w nim ściśnięte ryby, jedna na drugiej....   fatalnie.}]...... W TYM WIADERECZKU BYŁO ZALEDWIE 5 RYBEK I NIEBYLY WCALE SCISNIETE ,TYM RYBKOM NIC NIEBYŁO ,MIŁA KOLEZANKO,PRZEPRASZAM JESLI CZYMS URAZIŁEM ,POZDRAWIAM (2013/03/03 18:06)

Roxola


Nie czuję się urażona. Chciałam zwrócić uwagę na coś, co w złym świetle stawia organizację zawodów wędkarskich,możecie twierdzić, że jest tam tylko pięć rybek, ale zdjęcie pokazuje zupełnie co innego.To nie jest duży nakład finansowy, żeby umożliwić większej ilości ryb przeżycie po zawodach.Lubię brać udział w zawodach wędkarskich i zawsze kładę duży nacisk na postępowanie z rybą,dlatego takie obrazki przykuwają moją uwagę. Możecie to zmienić zamiast udawać, że nie ma problemu.Zdjęcie przedstawia opisywane wyżej wiaderko.Również pozdrawiam  (2013/03/03 18:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

misiu86


jak to jest 5 rybek to chyba tarło odbyły w tym pojemniku.... (2013/03/03 19:14)

cinek123


ahahaha. tylkoburaki biora udzial w takich zawodach. zeby rybe marnowac za pare punktow. zrobcie zawody wyjmowania chu.. z wodu... (2013/03/03 19:57)

JKarp


Tę flaszkę pozostawię bez komentarza.Pięć rybek ...JK (2013/03/03 20:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.