Ziemniaki jako przynęta na karpiowate

/ 7 odpowiedzi
Podobno ziemniaki to dobra przynęta na karpiowate. Mam pytanie do tych ktorzy uzywaja jej na haczyk
ile trzeba gotować ziemniaki by były dobre na haczyk ?
w jaki sposób je założyć ?
lukaszlca


Witam. Ja czasem zakładam ziemnika na hak ale nie tylko ustawiając się na karpie. ile czasu je gotuje to nie jestem w stanie Ci powiedzieć ale do momentu aż igła zacznie dobrze się wbijać w ziemniaka. a zakładając na hak to kroje je w jajowate albo kwadratowe kawałki ( nie muszą być specjalnie równe ). (2011/11/22 18:12)

Woa-VooDoo


Zależy od łowiska , np. u mnie ziemniak to jedna wielka lipa a znów an innym łowisku sprawdzał się na linach (2011/11/22 19:02)

Grzegorz123


co do czasu gotowania nie ma sztywnej granicy zwłaszcza,że odmian mamy tyle co rusek wojska ,najlepiej jeżeli mamy małe egzemplaże i gdy są półtwarde zdejmujemy z ognia pozostawiamy  w wodzie, w której się gotowały na 10 do 15 min. najlepiej gdy są w mundurkach.potem hartujemy je płucząc zimną wodą.dobrze jest po odstawieniu z ognia dodać do wody laseczkę wanilii. (2011/11/22 20:25)

korektor98


Kostka ziemniaka jest przynętą obecnie zapomnianą, ale kiedyś powszechnie stosowaną przez wędkarzy głównie na karpie i liny. W dzisiejszych czasach może się sprawdzić w zbiornikach dzikich bądź zdziczałych gdzie ryby nie są przyzwyczajone do kulek proteinowych (2011/12/08 09:27)

Algen


Na moim stawie ziemniak jest świetną przynętą na liny/karpie/karasie. Ziemniak nie moze byc zbyt miękki bo łatwo spada z haczyka. podczas gotowania, po jakimś czasie wyciągnij 2 ziemniaki za 3min kolejne i po nastepnych minutach , nastepne. Któryś z tych ziemniaków bedzie idealny na haczyk, (2011/12/08 11:48)

Jack14


Możesz spróbować (jeśli "przegotowałeś" ziemniaki) zagnieść razem z dobrym chlebem.

Żadnych dodatków tylko chleb (miękki środek) i "rozgotowany" ziemniak (trochę czosnku, lub wanilii ale to już nie ta pora roku).

(2011/12/08 15:49)